IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  turkish chatInstagram takipçi satın al
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Eylül 2014, 15:45   #1
Çevrimdışı
Aslan Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu
5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, yeni bir eve taşınma ve düzenlemelerde bulunmanız anlamına geldiği gibi, ilişki kurmak, arkadaşlık etmek, irtibatta bulunmak, güzelleştirmek, yakınlarınızla ilgilenmek yönünde de faydalıdır. Özellikle taşınmayı düşünenlerin bu tarihe kadar bir hayli sıkıldıklarını söyleyebiliriz. Yeniay sayesinde rahatlatmaları mümkündür. 7 Ekim sonrası aktif hale gelirsiniz. Hem arzu ettiğiniz gibi özgürce hareket etmeniz hem de kararlarınızı uygulamanız mümkün. Bu tarihte ilişki kurmak, hayatın güzelliklerinin keyfini çıkarmak istersiniz. 15 Ekim tarihi itibariyle, maddi konular üzerinde titiz bir planlamaya ihtiyaç var. Elinizdeki para yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden yavaş yavaş halletmeye çalışırsanız sıkılmamış olursunuz. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında ev yaşamınız, ailenizle alakalı konularda yavaşlamak ve iyice düşünmek durumundasınız. Eğer bir değişim düşünüyorsanız her türlü olasılığı göz önüne alarak hareket etmelisiniz. Karar değişikliğinde bulunmayınız ve lütfen karamsar düşünmeyiniz. İşlerinizi sakince gözden geçiriniz. Aile içinde yaşanması muhtemel anlaşmazlıkları veya sıkıntıları tepki göstererek çözemezsiniz.


AŞK VE İLİŞKİLER
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Terazi burcu seyri, çevremizdeki dünya ile temasımız anlamında etkili olduğu gibi, ailevi, çalışma hayatı ve iletişimin önemli olduğu konularda da kıymetlidir. Genel olarak Aslanlar böyle geçiş zamanlarında karşıt görüşte olan kişilerle çatışmadan, belli bir uyum ve denge çerçevesinde, yapılarında bulunan cömertlik, sıcak yüreklilikle ilişki kurmaya çalışırlar. Ancak her zaman bu böyle olmayabilir. Bazen arzularımız, hayata bakış açımız gereği veya geçtiğimiz süreç nedeniyle biz de insanlardan anlayış, samimiyet bekleriz. Bir problem olduğunda, tek başımıza altından kalkmaya çalışsak da, başkalarının da bize destek olmasını, anlayış göstermesini bekleriz. Çünkü bizim de arzularımız ve isteklerimiz vardır. Bu yıl ki geçişte yönetici olan Venüsün Akrep burcunda seyretmesi nedeniyle, özellikle 28 Eylül tarihinde,
Dışa karşı pek belli etmesek de, derinlerde bir yerde gelecek kaygımız yattığını görüyoruz. Bu kaygıyı ortadan kaldırmak adına neler yapabileceğimizi düşünebiliriz. Şartlar bizi bizi pes ettirmeye çalışabilir. Arzularımız doymadığı için, kendimizi pek rahat hissetmeyebiliriz. İsteriz, arzularız, öne süreriz ama tarafsız bir şekilde durumları ele almamız mutlaka gerekebilir.
Ekim ayındaki görünümlere baktığımızda, 2 Ekim tarihi ilk etapta öne çakıyor. Eğer memnun olmadığınız bir çevrede, işte veya ortamda yaşıyorsanız, pek mutlu değilseniz, zaman geçtiği halde yapmak istediklerinizi gerçekleştiremiyorsanız sorumluluklar bir hayli sizi sıkıştırabilir. Bu tarihte, sabretmeye pek gönlünüz yoktur. Özellikle sağlık anlamında bir hayli dikkatli olmak gerekir. İş- ilişki veya bir meseleyle ilgili karar vermekte zorlanabiliriz. Uzun vadeli düşünmeye, şartlara göre bilinçli gözden geçirmelerde bulunmaya çalışmalıyız.
3 Ekim tarihinde, hayatımıza yenilikler katmak, değişimde bulunmak isteyeceğiz. Çevresel anlamda olsun, insanlarla birebir ilişki anlamında olsun hep daha yeni hep daha işlevsel olana yöneleceğiz. Birilerine uymak değil, kendimize göre doğru olanı yapmaktan yana kararlar verebiliriz. Ancak bir önemli husus, verdiğiniz kararın artı ve eksilerini iyice hesap etmenizdir.
