IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  turkish chatInstagram takipçi satın al
1Beğeni(ler)
  • 1 Post By YaRGuCi

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02 Kasım 2018, 11:16   #1
Çevrimdışı
Pagerank (PR) Nedir ? Alexa Nedir ?

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

PageRank; Google'ın site sıralamasında kullandığı işlemci sonucunda, web sitenize verdiği değeri ve kaliteyi gösteren 0'dan 10'a kadar olan bir puanlama sistemidir.
Bu nedenledir ki; Pagerank Google için dikkate alınan bir algoritma sistemine sahip olduğu için oldukça değeri yüksek bir sistemdi. Eğer Google Pagerank'ı önemsememiş olsaydı veri değerlerini sürekli olarak güncellenmesi gibi bir durum söz konusu olmazdı. Tabi burada, bu değerin ne mana ifade ettiği oldukça önemlidir.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]nda en çok yanlış anlamaya sebebiyet veren konulardan biride şüphesiz ki pagerank değeridir.Bu nedenle bu konu üzerinde biraz daha bahsedeceğiz. Pagerank, web sitelerinin birbirleri ile olan link değişimi ile oluşan bir puanlama sistemine tabidir. Sitelerin sahip olduğu backlink sayısı ve backlink almış olduğu sitelerin pagerank değerleri, kendi değerlerinin oluşması için en önemli etkenlerden bir tanesidir. Pagerank hesaplamaları için daha öncesinden yapılmış olan algoritma düzeni örnek olarak aşağıda belirtilmiştir.

Pagerank değeri alabilmeniz için;101 tane 0 pagerank değerli siteden backlink almanız gerekirken, 4 tane Pagerank 2 değerli siteden link almanız yeterli olmaktadır.Unutulmaması gereken bir şey vardır ki, Google sıralama algoritmalarını güncellediği kadar, pagerank hesaplama algoritmalarında da zaman içerisinde güncellemeler yapmaktadır. Bu sebeple, bu hesaplamalarda belirli bir ölçüye bağlı kalmak mümkün değildir. Bazı güncellemeler de, uzaktan yakından alakası olmayan seviyede değişikliklerin, beklenmedik düşüş ve artışların olduğu görünmekte ve bu durum pagerank algoritmasının güncellenmesi sonrası sizin sitenizin değerini doğrudan etkilediği gibi, link almış olduğunuz tüm web sitelerin etkilenerek bunun size yansımış hali olarak da düşünülebilir.


Peki [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]? Pagerak Dikkate alınmalı mıdır? Google Sıralama açısından önemi nedir? gibi pagerank mantığını çözümlemeye yönelik suallere cevap vererek, bu konuyu daha anlaşılır hale getirmeye çalışacağım.

Pagerank aslında Google'nin gözünde etkili bir ölçüt değildir. Yani pagerank değerimi arttırırsam eğer sıralamada yükselirim düşüncesine keskinlikle aldanmayın, bilakis ne zaman ki sıranızı yükseltecek başarıyı elde edebilirseniz işte o zaman bu başarı da pagerank değerinize orantılı olarak yansıyacaktır.Bir başka değişle, 10 tane değeri yüksek, kaliteli link alayım pagerank değerim artsın ve sıralamada iyi bir yere geleyim gibi bir düşünce başarısızlığın takendisidir diyebilirim.Çünkü; asıl işleyiş, 10 tane link alırsınız ve yükselirsiniz daha sonraki pagerank güncellemesinde değeriniz artar. Her zaman için Google sıralama güncellemesi, saatlik günlük ve haftalık olabiliyorken (sektöre, rekabete ve aktifliğe bağlı olarak), pagerank güncellemeleri de 3–4 ayda bir gerçekleşmektedir. Aynı zamanda, pagerank Google sonuçlarının sıralamasıyla doğrudan bir bağlantısı yoktur. Eğer öyle olmuş olsaydı, pagerank değeri 1 olan bir site 5 olan siteyi geçemesi mümkün olamazdı.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Diğer bir konu da linklerin rel=”nofollow” olarak verilmesidir. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ilk olarak, spamla mücadele etmek maksadıyla çıkartıldı ve bu konuda hiçbir resmi açıklama yapılmadı.Yurtdışı ve yurtiçi tüm webmasterlar bu etiketin Google sıralama algoritmasında hiçbir olumlu etkisi olmadığını söylemeye başladılar. Hâlbuki bu konuda gerekli örnekler sunularak, detaylı anlatımlarla birlikte gerekli açıklamayı yaparak birçok webmasterın ve [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]nın gerçeği öğrenmelerini sağlamış olsakta bu konuda halen yanlış teknikler ve anlamalar devam etmektedir.

