IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Eylül 2014, 15:43   #1
Çevrimdışı
İkizler Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu


sohbet


5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatınız, ilişkiler, sosyal aktiviteler anlamında gayet olumludur. Bunun yanı sıra, düzenlenmesi gereken meseleler varsa 7 Ekim tarihine kadar bunların ele alınmasında yarar vardır. Asıl önemli nokta, pürüzlerin farkında olmak. Size göre her şey yolunda gidebilir ancak birileri böyle olmadığını söyleyebilir. Onun için güzelliklere kavuşmak istiyorsak, yanlış olanların farkına varmamız lazım. 7 Ekim tarihi itibariyle ilişkilerde ciddiyetten ziyade, özgürce hareket etme arzusu yoğundur. Yeni tanıştığınız biri, ciddi düşünmek yerine, eğlenceli bir ilişkiyi tercih edebilir. Bir yandan beraberliğe açık, diğer taraftan her an kaçmaya hazır bir partnerle karşı karşıya gelebiliriz. Devam eden ilişkilerde çiftler, birbirlerini aktif hale getirmeyi, birlikte eğlenmeyi tercih edebilirler. Zaten bu tarz bir yaklaşım, ilişkiyi canlandırıcı olacaktır. 15 Ekim sonrası eviniz ve ailenizi ilgilendiren konularda düzenlemelerde bulunabilirsiniz. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında iş hayatınızla ilgili konularda biraz takıntılı düşünmeye adaysınız. Bir karar vermeden önce, durumları bilinçli şekilde gözden geçirmekte yarar var. Sorumluluklarımızın farkında olalım.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasındaki Mars-Aslan burcu seyri, genel olarak gayet aktif, ateşli, hakimiyetçi tavırlarınızın baskın olduğu süreçtir. Çevremiz üzerinde etkili olmak, kontrolü elimizde tutmak isteyeceğiz. İnsanların dikkatini çekmekten zevk alacağız. Eğitim-iş-yolculuklar anlamında kararların verildiği, girişimlerde bulunulduğu bu dönem ileriye yönelik olarak düşündüğümüz işleri yoluna koymamızda, yeni hedefler belirlememizde, çalışma hayatımızla ilgili meselelere ağırlık vermemizde de önem taşıyor. Sosyal ilişkilerde merkezde olmak, düşüncelerimizi kabul ettirmekten yana olacağız. Ne yapmak istiyorsak ona yöneleceğiz ve asla taviz vermeyeceğiz. Bu dönemin asıl önemi Marsın bu süreçte yapacağı görünümlerin incelenmesiyle net olarak anlaşılır. Şimdi bu tarihlere bir bakalım. Ona göre ajandamızı düzenleyelim.
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, aşk hayatınız ve çevrenizle olan her türlü kişisel ilişkilerinizde dengeli, paylaşımcı, huzurlu, hoş bir dönem olarak yorumlarız. Fakat sadece genel bir yorumla bu süreci anlamak ve geçirmek mümkün değildir. Güneş-Terazi burcu geçişini yöneten Venüsün Akrep burcunda ilerlemesi, hayatımızdaki bir çok pürüzün, sorunların ele alınması, düzenlenmesi, nelerin tatminsizliğe yol açtığının belirlenmesi gerekiyor Özellikle 28 Eylül tarihi bu anlamda kıymetlidir. Çalışma hayatımızla ilgili konularda özellikle, sınırlarımızı korumak ve ayaklarımızın üzerinde durabilmek zorundayız. Aşkta olsun, iş hayatında olsun kendimizden ne kadar eminiz, her şey yolunda mı, acaba elimize, yüreğimize batan bir şeyler var mı? diye bir bakacağız.
Ekim ayında etkile olacak iki tarihi çok önemsiyorum. Bunlar, Güneş-Terazi burcu geçişindeki gelişmelerin ön habercisi konumunda olan görünümlerdir. 2 Ekim tarihinde aşk hayatınızla ilgili konularda öne çıkmak, ilişkide tüm çekiciliğinizi ortaya sürebilirsiniz. Eğer bir amacınız varsa ve bunu elde etmek istiyorsanız her türlü yolu denersiniz. Cinsellik özellikle çiftler arasında bir hayli etkilidir. Hatta sırf buna dayalı yürütülen bir beraberliğe adım atılabilir. Ancak ben yine de, dengeli ve sağlıklı bir beraberliğin önemli olduğunu belirtmek isterim.
3 Ekim tarihinde, yeni bir aşk her an kapımızı çalabilir. Bir yandan huzurlu, uyumlu paylaşım isteriz ancak diğer yandan üzerimizde baskı uygulanmasına gelemeyiz. Sosyal hayatımız bu tarihlerde hızlanır. Değişik insanlarla bir araya gelebiliriz. Burada önemli olan kafamızın içindeki ilişki kriterlerini gözden geçirmek ve buna göre karar vermektir. Dengeli paylaşımlar tabii ki çok kıymetlidir. Problemli bir ilişkimiz varsa, bu tarihlerde dikkatli olmamızda yarar görüyorum.


