Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Şubat 2015, 13:09   #3
Melodram
Kullanıcıların profil bilgileri misafirlere kapatılmıştır.
IF Ticaret Sayısı: (0)
IF Ticaret Yüzdesi:(%)
Cevap: Sol ittifakta yeni senaryo: CHP-DSP-ÖDP

Sol ittifak olması için önce CHP'nin kendini ne olarak tanımladığını anlaması gerekir. Sağ değilsen, solsun düşüncesiyle yola çıkıp, bir de kendi beceriksizliğine başka partileri de ekliyor. Eklemeye çalışıyor diyelim. Başarısızlıklarına başarısızlık ekleme konusunda bir devrim yaptılar o kesin ama ittifakla iktidara gelebilecek kadar güçleri henüz yok, hatta seçmenlerinin birçoğu da CHP'yi terk etti. Kılıçdaroğlu'nun her seçim çıkıp '' sizden 4 yıl istiyorum. '' cümlesini duymaktan yılmış olmalılar. Ayrıca DSP ve ÖDP'nin isimlerini de kendi partisiyle anıp, sol kesimden oy çekebileceğini zannetmesi de komik. ÖDP Birleşik Haziran Hareketi'yle beraber HDP'yi destekleyeceğini söylemişti zaten, ha seçimlere kadar ne olur ne değişir bilinmez ama bir başarı ve değişim varsa eğer ortada, bunun tamamı bu süreçte HDP'ye aittir bana göre. İşçi Partisi'nin lafını bile etmiyorum, hayal dünyasındalar. Neyse ki İşçi Partisi değil de Vatan Partisi olarak seçimlere girecekler, bu düşüncelerine daha yakın bir isim olur. Milli bir hükümet için İşçi Partisi'ni seçin tarzı basit bir seçim kampanyasıyla bildiri dağıtsalar ne dağıtmasalar ne? Bence bu kadar yorulmasın partiler, padişah bey başkanlık sistemini getirecek, nasıl düşünüyor sizi görüyor musunuz? Baktı 12 yıldır bir şey yapamıyor bunlar, yanımıza bile yaklaşamıyorlar dedi, ben de başkanlık sistemini getireyim de bu gariban partiler seçimlerde kendini yormasın dedi. Mükemmel padişah değil mi? Siyasi partilerin beceriksizliği, en başta da CHP'nin beceriksizliği yüzünden başımıza gelen her şeyi kabullenmek zorundayız artık.
Acınızı paylaşıyorum.

IRCForumlari.NET Reklamlar
sohbet odaları reklam ver Benimmekan Mobil Sohbet