MERKÜR AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


Aslanlar için dikkat edilecek noktalar:
Merkür gerilemesi ev-emlak meseleleri, miras, hisseli paralar, alım-satım, komisyon, ortaklaşa bölüşümler, ailevi ilişkilerle alakalı konularda etkilidir. Eğer yeni bir ev alacaksanız, geri hareket döneminde mutlaka iyice araştırınız. Komisyoncularla bizzat görüşünüz. Gidip yerinde görünüz. Sağına soluna her yere dikkat ediniz. Evinizi satacaksanız yine uzman kişilerden bilgi alınız. Bu dönemde taşınmayı düşünmek yerine, 17 Kasım sonrası bunu yapınız. Geri hareket döneminde içinde oturacağınız evin eksiklerini tamamlayınız.
Birisiyle aynı evde yaşamak istiyorsanız, bu kişiyi mutlaka iyi tanıyınız.
Evinizde tadilat onarım düşünüyorsanız geri hareket gayet uygun zamandır.
Ailenizle olan ilişkinize mutlaka dikkat ediniz. Yanlış anlaşılmalar, baskı altına alınmak, evin içinde huzursuzluk, kopukluklar meydana gelebilir. Sabırlı olunuz.
Eğer bir kontrat, sözleşme imzalayacaksanız bu tarihleri düşünmeyiniz. 17 Kasım tarihine erteleyiniz. Çok beğendiyseniz bir miktar kaparo verirsiniz.
Evinizdeki kıymetli kağıtlarınızı, bilgisayarınızdaki önemli bilgileri kontrol ediniz. Evinizin güvenliğine önem veriniz.
Miras, hisseli bölüşümler için hukuki haklarınızı gözetiniz. Eğer daha önceden evden ayrılmayı düşündüyseniz, geri harekette vazgeçebilirsiniz. Ancak ilk kararınız ne ise o kararda kalıp, geri hareket döneminde duruma bir daha bakınız. Hala kalmayı düşünüyorsanız geri hareketten sonra kararınızı veriniz.
Ev içinde aksaklıklar bu dönemde oluşabilir, tamirat gerektirebilir. Usta kişilere danışınız. Bacanızı, kombinizi kontrol ettiriniz. İyi bir servise danışınız.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


İŞ VE KARİYER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında iki yılın ardından burcunuzda ilerleyecek Mars, istek ve arzularınızı, kendinize duyduğunuz güvenle dışa yansıtacağınız bir süreçtir. Kararlı bir şekilde ilerleyebilir, hedefinize kilitlenerek onu elde etmeye çalışırsınız. Göz doldurmak, dikkat çekmek, ilgi uyandırmak, kendinizi kabul ettirmek bu dönemde ön plandadır. Duruşunuzdaki hakimiyet sizi farklı kıldığı için, bulunduğunuz ortamlarda liderliği ele geçirmeniz kolay olur. İsteklerim önemli diye düşünürsünüz. Geri adım atmaya niyetiniz yoktur. düşüncelerinize göre bir yol belirleyerek, o yol üzerinde azimle ilerlersiniz. Ancak burada bir hususu belirtmek isterim. Satürn Akrep burcunda ilerlediği için, Mars ile yapacağı görünümler gayet önemlidir. Aşağıdaki paragrafta bundan söz ettim. Mutlaka dikkatlice okuyunuz. Şimdi birlikte bu geçişi önemli görünüm tarihlerine göre gözden geçirerek, asıl neyi işaret ettiğini bir anlayalım.