Nofollow genel itibariyle 2 şekilde kullanılmaktadır;

meta robots kodu olarak, bu tam olarak arama robotlarının web siteyi taraması ile ilgili bir durum söz konusu olup ve link çıkışlarını takip etmemesi önerilmektedir.
her link çıkışı için ayrı ayrı tanımlanmış olan rel=”nofollow” etiketleri ve yukarıda verilmiş olan kod ile dolaylı olarak bağlantı kurarak veya doğrudan bağlantı kurarak ve Türkçe'ye çevrilirken birçok kişinin hatalı anlam çıkarmasına sebep olan bir tanım olan “takip etme” olarak tanımlanmaktadır. Halbuki, rel=”nofollow” etiketleri kullanılmış olan linklerin Google pagerank algoritmasını dikkate alınmaması gerektiğini söylemeye çalışmaktadır. Yani, bu etiketi kullanmış olduğunuz zaman web site, sizin pagerank değerinizden bağıl değer alamayacak ve bu şekilde pagerank yönlendirilmesi yapılamayacaktır. Bu daha çok sizin referans olmayı kabul etmediğiniz “yorum alanları” gibi yapılarda kullanılmaktadır. Çünkü; sitenize yorum yapan kişileri tanımamış olmanızdan siz isteyerek onlara link vermiyorsunuz. Bu sebeple pagerank değerinizden faydalanmasını istemezsiniz. Ancak bu etiket, o sitenin sizden aldığı linkle üst sıralara çıkmasına engel olamaz. Çünkü; Google webmaster araçlarında, bütün backlink sorgulamalarında görülmekle beraber doğrudan sıralamayı etkileyecek faydayı da sağlamaktadır. Bu nedenle, pagerank değerinizi üst seviyeye çıkarmayacak link, Google sıralamanızı yükseltiyor ise, bu pagerank ve Google sıralaması arasında doğrudan bir yol olmadığını da en basit yolla göstermektedir.

Google ilk zamanlarda, pagerank değeri dikkate alınan ve sıralama açısından ciddi manada belirleyici bir değere sahipti. Çünkü; sıralama algoritması çok basit bir yapıdaydı. Bu nedenle bu tip değerlendirmeler Google için ve webmasterlar için yol gösterici konumundaydı. Diğer bir örnek; dmoz.org, Google o kadar basit bir hiyerarşi içinde çalışıyordu ki, Alexa puanı, dmoz.org kaydı birkaç edu link ile ilk sıralara gelmek oldukça kolaydı. Çünkü; kendi algoritma döngüsü zayıf olduğundan dolayı bu gibi harici ölçütlere (pagerank harici olmamış olsa bile bu listeye dahil edilebilir) oldukça bağlıydı. Ancak gün geçtikçe algoritmasını geliştirerek, daha kapsamlı hesaplamalar ve değerlemeler yaptıkça, pagerank, Alexa, dmoz.org gibi verileri dikkate almamaya başladı. Son birkaç yıl önce dmoz.org üzerinde siteniz kayıt edildikten sonra çok kısa sürede yükselirken, şimdi birkaç sıra bile etikelememekte. Bunun tek sebebi ise Google’ın artık kendi algoritması içinde yoğrulmasıdır. Bu sebeple pagerank ilk çıktığı zamanki bilinir özelliği ile kullanıcılar tarafından sahiplenilmiş olsa bile, Google tarafından aynı değeri görmemektedir.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]? Yüksek Hit'ler Alexa Sıralamasında Etkenmidir?

Amerika Birleşik Devletinde bulunan ve Amazon firmasına ait olan firma; web kalibrasyon ve [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sunmakta olan bir şirkettir. Web’de bulunan internet sitelerinin bazı ölçüler neticesinde sıralamaya alan kuruluştur. Alexa istatistikleri ise; Alexa Toolbar yazılımıyla kullanıcı datalarından oluşmaktadırlar.Alexa sıralamasını Önemli Kılan Unsur Nedir?