İŞ VE KARİYER
29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 tarihleri arasında Akrep burcunda düz seyirle(21 Ekim geri hareket başlangıcı) ilerleyecek Merkür dönemi, çalışma hayatında olanlar için durumlarını gözden geçirme, evde yaşayanlar için günlük hayatlarını düzenleme, sağlık yönünde şikayeti olanların tetkiklerde bulunmaları yönünde etkili olduğu gibi, kişisel anlamdaki meseleler ve ailevi konularda da önem taşımaktadır. İş ortamındaki ilişkilerin niteliği, işinizle alakalı meselelere bakış açınız, iş tercihleriniz ve şu andaki mevcut işinizle alakalı finansal konular bu süreçte bir hayli önem kazanır. Dile getirilmesi zor olan istekler, başkaları tarafından da karşılanmayınca bizi bir hayli rahatsız edebilir. Elde ettiğimiz gelir ile işimiz arasındaki farklılık bir hayli gözümüze batabilir. Ancak burada sektörün içinde bulunduğu durum, tecrübemiz, eğitimimiz de, tercih edilme aşamasında önem taşıyacaktır. Eğer işimizden memnun değilsek ve önümüze bir fırsat çıkarsa 21 Ekim tarihine kadar değerlendirelim. O tarih sonrası bir fırsat çıkarsa hemen kabul etmeyelim, çok iyi araştıralım. İş tercihlerimizi yaparken, finansal konular üzerinde duralım ve kimlerle çalışacağımızı iyice öğrenelim.
İş bulmadan işten ayrılmayalım. İş sorunlarımızın kaynağında, işverenler veya iş yerindeki kişiler yer alıyorsa, sıkıntılarınızı dile getirebilirsiniz. Fakat işbirliğine yatkın şeklide halletmekte yarar var. Hakkınızı yedirmeyelim. Ancak başkalarına da söz hakkı vermeyi unutmayalım. Sağlık anlamında eğer rutin şikayetler devam ediyorsa, kesinlikle ertelenmeden bir doktora görünmek lazım. Problem ne ise araştırılmalı ve kökünden halledilmesi için mutlaka konusunda deneyimli bir uzmana gösterilmelidir. Bu süreçte her mesele üzerinde derinlikli düşüneceğiz ve çoğu zaman içimize dönüp bir muhasebede bulunacağız. Bu anlamda 6 ve 8 Ekim tarihleri çok önemli. İşimizle ilgili konularda bir hayli ciddi düşünmek gerekecek. Çalışmayan kişiler için bu dönem, ev içi düzenlemelerin yapıldığı, kışa hazırlıkların tamamlandığı, derleme, toparlama, düzenleme şeklinde uğraşıların etkili olduğu zaman dilimidir. Ayrıca bakım, onarım, ayıklama, temizleme, arındırma, yönünde çalışmalarda bulunabilir. Bu süreçte hem fiziksel hem de ruhsal anlamdaki sıkıntılara iyi gelecek faaliyetlere yönelmekte yarar var. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