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yaptığı için, bu dönem Aslanlar için pozitif etkili, iyimser, coşkulu ve hevesli olunduğu zaman anlamına gelir. Hayallerin gerçeklere galip geldiği, hayatın eğlenceli, rahatlatıcı aktivitelerine yöneldiğimiz bir süreçtir. Söylenenler, etrafımızda olan bitenler hakkında iyimser düşünüldüğü bu dönemde aşkla buluşmak kolaydır. Karşımıza birisi çıkar, hayatımızdaki kişi aşkı bize hesapsızca sunar, ilişkideki problemler göz ardı edilir, sorgulamalar geride kalır, hevesle güne başlanılır. Yenilikler, keşifler, sosyal aktiviteler ön plandadır. Anne ve Baba Aslanların yavrularıyla bir araya geldikleri, aşık Aslanların sevgiliyle vakit geçirdikleri, genç Aslanların aşkı çağırdıkları ve alımlı Aslanların tüm çekiciliklerini öne sürdükleri zaman dilimidir. Bildiğiniz gibi 15-18 Ekim tarihlerinde Kurban bayramı tatilinde olacağız. İşte Venüs-Yay sürecinin tatil havasındaki hoşluğunu da buna eklersek, bir yerlere gitmek için mazeretimiz bir hayli etkili olacaktır. Ancak Merkür gerilemesini unutmadan, eğer böyle bir tatil düşünüyorsanız gölgeli günleri hesaba katarak bilet ve konaklama işlerini 12 Ekime kadar halletmekte yarar var. Şimdi dönemi bir de görünümleri anlamında ele alalım. Böylece süreci daha net görelim.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm, kendimizi ve güçlü olan arzularımızı ifade etmemiz için bizi itekliyor. Fiziksel ve duygusal anlamdaki isteklerimizi anlayacak, bize gerçek anlamda aşkı sunacak bir kişinin özlemi içindeyiz. Bu özlem öylesine yoğun ki, reddedilmemiz veya anlaşılmamamız halinde kolaylıkla tepki gösterebiliriz. Bilinmeyen her şeyi öğrenmek, hayatımızı kontrol altına almak niyetimiz oldukça yüksek. Özgürlük yürek atışlarımızda hissedilir halde. Eğer aşkla coşmayacaksak, aşkla el ele yürümeyeceksek yaşamın güzelliklerinin keyfine varabilmemiz kolay değil.


PARA KONULARI
29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu dönem, ailevi yaşamdan, yuvamızla ilgili konulara kadar önem taşıdığı gibi hedefleriniz ve finansal konularda da bir hayli etkilidir. Öncelikle bu süreçte kişi ailesini ilgilendiren meseleler üzerinde bir hayli derinlikli düşünür. Problemler, yapılacaklar, maddi ve manevi anlamdaki paylaşımlar, köklü değişimler gözden geçirilir. Eğer ailede bir sorun yaşanıyorsa bu dönemde Aslanlar, düşüncelerini, hislerini pek belli etmezler. İçe yönelerek muhasebede bulunurlar. Güçlü olmak, kontrolü elde tutmak arzunuz ön plandadır. Eğer üzerinizde baskı uygulayan bir eş, anne-baba-kardeş-evlat varsa bu kişilerle aranızda inatlaşma, keskin sözler sarfetme, kendimiz gibi düşünmelerini beklemek gibi durumlar oluşabilir. Oysaki her türlü paylaşımın, meselenin mutlaka birlikte ele alınması gereken zamandır.
Yoksa, birbirinizi anlamanız mümkün olmaz. Bu süreçte evinizle ilgili bir yerleşim, satış, kiralama, yeniden restore etme şeklinde planlar varsa ve bu planlarınızı son aşamasına getirdiyseniz 21 Ekim tarihine kadar uygulamanızda yarar var. Diyelim ki, o tarihe kadar bir karar veremediniz. O zaman 21 Ekim sonrası Merkür geri hareketinde etraflıca düşünmeniz yararlı olur. Hatta bu düşünme ve karar verme hali, Aralık ayının başını da kadar sürebilir. Maddi konulardaki ailevi paylaşımlar veya kişisel finans durumunuzla ilgili konularda özellikle 6 ve 8 Ekim tarihleri önemlidir. Kalıcı değişimler, geleceğimiz ve güvencemizle ilgili önemli karar zamanıdır. Akıllıca hareket etmek ve ileriye dönük düşünmek gerekiyor. Aile içi tartışma, uzlaşmazlık, eski problemler, bir türlü ortaklaşa karar verememek, birilerin sürekli muhalefette bulunması gibi durumlar bu süreçte yaşanabilir. Şimdiden önlem almanızda ve dikkatli olmanızda yarar var. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-13-14-20
