IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
107Beğeni(ler)

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Eylül 2020, 12:15   #31
Çevrimiçi
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
arkadaslar proje tanıtalım dedim farklı yerlere gitti konu lutfen bir kendinize gelin
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
yorum istiyorum

  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 13 Eylül 2020, 12:29   #32
Çevrimiçi
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
Bu arada bu özelliği savunan, kullanma talebinde olan ve takipçisi olanlara bir bilgilendirme yapayım;

UnrealIRCd'nin 3rd Party modüller için resmi yazısını paylaşıyorum.

No spy modules. Modules that allow silent interception or logging of messages are controversial. Also, distributing them to non-free countries - where people may be prosecuted and even executed for what they say - poses serious legal and moral issues. Therefore we do not include spy modules.

Çevirisi;

Casus modülleri yok. Mesajların sessizce engellenmesine veya günlüğe kaydedilmesine izin veren modüller tartışmalıdır. Ayrıca, bunların özgür olmayan ülkelere dağıtılması - insanların dedikleri için yargılanabileceği ve hatta idam edilebileceği - ciddi yasal ve ahlaki sorunlar ortaya çıkarır. Bu nedenle casus modülleri dahil etmiyoruz.


Linki: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]


Kanun da açıkça belirtmiş zaten... Bu arada kanunda görüntülü ya da sesli denmesine aldanmayın, hakim önüne yazıyla da giderseniz sizden bir yanak alıp göndermeyecektir.

TCK 134. madde ile Özel Hayatın Gizliliğini İhlal suçu iki fıkra halinde düzenlenmiştir:

İlk fıkrada özel hayatın gizliliğini ihlal eden kimsenin cezasının bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası olacağı belirtilmiştir. Gizliliğin görüntü ve seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde ise ceza bir kat artırılır.

İkinci fıkrada ise kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri hukuka aykırı olarak ifşa eden kimsenin iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacağı ve ifşa edilen bu verilerin basın yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunacağı belirtilmiştir.

Bu suçun faili herkes olabilir. Kanunun 137. maddesinde sayılan kimseler tarafından işlenmesi hali kanun koyucu tarafından nitelikli hal sayılmış olup bu kişiler tarafından işlenmesi halinde ceza artırımına gidilir. Yani kişiye özgü bir suç değildir. Herkes bu suçun mağduru olabilir.

Bu kanunla korunan hukuki değer, kişilerin mahremiyet alanıdır. Suç serbest hareketli bir suçtur. Buradan anlamamız gereken neticenin meydana gelmesi bu suçun oluşması için yeterlidir. Hareketin meydana geliş biçimi önem arz etmez. Örneğin bir kişinin çantasının karıştırılmasıyla suç oluşmuştur.

__________________
HybridIRC Community Network
  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 12:39   #33
Çevrimiçi
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
omerati Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
arkadaslar proje tanıtalım dedim farklı yerlere gitti konu lutfen bir kendinize gelin
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
yorum istiyorum

UnrealIRCd 4 uzerinden degil de, daha stabil olan en son surum 5 uzerinden Turkcelestirme calismalariniza devam edebilirdiniz.

Onun disinda tartisma konusu olan "spy modulu" yani ozel okuma modulunu UnrealIRCd zaten buyuk sorunlara yol acabilecegi dusuncesi ile kaldirmisti. [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bazi arkadaslarda bu modulun iyi amacla kullanilabileceginden bahsetmis ki son derece yanlis. Ozellikle
Turkiye'deki IRC sunucularin profesyonel olmayan kisiler tarafindan yonetildigini dusunursek, spy modulunu savunan ozellikle bayan arkadaslari bu sunuculara davet ediyorum.

IRC denetlenmeyen bir ortam oldugu icin, kanunda bir yaptirimida yok. Aksi olsa en basta her turlu illegal faaliyetlerin dondugu, cinsel sapikligin hat safhaya ulastigi geveze.org kapatilirdi.

  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 13:41   #34
Çevrimiçi
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
Hesna Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Emeğinize sağlık.
Konu açıldığından beri takip icerisindeyim.
Tekniksel olarak pek anlamam
Sadece merak ettiğim bir durum var
Diyelim ki küçük bir kiz kaçırıldı irc uzerinden tanıştığı yetiskin biri tarafından
Şimdi sorsalar bu kiz nasil nereden kimle tanıştı
Kim veya kimler tarafından kaçırıldı vs
Bu durumda yetkili kisiler geldi sizden doküman istedi, gecmise yonelik ozel okuyabilme payi var mi? (yada boyle birsey var mi)
Bu özellerin kayıtları, ayrı bir dosyada kayıt altında mi tutuluyor?
Varsa bu kayit ne kadar süreliğine saklanıyor 1yil mi 3yil mi 5yil mi?
Herkesin özelleri mi kayıt altında tutuluyor, yoksa sadece sunucu sahibinin belirledigi kisilerin mi?