İkizler için dikkat edilecek noktalar:
Merkür, çalışma hayatınız ve sağlık evinizde etkili olacağından, işlerinizi ağırdan almanız, belli bir miktar durgunluk yaşamanız, tam yoluna girdi derken detaylar yüzünden sıkılmanızı lütfen doğal karşılayınız. Çünkü stresten uzak durulması gereken bir dönemdesiniz.
Devam eden sağlık tedavinizi bu dönemde tamamlayabilirsiniz. Projelerinizden gözden geçirebilirsiniz. Ancak yenilik anlamındaki kararların gölgeli günlerin bitimi olan 17 Kasım sonrasına bırakılmasında yarar var.
Eğer üzerinde çalıştığınız bir proje varsa, bu işi geri hareket döneminde bitirebilirsiniz veya üzerine odaklanabilir, eksikleri giderebilirsiniz.
İş evinizdeki bu geri hareket uygulamaya geçirilecek olan her türlü işin, sağlamlaştırılmasında gayet faydalıdır. Çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde bu dönemde bir yüzleşmede bulunarak, neler eksik neler yolunda gidiyor, neler yapmak istiyorsunuz bunları gözden geçirebilirsiniz.
Bir şeyler ağırdan gittiğinde veya birileri engel koymaya çalıştığında kötümser düşünmeyiniz. Bu uyarıların ardındaki duruma bakınız. Eğer haksızlık yapılıyorsa, beklemede kalınız, sırf bu yüzden işten ayrılmaya birileriyle çatışmaya kalkışmayınız.
Diyelim ki, sizi işten çıkardılar veya bir projeden aldılar. Merak etmeyiniz 17 Kasım sonrası bu kişiler yine kapınızı çalarlar veya siz hakkınız olanı elde edebilirsiniz. Tabii ki haritanızda da buna yardımcı enerjileriniz varsa rahat olun lütfen. Geri hareket süresince, eğer önünüze bir teklif gelirse mutlaka inceleyin. Eğer zamanınız varsa kararınızı geri hareket bitimine kadar gözden geçirin.
Yaptığınız işleri iyice kontrol edin. Becerilerinizi geliştirin. Bir de lütfen bilgisayarınızda, kasanızdaki, dolabınızdaki kıymetli evraklarınızı veya değerli olan ne varsa kontrol ediniz, güvence altına alınız.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


PARA KONULARI
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Genel anlamıyla döneme baktığımızda, ilişkilerde gelişim fırsatların yoğunlaştığı, hevesli bir şekilde karşı cinsle bağlantılar kurulduğu zamanlardır. Devam eden ilişkilerde iyimser paylaşımlar, pozitif yaklaşımlar ön plandadır. İleride ne olur veya ne gibi problemler yaşanır diye düşünülmez. Arzu ettiğiniz tüm heyecanlara açık bir süreçtir. Karşı taraf tüm hoşluğuyla, çekiciliğiyle, aktifliğiyle size yaklaşır. Yüzeysel düşünmekten hoşlanan İkizler, bu süreçte bir başkasının varlığıyla coşmaya hazırdır. Derinlemesine bir tahlilde bulunulmaz. Gelişme, büyüme ve olumlu yönde ilerleme, her anın tadına varma sürecin pırıltılı ışığında merkez alınır. İş ortaklıklarında yarar hesabı, zararı olabilecek unsurlardan çok önce ele alınır, hatta ele alınmayabilir. O anda, bir şeyler umut veriyorsa, iş tamamdır diye düşünülür. Tabii ki dikkat edilmesinde fayda vardır. Bu süreçte fiziksel ve ruhsal anlamdaki kaygılar veyahut elinizde olmadan yaşanan bir takım sıkıntılarınız varsa, karşınıza çıkan kişi veya partnerin olumlu yaklaşımları bunları gidericidir. Ancak bu heveslilik ve coşku içersinde, bu haliniz kalıcı mı olur yoksa geçici mi? çok iyi bakmak lazım. Dönemi bir de görünümleri anlamında ele alalım ki, astrolojik anlamda genelden daha net bilgilere ulaşmamız mümkün olsun.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm, aşk hayatınızla ilgili mevzularda ciddi bir karar almanın önünü tıkayıcı veya sizin bir nedenle baskı altında kaldığınızı düşünmenize yol açıcıdır. İş hayatınız, toplumsal yaşamınızdaki güçlükler nedeniyle sakin düşünmeniz kolay olmayabilir. Yoğun mücadelenizi ve başarıya olan açlığınızı birilerinin anlamaması, yolunuza çıkması veya sizin istediğiniz gibi kendinizi ifade edemememiz gün boyu sıkılmanız anlamına gelebilir