Aşkta En Şanslı Günler : 9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30
Yeniay : 1-26-27-28-29
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 12-13-14-15
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, yeni bir eve taşınma ve düzenlemelerde bulunmanız anlamına geldiği gibi, ilişki kurmak, arkadaşlık etmek, irtibatta bulunmak, güzelleştirmek, yakınlarınızla ilgilenmek yönünde de faydalıdır. Özellikle taşınmayı düşünenlerin bu tarihe kadar bir hayli sıkıldıklarını söyleyebiliriz. Yeniay sayesinde rahatlatmaları mümkündür. 7 Ekim sonrası aktif hale gelirsiniz. Hem arzu ettiğiniz gibi özgürce hareket etmeniz hem de kararlarınızı uygulamanız mümkün. Bu tarihte ilişki kurmak, hayatın güzelliklerinin keyfini çıkarmak istersiniz. 15 Ekim tarihi itibariyle, maddi konular üzerinde titiz bir planlamaya ihtiyaç var. Elinizdeki para yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden yavaş yavaş halletmeye çalışırsanız sıkılmamış olursunuz. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında ev yaşamınız, ailenizle alakalı konularda yavaşlamak ve iyice düşünmek durumundasınız. Eğer bir değişim düşünüyorsanız her türlü olasılığı göz önüne alarak hareket etmelisiniz. Karar değişikliğinde bulunmayınız ve lütfen karamsar düşünmeyiniz. İşlerinizi sakince gözden geçiriniz. Aile içinde yaşanması muhtemel anlaşmazlıkları veya sıkıntıları tepki göstererek çözemezsiniz.


AŞK VE İLİŞKİLER
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Terazi burcu seyri, çevremizdeki dünya ile temasımız anlamında etkili olduğu gibi, ailevi, çalışma hayatı ve iletişimin önemli olduğu konularda da kıymetlidir. Genel olarak Aslanlar böyle geçiş zamanlarında karşıt görüşte olan kişilerle çatışmadan, belli bir uyum ve denge çerçevesinde, yapılarında bulunan cömertlik, sıcak yüreklilikle ilişki kurmaya çalışırlar. Ancak her zaman bu böyle olmayabilir. Bazen arzularımız, hayata bakış açımız gereği veya geçtiğimiz süreç nedeniyle biz de insanlardan anlayış, samimiyet bekleriz. Bir problem olduğunda, tek başımıza altından kalkmaya çalışsak da, başkalarının da bize destek olmasını, anlayış göstermesini bekleriz. Çünkü bizim de arzularımız ve isteklerimiz vardır. Bu yıl ki geçişte yönetici olan Venüsün Akrep burcunda seyretmesi nedeniyle, özellikle 28 Eylül tarihinde,
Dışa karşı pek belli etmesek de, derinlerde bir yerde gelecek kaygımız yattığını görüyoruz. Bu kaygıyı ortadan kaldırmak adına neler yapabileceğimizi düşünebiliriz. Şartlar bizi bizi pes ettirmeye çalışabilir. Arzularımız doymadığı için, kendimizi pek rahat hissetmeyebiliriz. İsteriz, arzularız, öne süreriz ama tarafsız bir şekilde durumları ele almamız mutlaka gerekebilir.
Ekim ayındaki görünümlere baktığımızda, 2 Ekim tarihi ilk etapta öne çakıyor. Eğer memnun olmadığınız bir çevrede, işte veya ortamda yaşıyorsanız, pek mutlu değilseniz, zaman geçtiği halde yapmak istediklerinizi gerçekleştiremiyorsanız sorumluluklar bir hayli sizi sıkıştırabilir. Bu tarihte, sabretmeye pek gönlünüz yoktur. Özellikle sağlık anlamında bir hayli dikkatli olmak gerekir. İş- ilişki veya bir meseleyle ilgili karar vermekte zorlanabiliriz. Uzun vadeli düşünmeye, şartlara göre bilinçli gözden geçirmelerde bulunmaya çalışmalıyız.
3 Ekim tarihinde, hayatımıza yenilikler katmak, değişimde bulunmak isteyeceğiz. Çevresel anlamda olsun, insanlarla birebir ilişki anlamında olsun hep daha yeni hep daha işlevsel olana yöneleceğiz. Birilerine uymak değil, kendimize göre doğru olanı yapmaktan yana kararlar verebiliriz. Ancak bir önemli husus, verdiğiniz kararın artı ve eksilerini iyice hesap etmenizdir.