Google sıralamanızın vaziyetine yönelik web sitenize organik ziyaretçi (kullanıcı) trafiği (yoğunluğu) sağlamaktadır. Bulunduğunuz sıralama itibariyle Google sizi değerli bulmakta ve internet kullanıcıları dünyanın her yerinde size ulaşmanın kolaylığını sağlamaktadırlar. Günümüzde kişisel, kurumsal, kurumsal olma yolunda olan ve e-ticaret sitelerinin gravitesine bağlı olarak birçok firma veya kuruluş anahtar kelimede (keywords) görüntülenmek, ziyaretçi trafiğini arttırma yolunda ilerlemek istemektedir. Kuruluşunuzun tanıtımı ve popülerliğini sağlamak maksadı ile seo bazı çalışmalar ile üst sıralara gelmek istemektedirler.

Yüksek Hit'ler Alexa Sıralamasında Etkenmidir?

Yüksek Hit; Web sitenize ziyaretçi gönderme platformu olmasıyla ile beraber, web sitenizin içeriğine ve çeşitli nedenlere bağlı olacak şekilde sıralamanızda etki gösterebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre anket sonucu olarak %82,4 ile fazlasıyla etki gösterildiği bildirilmiştir.

Alexa Siteler Hakkında Verileri Nasıl Değerlendiriyor?

Alexa web siteleri hakkındaki bilgileri bir çok kaynaklardan veriler aracılığı ile bildi edinir ancak en çok browser uzantılarından gelmiş olan veriler ağırlığı oluşturmaktadır.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Alexa Toolbar İndir

Alexa toolbarını resmi web adresinden indirebilirsiniz : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Alexa En İyi Siteler( Alexa Türkiye ve Dünya Sıralaması )

Alexa da en çok hit alan web sitelerini dünya ve ülkeler sıralaması şeklinde linkten görebilrisiniz : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Aşağıda Alexa Toolbar Vesilesiyle Türkiye Sıralaması Gösterilmektedir. (22.02.2017 yılına ait ilk 7 site)


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Alexa Sonuçlarına Güvenmelimiyim?

Elbette ki hiçbir analiz verileri %100'lük mükemmel bir sonuç vermez. Netice olarak Alexa da bir veriler sistemi üzerinden ilerleyerek takibe aldığı web sitelerin tüm trafikleri hakkında tahmin yürütmektedir. Fakat; Alexa şu an için bir web sitesi adına yaklaşık olarak en gerçekçi verileri altın tepside sunmaktadır web site sahiplerine sunmaktadır. Alexa bir web sitesinin bir ülkede ilk 100 site içinde olduğunu bildiriyor ise bu büyük ihtimalle doğrulu olan sistem döngüsüdür.Bir web sitesine reklam vermek istiyorsanız eğer, Alexa’nın verilerini baz alarak reklam vermenizi tavsiye ediyoruz. Seo uzmanı olan kişi ve kişiler Alexa sıralamasına göre çalışmalarını yaparak ilgili web sitesinin konumu daha iyi yerlere getirebilmektedirler.

Alexa Verilerinde Web Siteniz Hakkında Puanlamayı Nasıl Görebilirim?

Yapılması gereken şey Alexa.com web sitesine giriş yaparak ve arama butonu kısmına web sitenizin adresini yazarak arama sonuç raporlarını görme imkanına sahipsiniz. Bunun sonucunda incelenen web sitesinin hem hizmet verdiği ülke içindeki sıralaması, hem de dünya genelinde kaçıncı sırada olduğu sizlere sunar. Bir sitenin incelenmesini istiyorsanız eğer, incelenmesini ön gördüğünüz sitenin yetkilisi olmanız gerekmemektedir.Bir diğer özelliği de Alexa.com sitesinin bünyesinde ülkeler bölük bölük olarakta verilmektedir. İngilizce karışığı olan country ismiyle geçmekte olan bu kısım içinde Türkiye seçilmiş olduğu zaman ülke içinde bulunan kullanıcıların en fazla girmiş oldukları siteler arasından ilk 100 siteyi bu şekilde görebilmekte mümkündür.

Alexa dünya ve ülke sıralamanızı görebilmek için; [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresine giderek ve arama butonu kısmından domain namenizi yazmanız yeterli olacaktır.