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-13-14-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-15-16-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25
Yeniay : 21-22-23-24
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 8-9-10
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatınız, ilişkiler, sosyal aktiviteler anlamında gayet olumludur. Bunun yanı sıra, düzenlenmesi gereken meseleler varsa 7 Ekim tarihine kadar bunların ele alınmasında yarar vardır. Asıl önemli nokta, pürüzlerin farkında olmak. Size göre her şey yolunda gidebilir ancak birileri böyle olmadığını söyleyebilir. Onun için güzelliklere kavuşmak istiyorsak, yanlış olanların farkına varmamız lazım. 7 Ekim tarihi itibariyle ilişkilerde ciddiyetten ziyade, özgürce hareket etme arzusu yoğundur. Yeni tanıştığınız biri, ciddi düşünmek yerine, eğlenceli bir ilişkiyi tercih edebilir. Bir yandan beraberliğe açık, diğer taraftan her an kaçmaya hazır bir partnerle karşı karşıya gelebiliriz. Devam eden ilişkilerde çiftler, birbirlerini aktif hale getirmeyi, birlikte eğlenmeyi tercih edebilirler. Zaten bu tarz bir yaklaşım, ilişkiyi canlandırıcı olacaktır. 15 Ekim sonrası eviniz ve ailenizi ilgilendiren konularda düzenlemelerde bulunabilirsiniz. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında iş hayatınızla ilgili konularda biraz takıntılı düşünmeye adaysınız. Bir karar vermeden önce, durumları bilinçli şekilde gözden geçirmekte yarar var. Sorumluluklarımızın farkında olalım.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasındaki Mars-Aslan burcu seyri, genel olarak gayet aktif, ateşli, hakimiyetçi tavırlarınızın baskın olduğu süreçtir. Çevremiz üzerinde etkili olmak, kontrolü elimizde tutmak isteyeceğiz. İnsanların dikkatini çekmekten zevk alacağız. Eğitim-iş-yolculuklar anlamında kararların verildiği, girişimlerde bulunulduğu bu dönem ileriye yönelik olarak düşündüğümüz işleri yoluna koymamızda, yeni hedefler belirlememizde, çalışma hayatımızla ilgili meselelere ağırlık vermemizde de önem taşıyor. Sosyal ilişkilerde merkezde olmak, düşüncelerimizi kabul ettirmekten yana olacağız. Ne yapmak istiyorsak ona yöneleceğiz ve asla taviz vermeyeceğiz. Bu dönemin asıl önemi Marsın bu süreçte yapacağı görünümlerin incelenmesiyle net olarak anlaşılır. Şimdi bu tarihlere bir bakalım. Ona göre ajandamızı düzenleyelim.
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, aşk hayatınız ve çevrenizle olan her türlü kişisel ilişkilerinizde dengeli, paylaşımcı, huzurlu, hoş bir dönem olarak yorumlarız. Fakat sadece genel bir yorumla bu süreci anlamak ve geçirmek mümkün değildir. Güneş-Terazi burcu geçişini yöneten Venüsün Akrep burcunda ilerlemesi, hayatımızdaki bir çok pürüzün, sorunların ele alınması, düzenlenmesi, nelerin tatminsizliğe yol açtığının belirlenmesi gerekiyor Özellikle 28 Eylül tarihi bu anlamda kıymetlidir. Çalışma hayatımızla ilgili konularda özellikle, sınırlarımızı korumak ve ayaklarımızın üzerinde durabilmek zorundayız. Aşkta olsun, iş hayatında olsun kendimizden ne kadar eminiz, her şey yolunda mı, acaba elimize, yüreğimize batan bir şeyler var mı? diye bir bakacağız.
Ekim ayında etkile olacak iki tarihi çok önemsiyorum. Bunlar, Güneş-Terazi burcu geçişindeki gelişmelerin ön habercisi konumunda olan görünümlerdir. 2 Ekim tarihinde aşk hayatınızla ilgili konularda öne çıkmak, ilişkide tüm çekiciliğinizi ortaya sürebilirsiniz. Eğer bir amacınız varsa ve bunu elde etmek istiyorsanız her türlü yolu denersiniz. Cinsellik özellikle çiftler arasında bir hayli etkilidir. Hatta sırf buna dayalı yürütülen bir beraberliğe adım atılabilir. Ancak ben yine de, dengeli ve sağlıklı bir beraberliğin önemli olduğunu belirtmek isterim.
3 Ekim tarihinde, yeni bir aşk her an kapımızı çalabilir. Bir yandan huzurlu, uyumlu paylaşım isteriz ancak diğer yandan üzerimizde baskı uygulanmasına gelemeyiz. Sosyal hayatımız bu tarihlerde hızlanır. Değişik insanlarla bir araya gelebiliriz. Burada önemli olan kafamızın içindeki ilişki kriterlerini gözden geçirmek ve buna göre karar vermektir. Dengeli paylaşımlar tabii ki çok kıymetlidir. Problemli bir ilişkimiz varsa, bu tarihlerde dikkatli olmamızda yarar görüyorum.