Kanunda açıkça belirtilmiş durumdur. Özel okuma modülü olmasa dahi bu kayıtlar sistemde mevcuttur.Zaten gece yaptığım yorumda bu duruma değinmiştim kötü niyetli kişi için modüle gerek yok diye.

Kanun yer sağlayıcı hizmeti veren firmalara bu kayıtların en az 6 ay en fazla 2 yıl saklama zorunluluğu olduğunu söylüyor. Bu kayıtlar içinde konuşmalar, giriş çıkış kayıtları (aynı ip adresi üzerinden giren nickler dahil) vardır. Sağlayıcı firma ilgili kuruma savcılık talimatı ile ve ya direkt btk'dan gelen yazı ile vermek zorunda. Genelde (terör faaliyetleri, istismar , devlet büyüklerine hakaret, özel hayatın gizliliği ve hakaret ) gibi durumlar için kurumlar bu bilgileri isterler.

__________________
Kahpeliğin bahanesi, İhanetin telafisi olmaz.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 18:04   #35
Çevrimdışı
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] : Gelişen irc-d dunyası ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor.

Özel okuma modülü ilem irc-d dünyasini geliştireceğiz. evet etik bir firma sahibi olarak ahlaki açidan ben özel kuma mudülü kullanmiyorum/kurmuyorum diyerek bunu söyleyebilirsiniz.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] : Lütfen Great Hack belgeselini izleyin. öyle bir dünya yok. Siz peşinen özel hayatinizi sunmuşsunuz bile böyle savunma olmaz. Ayrıca herkes o modülün o amaçla kurulmadiğini. kendimizi kandirmayalim siz bana irc sunucusundaki özel okumadan bahsediyorsunuz. Yukarda yazdiğim belgeseli izleyinde facebook kullanicilarinin verileri satti diye neler oldu özel okuma falan diyorsunuz. komik

ZeuS: Sen şöyle diyorsun bir intrent sitesi üzerinden sohbet veya anlık mesajlaşma ile işlenebilecek suçlarda, internet data sağlayıcılar veri saklamak zorunda değiller ?

Evet Maskelenen o IP adresi kayit altina almak zorunda "yanliz özel loglari tutmak zorunda değil" kişilik haklari diye bir şey var. Herkes çok iyi anladi herşeyi.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

neden şimdi bizim irc ve ircd sunucularimizin neden dünya ile yarışamadiği belli oldu zaten


Konu ZX1Pro tarafından (13 Eylül 2020 Saat 18:14 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 18:48   #36
Çevrimiçi
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
Sen bir silah dükkanına gidip "Ben adam öldürmek için silah istiyorum" dediğinde sana "Tabi kardeşim, gel sana 45'lik bir magnum verelim, öldürücülüğü çok iyidir" der mi?

Yasal olarak suç teşkil eden bir geliştirmeyi senden talep ediyorlar ve sen de bunu veriyorsan, suça ortak oluyorsun demektir. Para kazanacağım diye insanların kişisel bilgilerinin alınmasına, mahremiyetine saldırılmasına ve kişisel görüşmelerinin 3. şahıslar tarafından görülmesine olanak sağlamanın neresi etik?

Madem o kadar rahat anlatıyorsun, kendi bütün görüşmelerini aç insanlara, herkes özel görüşmelerini, özel bilgilerini ve mahremiyetini görsün olur mu? Var mı cesaretin? O sunuculara giren, bu durumdan hiç haberleri olmayan insanları mağdur ederek kazandığınız paralar umarım bir yerlerden çıkar.

Kanunen bir takipten geçmiyorsunuz ama Allah büyük...fLayer Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Bazı arkadaşlar Şahsi olarak düşünmekte bu konuyu, ozel okunur okunmaz bu sunucu sahibinin bileceği birşey.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ve @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] ile buı konuyu konuştugumuzda @Behrozwoolf herkesin ozeli herkese ben unreal4`e ozel okumayı koymuyacam dedi, ama Bir firma olarak düşünmem gerekirse o ozel okumayı koymak zorundayız.
Herkes sizin gibi düşünmüyor, müşteri geliyor ozel okuma istiyorum dediğinde müşteriye insanların ozeline saygımız var kodlamıyoruz diyemiyorsunuz.
Unreal4 kullandıgınızda yada @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]den/firmadan istediginizde direk belirtirsiniz benim sunucumda ozel okuma olmasın.

Artık unreal3 donemi bitmek üzerinde aylardır unreal4 uzerinde çalışmalar yapıyoruz. Gerek @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] Gerek @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] geliştirmeye devam ediyorlar. Çogu modul unreal4 `e ya entegre edildi yada moduller tekrardan yazıldı. İnsanların emeğine biraz saygınız olsun.
Omer kardeşim geliştirmeye devam etmekde edecekte siz kullanın yada kullanmayın o omeri bağlamaz, omer içinden gelenleri yapmaya devam ediyor.