Kaynak : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

PageRank; Google'ın site sıralamasında kullandığı işlemci sonucunda, web sitenize verdiği değeri ve kaliteyi gösteren 0'dan 10'a kadar olan bir puanlama sistemidir.
Bu nedenledir ki; Pagerank Google için dikkate alınan bir algoritma sistemine sahip olduğu için oldukça değeri yüksek bir sistemdi. Eğer Google Pagerank'ı önemsememiş olsaydı veri değerlerini sürekli olarak güncellenmesi gibi bir durum söz konusu olmazdı. Tabi burada, bu değerin ne mana ifade ettiği oldukça önemlidir.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]nda en çok yanlış anlamaya sebebiyet veren konulardan biride şüphesiz ki pagerank değeridir.Bu nedenle bu konu üzerinde biraz daha bahsedeceğiz. Pagerank, web sitelerinin birbirleri ile olan link değişimi ile oluşan bir puanlama sistemine tabidir. Sitelerin sahip olduğu backlink sayısı ve backlink almış olduğu sitelerin pagerank değerleri, kendi değerlerinin oluşması için en önemli etkenlerden bir tanesidir. Pagerank hesaplamaları için daha öncesinden yapılmış olan algoritma düzeni örnek olarak aşağıda belirtilmiştir.

Pagerank değeri alabilmeniz için;101 tane 0 pagerank değerli siteden backlink almanız gerekirken, 4 tane Pagerank 2 değerli siteden link almanız yeterli olmaktadır.Unutulmaması gereken bir şey vardır ki, Google sıralama algoritmalarını güncellediği kadar, pagerank hesaplama algoritmalarında da zaman içerisinde güncellemeler yapmaktadır. Bu sebeple, bu hesaplamalarda belirli bir ölçüye bağlı kalmak mümkün değildir. Bazı güncellemeler de, uzaktan yakından alakası olmayan seviyede değişikliklerin, beklenmedik düşüş ve artışların olduğu görünmekte ve bu durum pagerank algoritmasının güncellenmesi sonrası sizin sitenizin değerini doğrudan etkilediği gibi, link almış olduğunuz tüm web sitelerin etkilenerek bunun size yansımış hali olarak da düşünülebilir.


Peki [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]? Pagerak Dikkate alınmalı mıdır? Google Sıralama açısından önemi nedir? gibi pagerank mantığını çözümlemeye yönelik suallere cevap vererek, bu konuyu daha anlaşılır hale getirmeye çalışacağım.

Pagerank aslında Google'nin gözünde etkili bir ölçüt değildir. Yani pagerank değerimi arttırırsam eğer sıralamada yükselirim düşüncesine keskinlikle aldanmayın, bilakis ne zaman ki sıranızı yükseltecek başarıyı elde edebilirseniz işte o zaman bu başarı da pagerank değerinize orantılı olarak yansıyacaktır.Bir başka değişle, 10 tane değeri yüksek, kaliteli link alayım pagerank değerim artsın ve sıralamada iyi bir yere geleyim gibi bir düşünce başarısızlığın takendisidir diyebilirim.Çünkü; asıl işleyiş, 10 tane link alırsınız ve yükselirsiniz daha sonraki pagerank güncellemesinde değeriniz artar. Her zaman için Google sıralama güncellemesi, saatlik günlük ve haftalık olabiliyorken (sektöre, rekabete ve aktifliğe bağlı olarak), pagerank güncellemeleri de 3–4 ayda bir gerçekleşmektedir. Aynı zamanda, pagerank Google sonuçlarının sıralamasıyla doğrudan bir bağlantısı yoktur. Eğer öyle olmuş olsaydı, pagerank değeri 1 olan bir site 5 olan siteyi geçemesi mümkün olamazdı.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Diğer bir konu da linklerin rel=”nofollow” olarak verilmesidir. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ilk olarak, spamla mücadele etmek maksadıyla çıkartıldı ve bu konuda hiçbir resmi açıklama yapılmadı.Yurtdışı ve yurtiçi tüm webmasterlar bu etiketin Google sıralama algoritmasında hiçbir olumlu etkisi olmadığını söylemeye başladılar. Hâlbuki bu konuda gerekli örnekler sunularak, detaylı anlatımlarla birlikte gerekli açıklamayı yaparak birçok webmasterın ve [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]nın gerçeği öğrenmelerini sağlamış olsakta bu konuda halen yanlış teknikler ve anlamalar devam etmektedir.