İŞ VE KARİYER
29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 tarihleri arasında Akrep burcunda düz seyirle(21 Ekim geri hareket başlangıcı) ilerleyecek Merkür dönemi, çalışma hayatında olanlar için durumlarını gözden geçirme, evde yaşayanlar için günlük hayatlarını düzenleme, sağlık yönünde şikayeti olanların tetkiklerde bulunmaları yönünde etkili olduğu gibi, kişisel anlamdaki meseleler ve ailevi konularda da önem taşımaktadır. İş ortamındaki ilişkilerin niteliği, işinizle alakalı meselelere bakış açınız, iş tercihleriniz ve şu andaki mevcut işinizle alakalı finansal konular bu süreçte bir hayli önem kazanır. Dile getirilmesi zor olan istekler, başkaları tarafından da karşılanmayınca bizi bir hayli rahatsız edebilir. Elde ettiğimiz gelir ile işimiz arasındaki farklılık bir hayli gözümüze batabilir. Ancak burada sektörün içinde bulunduğu durum, tecrübemiz, eğitimimiz de, tercih edilme aşamasında önem taşıyacaktır. Eğer işimizden memnun değilsek ve önümüze bir fırsat çıkarsa 21 Ekim tarihine kadar değerlendirelim. O tarih sonrası bir fırsat çıkarsa hemen kabul etmeyelim, çok iyi araştıralım. İş tercihlerimizi yaparken, finansal konular üzerinde duralım ve kimlerle çalışacağımızı iyice öğrenelim.
İş bulmadan işten ayrılmayalım. İş sorunlarımızın kaynağında, işverenler veya iş yerindeki kişiler yer alıyorsa, sıkıntılarınızı dile getirebilirsiniz. Fakat işbirliğine yatkın şeklide halletmekte yarar var. Hakkınızı yedirmeyelim. Ancak başkalarına da söz hakkı vermeyi unutmayalım. Sağlık anlamında eğer rutin şikayetler devam ediyorsa, kesinlikle ertelenmeden bir doktora görünmek lazım. Problem ne ise araştırılmalı ve kökünden halledilmesi için mutlaka konusunda deneyimli bir uzmana gösterilmelidir. Bu süreçte her mesele üzerinde derinlikli düşüneceğiz ve çoğu zaman içimize dönüp bir muhasebede bulunacağız. Bu anlamda 6 ve 8 Ekim tarihleri çok önemli. İşimizle ilgili konularda bir hayli ciddi düşünmek gerekecek. Çalışmayan kişiler için bu dönem, ev içi düzenlemelerin yapıldığı, kışa hazırlıkların tamamlandığı, derleme, toparlama, düzenleme şeklinde uğraşıların etkili olduğu zaman dilimidir. Ayrıca bakım, onarım, ayıklama, temizleme, arındırma, yönünde çalışmalarda bulunabilir. Bu süreçte hem fiziksel hem de ruhsal anlamdaki sıkıntılara iyi gelecek faaliyetlere yönelmekte yarar var. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


