Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Temmuz 2014, 15:13   #7
Elysian
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: 13. Cuma Neden Uğursuz Sayılır?

Yapmayın sizin gibi biri bunu söylememeliydi, başka bir din yaratmadı ki
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Din canlı bir varlık mı niye yarattı diyorsunuz
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Olsa olsa canlı bir olgu diyebiliriz. İnsanlar bir şeylere inanmaya programlanmıştır ya da fırtratlarında bu var ya da buna ihtiyaç duyuyor diyelim. Bu durumda Allah'ın dinini beğenmeyip kendi dinini kendi yazan, yaşatan, var eden olması şaşırtıcı mı?

Her şeyde bir ibret olması gerekmez mi? İbret alınması, sadece şu an 7 milyar insan var, kimin 7 tane çocuğu bile var ki
Her şeyi bilerek ve isteyerek yaptı tabi ki, demek ki O'na karşı gelebiliyormuşuz bak, demek ki insan akıl ve iradesini kitap değişmek için bile kullanabiliyor ve biz de bunları görüyoruz. Bir şeyler bizim görmemiz için oluyor. Sizin sadist mi diye sorguladığınız o Allah şu cümlenizden sonra sadistliğini de göstermeyi bilir ama muhtemelen siz benim bu postumu görebileceksiniz

Ve ayrıca ben sizin neden dövme yaptırdığınızı sorguluyor muyum? Ya da niçin evrensel bir dil var ve bu ingilizce? Neden Türkçe değil diye? Ya da hadi sorgulayalım ne yapacağız, evrensel dil Türkçe olacak mı?
Din dille ölçülmüyor, eğer bunu bilseydiniz dilinizle dininize adanırdınız ya da tersten bakalım dilin Allah'a ulaşmak için milliyetçiliğini önemsemezdiniz

Bütün din adı altında oluşturulan sistemler barıştan söz ediyor mu bilmiyorum ama; Allah yüzyıllar önce vaatleriyle adımlarını attı, şeytan da öyle.

Belki aslında adım atması gereken, ya da beklenen bizlerizdir

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları tatlim sohbet Mobil Chat