Nofollow genel itibariyle 2 şekilde kullanılmaktadır;

meta robots kodu olarak, bu tam olarak arama robotlarının web siteyi taraması ile ilgili bir durum söz konusu olup ve link çıkışlarını takip etmemesi önerilmektedir.
her link çıkışı için ayrı ayrı tanımlanmış olan rel=”nofollow” etiketleri ve yukarıda verilmiş olan kod ile dolaylı olarak bağlantı kurarak veya doğrudan bağlantı kurarak ve Türkçe'ye çevrilirken birçok kişinin hatalı anlam çıkarmasına sebep olan bir tanım olan “takip etme” olarak tanımlanmaktadır. Halbuki, rel=”nofollow” etiketleri kullanılmış olan linklerin Google pagerank algoritmasını dikkate alınmaması gerektiğini söylemeye çalışmaktadır. Yani, bu etiketi kullanmış olduğunuz zaman web site, sizin pagerank değerinizden bağıl değer alamayacak ve bu şekilde pagerank yönlendirilmesi yapılamayacaktır. Bu daha çok sizin referans olmayı kabul etmediğiniz “yorum alanları” gibi yapılarda kullanılmaktadır. Çünkü; sitenize yorum yapan kişileri tanımamış olmanızdan siz isteyerek onlara link vermiyorsunuz. Bu sebeple pagerank değerinizden faydalanmasını istemezsiniz. Ancak bu etiket, o sitenin sizden aldığı linkle üst sıralara çıkmasına engel olamaz. Çünkü; Google webmaster araçlarında, bütün backlink sorgulamalarında görülmekle beraber doğrudan sıralamayı etkileyecek faydayı da sağlamaktadır. Bu nedenle, pagerank değerinizi üst seviyeye çıkarmayacak link, Google sıralamanızı yükseltiyor ise, bu pagerank ve Google sıralaması arasında doğrudan bir yol olmadığını da en basit yolla göstermektedir.

Google ilk zamanlarda, pagerank değeri dikkate alınan ve sıralama açısından ciddi manada belirleyici bir değere sahipti. Çünkü; sıralama algoritması çok basit bir yapıdaydı. Bu nedenle bu tip değerlendirmeler Google için ve webmasterlar için yol gösterici konumundaydı. Diğer bir örnek; dmoz.org, Google o kadar basit bir hiyerarşi içinde çalışıyordu ki, Alexa puanı, dmoz.org kaydı birkaç edu link ile ilk sıralara gelmek oldukça kolaydı. Çünkü; kendi algoritma döngüsü zayıf olduğundan dolayı bu gibi harici ölçütlere (pagerank harici olmamış olsa bile bu listeye dahil edilebilir) oldukça bağlıydı. Ancak gün geçtikçe algoritmasını geliştirerek, daha kapsamlı hesaplamalar ve değerlemeler yaptıkça, pagerank, Alexa, dmoz.org gibi verileri dikkate almamaya başladı. Son birkaç yıl önce dmoz.org üzerinde siteniz kayıt edildikten sonra çok kısa sürede yükselirken, şimdi birkaç sıra bile etikelememekte. Bunun tek sebebi ise Google’ın artık kendi algoritması içinde yoğrulmasıdır. Bu sebeple pagerank ilk çıktığı zamanki bilinir özelliği ile kullanıcılar tarafından sahiplenilmiş olsa bile, Google tarafından aynı değeri görmemektedir.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]? Yüksek Hit'ler Alexa Sıralamasında Etkenmidir?

Amerika Birleşik Devletinde bulunan ve Amazon firmasına ait olan firma; web kalibrasyon ve [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sunmakta olan bir şirkettir. Web’de bulunan internet sitelerinin bazı ölçüler neticesinde sıralamaya alan kuruluştur. Alexa istatistikleri ise; Alexa Toolbar yazılımıyla kullanıcı datalarından oluşmaktadırlar.Alexa sıralamasını Önemli Kılan Unsur Nedir?

Google sıralamanızın vaziyetine yönelik web sitenize organik ziyaretçi (kullanıcı) trafiği (yoğunluğu) sağlamaktadır. Bulunduğunuz sıralama itibariyle Google sizi değerli bulmakta ve internet kullanıcıları dünyanın her yerinde size ulaşmanın kolaylığını sağlamaktadırlar. Günümüzde kişisel, kurumsal, kurumsal olma yolunda olan ve e-ticaret sitelerinin gravitesine bağlı olarak birçok firma veya kuruluş anahtar kelimede (keywords) görüntülenmek, ziyaretçi trafiğini arttırma yolunda ilerlemek istemektedir. Kuruluşunuzun tanıtımı ve popülerliğini sağlamak maksadı ile seo bazı çalışmalar ile üst sıralara gelmek istemektedirler.