MERKÜR AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


Aslanlar için dikkat edilecek noktalar:
Merkür gerilemesi ev-emlak meseleleri, miras, hisseli paralar, alım-satım, komisyon, ortaklaşa bölüşümler, ailevi ilişkilerle alakalı konularda etkilidir. Eğer yeni bir ev alacaksanız, geri hareket döneminde mutlaka iyice araştırınız. Komisyoncularla bizzat görüşünüz. Gidip yerinde görünüz. Sağına soluna her yere dikkat ediniz. Evinizi satacaksanız yine uzman kişilerden bilgi alınız. Bu dönemde taşınmayı düşünmek yerine, 17 Kasım sonrası bunu yapınız. Geri hareket döneminde içinde oturacağınız evin eksiklerini tamamlayınız.
Birisiyle aynı evde yaşamak istiyorsanız, bu kişiyi mutlaka iyi tanıyınız.
Evinizde tadilat onarım düşünüyorsanız geri hareket gayet uygun zamandır.
Ailenizle olan ilişkinize mutlaka dikkat ediniz. Yanlış anlaşılmalar, baskı altına alınmak, evin içinde huzursuzluk, kopukluklar meydana gelebilir. Sabırlı olunuz.
Eğer bir kontrat, sözleşme imzalayacaksanız bu tarihleri düşünmeyiniz. 17 Kasım tarihine erteleyiniz. Çok beğendiyseniz bir miktar kaparo verirsiniz.
Evinizdeki kıymetli kağıtlarınızı, bilgisayarınızdaki önemli bilgileri kontrol ediniz. Evinizin güvenliğine önem veriniz.
Miras, hisseli bölüşümler için hukuki haklarınızı gözetiniz. Eğer daha önceden evden ayrılmayı düşündüyseniz, geri harekette vazgeçebilirsiniz. Ancak ilk kararınız ne ise o kararda kalıp, geri hareket döneminde duruma bir daha bakınız. Hala kalmayı düşünüyorsanız geri hareketten sonra kararınızı veriniz.
Ev içinde aksaklıklar bu dönemde oluşabilir, tamirat gerektirebilir. Usta kişilere danışınız. Bacanızı, kombinizi kontrol ettiriniz. İyi bir servise danışınız.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


İŞ VE KARİYER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında iki yılın ardından burcunuzda ilerleyecek Mars, istek ve arzularınızı, kendinize duyduğunuz güvenle dışa yansıtacağınız bir süreçtir. Kararlı bir şekilde ilerleyebilir, hedefinize kilitlenerek onu elde etmeye çalışırsınız. Göz doldurmak, dikkat çekmek, ilgi uyandırmak, kendinizi kabul ettirmek bu dönemde ön plandadır. Duruşunuzdaki hakimiyet sizi farklı kıldığı için, bulunduğunuz ortamlarda liderliği ele geçirmeniz kolay olur. İsteklerim önemli diye düşünürsünüz. Geri adım atmaya niyetiniz yoktur. düşüncelerinize göre bir yol belirleyerek, o yol üzerinde azimle ilerlersiniz. Ancak burada bir hususu belirtmek isterim. Satürn Akrep burcunda ilerlediği için, Mars ile yapacağı görünümler gayet önemlidir. Aşağıdaki paragrafta bundan söz ettim. Mutlaka dikkatlice okuyunuz. Şimdi birlikte bu geçişi önemli görünüm tarihlerine göre gözden geçirerek, asıl neyi işaret ettiğini bir anlayalım.