Unreal4`e uyardı botlarda geliştirilmesi gerekiyor. bunun için @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]`a şuanda botunu ve botları unreal4`e gore uyarlamaya bşaladı.

Gelişen irc-d dunyası ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor.
Sırf ozel okuma modulunu kodladıgı yad aentegre ettigi için yaptıgı o kadar çalışmayı göz ardı edemezsiniz bu emege saygısızlıktır.

Hayırlı sabahlar, iyi ifler.
Yazım Hataları için herkesden ozur dilerim.


__________________
HybridIRC Community Network
  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 19:16   #37
Çevrimdışı
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
ZX1Pro Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] : Gelişen irc-d dunyası ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak gerekiyor.

Özel okuma modülü ilem irc-d dünyasini geliştireceğiz. evet etik bir firma sahibi olarak ahlaki açidan ben özel kuma mudülü kullanmiyorum/kurmuyorum diyerek bunu söyleyebilirsiniz.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] : Lütfen Great Hack belgeselini izleyin. öyle bir dünya yok. Siz peşinen özel hayatinizi sunmuşsunuz bile böyle savunma olmaz. Ayrıca herkes o modülün o amaçla kurulmadiğini. kendimizi kandirmayalim siz bana irc sunucusundaki özel okumadan bahsediyorsunuz. Yukarda yazdiğim belgeseli izleyinde facebook kullanicilarinin verileri satti diye neler oldu özel okuma falan diyorsunuz. komik

ZeuS: Sen şöyle diyorsun bir intrent sitesi üzerinden sohbet veya anlık mesajlaşma ile işlenebilecek suçlarda, internet data sağlayıcılar veri saklamak zorunda değiller ?

Evet Maskelenen o IP adresi kayit altina almak zorunda "yanliz özel loglari tutmak zorunda değil" kişilik haklari diye bir şey var. Herkes çok iyi anladi herşeyi.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

neden şimdi bizim irc ve ircd sunucularimizin neden dünya ile yarışamadiği belli oldu zaten

Konuyu başından beri okuyorum ve kusura bakma senin kadar boş yorum yapanı görmedim
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.İrc senin gibi boş adamların polemikleri ile gelişmiyor bu konuda haklısın.

__________________
Kişilik karakter yoksunuysan, adam diye aramızda olup yanımızda gezme, madam ol önden yürü...
  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 19:21   #38
Çevrimdışı
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
Görüşünüz Sizi Bağlar Yanliz Kimseyi Rencide Edici Konuşma Yaptik. Ne Demişler Ben Sana Sabaha Kadar Destanda Yazsam Sadece Senin Anlayacağin Kapasite Kadarim. Bu Kadar Sana Mutluluklar Hayatinda. Boşluklar Olmadan.

  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 19:26   #39
Çevrimdışı
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
ZX1Pro Nickli Üyeden Alıntı
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Görüşünüz Sizi Bağlar Yanliz Kimseyi Rencide Edici Konuşma Yaptik. Ne Demişler Ben Sana Sabaha Kadar Destanda Yazsam Sadece Senin Anlayacağin Kapasite Kadarim. Bu Kadar Sana Mutluluklar Hayatinda. Boşluklar Olmadan.


Sen önce düzgün Türkçe yazmayı öğren sonra derdini anlat.


Git kumda oyna tosunum sonra abilerine laf yetiştir burada...

__________________
Kişilik karakter yoksunuysan, adam diye aramızda olup yanımızda gezme, madam ol önden yürü...

Konu MasterKing tarafından (13 Eylül 2020 Saat 19:29 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla

Alt 13 Eylül 2020, 19:30   #40
Çevrimdışı
Cevap: Unrealircd4 - UnrealIRCd-JRodix Türkçe Version
Hitabet Önemlidir. Anlyan Için. Ziyade Kapasitede Öyle.Abiciğim ! Gel Ben Seni Kumdan Asfalta Çıkartayım Bir Tur Gezdireyim.


Konu ZX1Pro tarafından (13 Eylül 2020 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla

Cevapla

Etiketler
unrealircd4 türkçe

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Unrealircd v4.2.3 Türkçe yapma ve Modül Kurulumu helloweenfs Unreal IRCd 6 08 Haziran 2019 11:45
Son Version Türkçe Karakter ? tarikkaya mIRC Scripting Sorunları 0 28 Aralık 2018 15:37
UnrealIRCd Help System Türkçe helloweenfs Unreal IRCd 2 13 Mayıs 2017 20:41
TaXi mIRC v3.0 | Türkçe ve Almanca version mircland mIRC Scripting Tanıtımları 8 17 Mart 2017 18:32
Unrealircd 3.2.8.1 Version & Finger Koruması aL_PaciNo Unreal IRCd 1 02 Temmuz 2010 21:55