Yüksek Hit'ler Alexa Sıralamasında Etkenmidir?

Yüksek Hit; Web sitenize ziyaretçi gönderme platformu olmasıyla ile beraber, web sitenizin içeriğine ve çeşitli nedenlere bağlı olacak şekilde sıralamanızda etki gösterebilmektedir. Yapılan araştırmalara göre anket sonucu olarak %82,4 ile fazlasıyla etki gösterildiği bildirilmiştir.

Alexa Siteler Hakkında Verileri Nasıl Değerlendiriyor?

Alexa web siteleri hakkındaki bilgileri bir çok kaynaklardan veriler aracılığı ile bildi edinir ancak en çok browser uzantılarından gelmiş olan veriler ağırlığı oluşturmaktadır.


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Alexa Toolbar İndir

Alexa toolbarını resmi web adresinden indirebilirsiniz : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Alexa En İyi Siteler( Alexa Türkiye ve Dünya Sıralaması )

Alexa da en çok hit alan web sitelerini dünya ve ülkeler sıralaması şeklinde linkten görebilrisiniz : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Aşağıda Alexa Toolbar Vesilesiyle Türkiye Sıralaması Gösterilmektedir. (22.02.2017 yılına ait ilk 7 site)


Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.

Alexa Sonuçlarına Güvenmelimiyim?

Elbette ki hiçbir analiz verileri %100'lük mükemmel bir sonuç vermez. Netice olarak Alexa da bir veriler sistemi üzerinden ilerleyerek takibe aldığı web sitelerin tüm trafikleri hakkında tahmin yürütmektedir. Fakat; Alexa şu an için bir web sitesi adına yaklaşık olarak en gerçekçi verileri altın tepside sunmaktadır web site sahiplerine sunmaktadır. Alexa bir web sitesinin bir ülkede ilk 100 site içinde olduğunu bildiriyor ise bu büyük ihtimalle doğrulu olan sistem döngüsüdür.Bir web sitesine reklam vermek istiyorsanız eğer, Alexa’nın verilerini baz alarak reklam vermenizi tavsiye ediyoruz. Seo uzmanı olan kişi ve kişiler Alexa sıralamasına göre çalışmalarını yaparak ilgili web sitesinin konumu daha iyi yerlere getirebilmektedirler.

Alexa Verilerinde Web Siteniz Hakkında Puanlamayı Nasıl Görebilirim?

Yapılması gereken şey Alexa.com web sitesine giriş yaparak ve arama butonu kısmına web sitenizin adresini yazarak arama sonuç raporlarını görme imkanına sahipsiniz. Bunun sonucunda incelenen web sitesinin hem hizmet verdiği ülke içindeki sıralaması, hem de dünya genelinde kaçıncı sırada olduğu sizlere sunar. Bir sitenin incelenmesini istiyorsanız eğer, incelenmesini ön gördüğünüz sitenin yetkilisi olmanız gerekmemektedir.Bir diğer özelliği de Alexa.com sitesinin bünyesinde ülkeler bölük bölük olarakta verilmektedir. İngilizce karışığı olan country ismiyle geçmekte olan bu kısım içinde Türkiye seçilmiş olduğu zaman ülke içinde bulunan kullanıcıların en fazla girmiş oldukları siteler arasından ilk 100 siteyi bu şekilde görebilmekte mümkündür.

Alexa dünya ve ülke sıralamanızı görebilmek için; [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresine giderek ve arama butonu kısmından domain namenizi yazmanız yeterli olacaktır.

Kaynak : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
alexa hakkında, alexa nedir, pagerank hakkında, pagerank nedir

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Pagerank(PR) Nedir? Linux Google Seo 3 27 Temmuz 2013 16:07
Alexa nedir, ne işe yarar? CONSTANTiN Alexa 0 06 Haziran 2012 20:33
Alexa Nedir? alexa değerim neden yok CONSTANTiN Alexa 0 06 Haziran 2012 20:11
PageRank nedir? SeMPaTiXx Link değişimi 0 19 Mart 2010 21:08
PR ve Alexa nedir? Neden mi, sonuç mu? DizZy Google 2 18 Ocak 2010 13:06