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yaptığı için, bu dönem Aslanlar için pozitif etkili, iyimser, coşkulu ve hevesli olunduğu zaman anlamına gelir. Hayallerin gerçeklere galip geldiği, hayatın eğlenceli, rahatlatıcı aktivitelerine yöneldiğimiz bir süreçtir. Söylenenler, etrafımızda olan bitenler hakkında iyimser düşünüldüğü bu dönemde aşkla buluşmak kolaydır. Karşımıza birisi çıkar, hayatımızdaki kişi aşkı bize hesapsızca sunar, ilişkideki problemler göz ardı edilir, sorgulamalar geride kalır, hevesle güne başlanılır. Yenilikler, keşifler, sosyal aktiviteler ön plandadır. Anne ve Baba Aslanların yavrularıyla bir araya geldikleri, aşık Aslanların sevgiliyle vakit geçirdikleri, genç Aslanların aşkı çağırdıkları ve alımlı Aslanların tüm çekiciliklerini öne sürdükleri zaman dilimidir. Bildiğiniz gibi 15-18 Ekim tarihlerinde Kurban bayramı tatilinde olacağız. İşte Venüs-Yay sürecinin tatil havasındaki hoşluğunu da buna eklersek, bir yerlere gitmek için mazeretimiz bir hayli etkili olacaktır. Ancak Merkür gerilemesini unutmadan, eğer böyle bir tatil düşünüyorsanız gölgeli günleri hesaba katarak bilet ve konaklama işlerini 12 Ekime kadar halletmekte yarar var. Şimdi dönemi bir de görünümleri anlamında ele alalım. Böylece süreci daha net görelim.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm, kendimizi ve güçlü olan arzularımızı ifade etmemiz için bizi itekliyor. Fiziksel ve duygusal anlamdaki isteklerimizi anlayacak, bize gerçek anlamda aşkı sunacak bir kişinin özlemi içindeyiz. Bu özlem öylesine yoğun ki, reddedilmemiz veya anlaşılmamamız halinde kolaylıkla tepki gösterebiliriz. Bilinmeyen her şeyi öğrenmek, hayatımızı kontrol altına almak niyetimiz oldukça yüksek. Özgürlük yürek atışlarımızda hissedilir halde. Eğer aşkla coşmayacaksak, aşkla el ele yürümeyeceksek yaşamın güzelliklerinin keyfine varabilmemiz kolay değil.


PARA KONULARI
29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Bu dönem, ailevi yaşamdan, yuvamızla ilgili konulara kadar önem taşıdığı gibi hedefleriniz ve finansal konularda da bir hayli etkilidir. Öncelikle bu süreçte kişi ailesini ilgilendiren meseleler üzerinde bir hayli derinlikli düşünür. Problemler, yapılacaklar, maddi ve manevi anlamdaki paylaşımlar, köklü değişimler gözden geçirilir. Eğer ailede bir sorun yaşanıyorsa bu dönemde Aslanlar, düşüncelerini, hislerini pek belli etmezler. İçe yönelerek muhasebede bulunurlar. Güçlü olmak, kontrolü elde tutmak arzunuz ön plandadır. Eğer üzerinizde baskı uygulayan bir eş, anne-baba-kardeş-evlat varsa bu kişilerle aranızda inatlaşma, keskin sözler sarfetme, kendimiz gibi düşünmelerini beklemek gibi durumlar oluşabilir. Oysaki her türlü paylaşımın, meselenin mutlaka birlikte ele alınması gereken zamandır.
Yoksa, birbirinizi anlamanız mümkün olmaz. Bu süreçte evinizle ilgili bir yerleşim, satış, kiralama, yeniden restore etme şeklinde planlar varsa ve bu planlarınızı son aşamasına getirdiyseniz 21 Ekim tarihine kadar uygulamanızda yarar var. Diyelim ki, o tarihe kadar bir karar veremediniz. O zaman 21 Ekim sonrası Merkür geri hareketinde etraflıca düşünmeniz yararlı olur. Hatta bu düşünme ve karar verme hali, Aralık ayının başını da kadar sürebilir. Maddi konulardaki ailevi paylaşımlar veya kişisel finans durumunuzla ilgili konularda özellikle 6 ve 8 Ekim tarihleri önemlidir. Kalıcı değişimler, geleceğimiz ve güvencemizle ilgili önemli karar zamanıdır. Akıllıca hareket etmek ve ileriye dönük düşünmek gerekiyor. Aile içi tartışma, uzlaşmazlık, eski problemler, bir türlü ortaklaşa karar verememek, birilerin sürekli muhalefette bulunması gibi durumlar bu süreçte yaşanabilir. Şimdiden önlem almanızda ve dikkatli olmanızda yarar var. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-17-18-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-13-14-20
Aşkta En Şanslı Günler : 9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30
Yeniay : 1-26-27-28-29
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 12-13-14-15
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
2014, aslan, aylık, burÇ, burcu, ekim, yorumu

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yengeç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:44
İkizler Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:43
Boğa Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:42
Koç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:41
2014 Mayıs Ayı Burç Yorumları, Mayıs 2014 Aslan Burcu Aylık Burç Yorumu Elysian Aylık Burç Yorumları 0 01 Mayıs 2014 07:31