İkizler için dikkat edilecek noktalar:
Merkür, çalışma hayatınız ve sağlık evinizde etkili olacağından, işlerinizi ağırdan almanız, belli bir miktar durgunluk yaşamanız, tam yoluna girdi derken detaylar yüzünden sıkılmanızı lütfen doğal karşılayınız. Çünkü stresten uzak durulması gereken bir dönemdesiniz.
Devam eden sağlık tedavinizi bu dönemde tamamlayabilirsiniz. Projelerinizden gözden geçirebilirsiniz. Ancak yenilik anlamındaki kararların gölgeli günlerin bitimi olan 17 Kasım sonrasına bırakılmasında yarar var.
Eğer üzerinde çalıştığınız bir proje varsa, bu işi geri hareket döneminde bitirebilirsiniz veya üzerine odaklanabilir, eksikleri giderebilirsiniz.
İş evinizdeki bu geri hareket uygulamaya geçirilecek olan her türlü işin, sağlamlaştırılmasında gayet faydalıdır. Çalışma hayatınızla ilgili konular üzerinde bu dönemde bir yüzleşmede bulunarak, neler eksik neler yolunda gidiyor, neler yapmak istiyorsunuz bunları gözden geçirebilirsiniz.
Bir şeyler ağırdan gittiğinde veya birileri engel koymaya çalıştığında kötümser düşünmeyiniz. Bu uyarıların ardındaki duruma bakınız. Eğer haksızlık yapılıyorsa, beklemede kalınız, sırf bu yüzden işten ayrılmaya birileriyle çatışmaya kalkışmayınız.
Diyelim ki, sizi işten çıkardılar veya bir projeden aldılar. Merak etmeyiniz 17 Kasım sonrası bu kişiler yine kapınızı çalarlar veya siz hakkınız olanı elde edebilirsiniz. Tabii ki haritanızda da buna yardımcı enerjileriniz varsa rahat olun lütfen. Geri hareket süresince, eğer önünüze bir teklif gelirse mutlaka inceleyin. Eğer zamanınız varsa kararınızı geri hareket bitimine kadar gözden geçirin.
Yaptığınız işleri iyice kontrol edin. Becerilerinizi geliştirin. Bir de lütfen bilgisayarınızda, kasanızdaki, dolabınızdaki kıymetli evraklarınızı veya değerli olan ne varsa kontrol ediniz, güvence altına alınız.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


PARA KONULARI
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Genel anlamıyla döneme baktığımızda, ilişkilerde gelişim fırsatların yoğunlaştığı, hevesli bir şekilde karşı cinsle bağlantılar kurulduğu zamanlardır. Devam eden ilişkilerde iyimser paylaşımlar, pozitif yaklaşımlar ön plandadır. İleride ne olur veya ne gibi problemler yaşanır diye düşünülmez. Arzu ettiğiniz tüm heyecanlara açık bir süreçtir. Karşı taraf tüm hoşluğuyla, çekiciliğiyle, aktifliğiyle size yaklaşır. Yüzeysel düşünmekten hoşlanan İkizler, bu süreçte bir başkasının varlığıyla coşmaya hazırdır. Derinlemesine bir tahlilde bulunulmaz. Gelişme, büyüme ve olumlu yönde ilerleme, her anın tadına varma sürecin pırıltılı ışığında merkez alınır. İş ortaklıklarında yarar hesabı, zararı olabilecek unsurlardan çok önce ele alınır, hatta ele alınmayabilir. O anda, bir şeyler umut veriyorsa, iş tamamdır diye düşünülür. Tabii ki dikkat edilmesinde fayda vardır. Bu süreçte fiziksel ve ruhsal anlamdaki kaygılar veyahut elinizde olmadan yaşanan bir takım sıkıntılarınız varsa, karşınıza çıkan kişi veya partnerin olumlu yaklaşımları bunları gidericidir. Ancak bu heveslilik ve coşku içersinde, bu haliniz kalıcı mı olur yoksa geçici mi? çok iyi bakmak lazım. Dönemi bir de görünümleri anlamında ele alalım ki, astrolojik anlamda genelden daha net bilgilere ulaşmamız mümkün olsun.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm, aşk hayatınızla ilgili mevzularda ciddi bir karar almanın önünü tıkayıcı veya sizin bir nedenle baskı altında kaldığınızı düşünmenize yol açıcıdır. İş hayatınız, toplumsal yaşamınızdaki güçlükler nedeniyle sakin düşünmeniz kolay olmayabilir. Yoğun mücadelenizi ve başarıya olan açlığınızı birilerinin anlamaması, yolunuza çıkması veya sizin istediğiniz gibi kendinizi ifade edemememiz gün boyu sıkılmanız anlamına gelebilir


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-13-14-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-15-16-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25
Yeniay : 21-22-23-24
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 8-9-10
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
2014, aylık, burÇ, burcu, ekim, İkizler, yorumu

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Boğa Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:42
Koç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:41
2014 Temmuz Ayı Burç Yorumları, Temmuz 2014 İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu Elysian Aylık Burç Yorumları 0 01 Temmuz 2014 07:47
2014 Haziran Ayı Burç Yorumları, Haziran 2014 İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu Elysian Aylık Burç Yorumları 0 01 Haziran 2014 00:37
2014 Mayıs Ayı Burç Yorumları, Mayıs 2014 İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu Elysian Aylık Burç Yorumları 0 01 Mayıs 2014 07:21