Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Ocak 2015, 01:32   #8
saywhat
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Unreal client connecting mesajları

botlarım bouncerlarım için ~oidentd yazılımı/.conf'u hep kullanmışımdır. ama unreal/irc tarafıyla ilgili bir bilgim yoktu. aslında genel olarak unreal çokda haşır neşir olduğum bir yazılım değil en azından 2006 yazından beri değil...

hatta şimdi sizin postunuzu okuduğumda şuan bouncerlarla bağlı olduğum 6 sunucuya dönüp baktım,kullanıcıların identlerine %90'ında ~ var. ama ilginç olanı şunu fark ettim ki, yıllardır bağlandığım bu sunucuların hiçbiri unreal* değil.freenode,quakenet,undernet,ircnet ..unreal'a bu kadar uzak ,ilgisiz kalmış olmam normal sanırım ...

beni ilgilendiren kısmı , buradaki, yerli sunucularda unreal'in baskın,yaygın kullanılan yazılım olması, ve birkaç gündür ön hazırlığını,çalışmasını yapıp kafamda planladığım tcl kodunun bir prosedüründe bu sunucudan gelen client connecting'li snotice'in ,en doğru ve en hızlı şekilde kodda kullanacağım bilgileri yakalayabilmesi.. beni ilgilendiren ,odaklandığım konu bu...

bu verdiğiniz bilgi sayesinde artık şunu diyebiliyoruz ki: ne her kullanıcı identinde ~ olacak nede olmayacak yani bu değişken.. bunu bilmek güzel,benim açımdan sorun çıkaracak regex yada scan yapısını değişmeme deminki gibi yeniden yazmamı/oluşturmamı gerektirecek bir "sakınca" yaratmıyor.

çok içli dışlı olmadığımdan unreal ile neyi nerede bulabileceğimi bilmiyorum. farklı sürümleri indirip belirttiğiniz src/send.c'yi gözden geçiriceğim ki farklı sürümlerdeki bu noticelerde yazdığım kodun yapısını değişmemi gerektirecek farklılıklar olup olmadığını görebileyim.

yazdığım/yazacağım kodu tam olarak tamamlamadan denemek yada paylaşmayı düşünmediğimden ,önce bir yandan kafamda oluşturuyor ve parça parça notlar alıyorum. bir yandan da 6-7 kesinleşen kısımları/prosedürleri yazdım/yazıyorum.

benim için en belirsiz kısım kodun bu kısmı unreal iyi bilmediğimden,böyle bir kodu kendi botlarımda deneme,görme imkanı olmadığından dolayı....

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet