IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Eylül 2014, 15:46   #1
Çevrimdışı
Başak Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu


sohbet


5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, maddi ve manevi kazanç elde edebileceğimiz ilişkilerin kurulmasında, dengeli, huzurlu ve uyumlu şekilde sürdürülmesinde yardımcıdır. Yeniayın oluştuğu bu tarih hem çevresel ilişkilerde hem de ailevi konularda güzelliklere sahip olma arzumuzu yükseltir. İsteriz ki, kazançlı çıkalım ve isteklerimize kolayca kavuşalım. 7 Ekim tarihi itibariyle hoşgörülü ve iyimser yaklaşımların sizin için önemi büyüktür. Bazıları için bu tarih yeni bir yere taşınma arzusu, yeni bir şeyler yapma isteğinin işaretçisidir. Biz baskı altına alan sorumluluklardan biraz olsun uzaklaşmak isteriz. Fırsat bulduğumuzda en azından hafta sonları bir yerlere kaçabiliriz. Evimizle ilgili güzel bir şeyler satın almak, bir parça olsun değişim yapmak hoşumuza gider. Ancak bütçeyi aşmamakta yarar var. 15 Ekim sonrası başarılı girişimlerde bulunabilir, iş hayatımızla ilgili meselelere eğilebilir, durumumuzu gözden geçirebiliriz. Yeni kararlar verebiliriz. Amacımız, verimli bir şekilde çalışmak ve hayatımızı düzenlemektir. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında iş-eğitim-çevremizle alakalı konularda derinlemesine bir analiz şarttır. Yolunda yürümeyen işler, istediğimiz gibi yürümeyen ilişkiler üzerinde bir hayli endişelenebiliriz.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu süreç iki yönlü tesir edebilir. Birincisi, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek amacıyla yapılacak bir hazırlanma dönemi olabilir. Belli bir amacınız, hedefiniz varsa, bunu gerçekleştirmek adına bu süreci kullanırsınız. İkinci yönü, bir şeyler canınızı bir hayli sıkıyordur. Elinizden bir şey gelmediği için mecburen katlanıyorsunuzdur. İşte böyle bir durumda Mars-Aslan seyri boyunca içsel bir çatışma yaşanabilir. Baskı altında kaldığınızı düşünürsünüz. İkincisi tabii ki zorlayıcıdır. Dikkatli olmakta yarar vardır. Çünkü ruhsal ve fiziksel anlamda bu enerji boşaltılmadığı takdirde gerginliklere neden olur. Sürekli çalışan, düşünen, çok fazla girgin yapıda olmayan kişilerin mutlaka enerjilerini doğru şekilde kullanabilecekleri ritüellere yönelmelerinde fayda görüyorum. (meditasyon v.b) Bu dönemin asıl önemli etkisi görünümleriyle anlaşılır. Şimdi, birlikte Mars geçişindeki etkili tarihlere bir bakalım.
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, ailevi meselelerin gözden geçirilme, derinlikli olarak ele alındığı zaman dilimidir. Birbiriniz üzerinde baskı kurmadan, idealleriniz çerçevesinde ve hoşgörülü bir şekilde bağlantılarda bulunabilirsiniz. Eviniz alanı içinde bir değişim, yenilik düşünülebilir. Uzak yerlere gidebilirsiniz. Malum Kurban Bayramı 15-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Aynı şekilde birileri size ziyarete gelebilir. Sınırların azaldığı, güven duygusunun temini için, ailenin birbirine karşı ılımlı yaklaşımlar sergilendiği bu süreçte, problemler kolayca halledilir. Bitmiş midir? Eğer gerçekten samimi bir niyetle ve kalıcı bir temel üzerine oturtuyorsanız, neden olmasın. Venüs-Yay geçişleri evden yapılan işler, maddiyatla alakalı alışverişler, bilgilenmek ve farklı konular üzerinde bazı kişilerle bağlantılar kurmak mümkündür. Ancak hiçbir zaman abartılı kararlar verilmemelidir. Önümüze ardımıza bakmamamızda yarar vardır. Ne de olsa, Venüs-Yay burcu seyri, bu süreçte Merkür gerilemesiyle örtüşüyor. O yüzden hesabı bilmekte, yaptığımız işin getiri ve götürüsünü hesaplamakta, ilişkimiz, yerleşim ve ailevi konularda keskin ve abartılı kararlar verilmemelidir. Dönemin astrolojik olarak etkisi genel olarak bunlardır. Şimdi biraz daha derinlikli bakalım. Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm, alışverişi maddi ve manevi anlamda kendimizi huzur ve güvende hissetme arzumuzu gösteriyor. Özellikle karşı cinsle olan ilişkilerimizde yarınlara dönük olarak düşünüyoruz. Hem sevgi hem cinsel anlamda yenileşmek, tazelenmek, canlanmak niyetindeyiz. Sevginin, saygı ve güvenin sağlanmadığı, istikrarsız ve şüpheli bir beraberlik bizi isyan ettirebilir. Gerektiği zaman sertleşebiliriz. Eğer yeni bir beraberlik yaşıyorsak en başından işi sıkı tutmak istiyoruz. Geçmişte yaşanmış kötü tecrübelerin izleri hala üzerimizdeyken bu sefer toleranslı davranmaya hiç niyetimiz yok.


İŞ VE KARİYER
Yöneticiniz Merkür, 29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 düz seyirle Akrep burcunda ilerleyecek. 21 Ekim tarihinde gerileyecek. Yorumunuzda geri harekete kadar etkili olan konular üzerinde duracağız. Bu süreçte, yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu derinlikli bir şekilde gözden geçiririz. Bu çok ılımlı bir düşünme hali olmayabilir. Hani samanın altında çöp aramak, denizin dibinde inci aramak gibi bir şeydir. Derinlere inilir, inildikçe daha fazla bilgiye sahip olma arzusu büyür. İşimizde güçlü olmak, girişimlerimizde başarılı olmak, birilerinin önüne geçmek, güçlü olmak arzusu ön plandadır. Zihin gayet keskin, hızlı ve güçlü çalıştığı için, görünenle, sahip olunanla yetinmek kolay değildir. Bazen sözlerimiz bir iğne gibi batıcı olabilir. Ancak bu dostluğundan, size olan davranışlarından arkadan dolap çevirdiğini düşündüğünüz kişilere yöneliktir. Ser verip sır vermezsiniz.
Fakat yeri, günü geldiğinde de gerekeni şöyle yavaşça ama oturaklı bir şekilde yapıştırırsınız. Bu dönemde iş girişimlerinde bulunmak, araştırma yapmak, bir mesele üzerinde odaklanmak gayet yararlıdır. Bir de kendi düşüncelerinizi, insanlar hakkındaki düşüncelerinizi gözden geçirerek şöyle bir yüzleşmede bulunmak faydalıdır. Başaklar olarak zaten gözlem gücünüz yüksektir. Bir de Akrep geçişini göz önüne alırsak, bu analizler sonucunda öz bilgiye ulaşmak mümkündür. İş hayatında çevresel ilişkilerin önemi bu zamanda öne çıkar. Bilginiz, tecrübeleriniz ve yetenekleriniz doğrultusunda tercihlerde bulunmak için 21 Ekim tarihine kadar vaktiniz var. 21 Ekim sonrasında yapılacak işler, verilecek kararlar Aralık ayına kadar sürebilir. Bir de bu geçişte, 6 ve 8 Ekim tarihlerinde iş, yerleşim ve kişisel anlamda önemli kararlar alınabilir. Bir ufak uyarıda bulunayım. Lütfen sözel iletişime dikkat ediniz. Dinlemeyi biliniz. Önyargılı düşünmeyiniz. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.
Başaklar için dikkat edilecek noktalar:
Gerileme dönemi süresince yaşanması muhtemel gecikmeleri, yanlış anlaşılmaları, çözülmemiş problemlerin ortaya çıkmasını doğal karşılayınız. Çünkü bunlar gözden geçirmelerde bulunmanız, yüzleşmeniz ve ne yapacağınıza karar vermeniz için evrensel uyarılardır.
Geri hareket dönemi onarım sürecidir. Geçmişin gözden geçirilmesini, geleceğin tanzim edilmesini sağlar. Korkmak yerine bilakis neler yapılmalı sorusuna bilinçli bir şekilde cevap aramakta yarar vardır.
Geri hareket süresince yakın çevrenizle aranızda görünmez bir duvar oluşabilir. İletişim aksayabilir. Daha önceden yaşanmış olayların etkisi üzerinizde daha fazla büyür. Kafanız karışır, ne yapacağınızı tam olarak kestiremezsiniz.
Bazen kin ve nefret duyguları üzerinizde hakim olur. Ancak lütfen keskin sirke küpüne zarar diyerek otokontrolünüzü yapınız.
Karşınıza bir teklif çıktığında 17 Kasım tarihine kadar düşününüz. Enine boyuna araştırınız. Haberleşme, nakliye konularında güvenli firmaları tercih ediniz.
Bilgisayarınızdaki önemli bilgilerin güvence altına alınız. Neyin altına imza attığınızı biliniz. Uzmanlardan bilgi alınız.
Çevre değişimi için bu zaman dilimi yerine geri hareket sonrasını tercih ediniz. Daha önceden bir yere yerleştiyseniz, geri hareket bitene kadar sabırlı olunuz.
Borç alarak mal sahibi olmayınız. Bekleyip fiyatları araştırınız. Eğitimden iş girişimlerine kadar her alanda aklınız başında, gözünüz açık olsun.
Bazı meseleler tekrar karşınıza çıkabilir. Son duruma bir bakınız.
Komşularınızla, akrabalarınızla gereksiz meseleler yüzünden karşı karşıya gelmeyiniz. Arabanızın, evinizin sigortasını yapınız. Vergilerinizi ödeyiniz.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


PARA KONULARI
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında Güneş-Terazi burcu sürecini tüm burçlar olarak deneyimleyeceğiz. Bu geçiş, astrolojik ifadesi gereği, en başta parasal konularda etkilidir. Kişi, hem ilişkilerinde hem de kazanç konularında bir strateji belirleme gereği duyacaktır. Çünkü huzur bulmak, hayatla uyum sağlamak, geleceği kurmak istiyorsa bu şarttır. Sadece maddi ve manevi anlamda değil, bu yıl ki geçiş fiziksel ve psikolojik yönde de tesirli olup kendimizi huzura kavuşturmak arzumuzun da birebir göstergesidir. Her ne kadar bazı problemlerle yüzleşmekten kaçınmak istesek de, maddiyatla ilgili başkalarıyla olan paylaşımlarımızda bu yıl dikkatli olmamızda yarar var. Bu geçişi yöneten Venüs 7 Ekim tarihine kadar Akrep burcunda ilerlediği için, 28 Eylül tarihindeki görünümü son derece önem taşıyor. Heyecan uyandırmayan, rutinleşmiş, alışagelmiş bir yaşam ve ilişki bizim için rahatsız edici olabilir. Amacımız hem kendimizi ispat etmek hem de neler olup bittiğini öğrenmek için derinlikli gözden geçirmelerde bulunmak. Eğer birilerine uymak zorunda kalırsak, bu tarihte bir hayli sıkılabiliriz.
Şimdi gelelim Ekim ayında önem taşıyan en önemli iki görünümü incelemeye. 2 Ekim tarihinde, iş hayatınız veya ilişkiniz, belki çocuğunuzla ilgili meseleleri halletmek için paraya bir hayli ihtiyaç duyabilirsiniz. Genel olarak şöyle bir durumunuzu gözden geçirdiğinizde, hayatın güzelliklerinin tadına varmak ve geleceğinizi yönlendirmek için paranın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha farkedersiniz. Artık bir şeyler yapmalı, güç kazanmalı ve rahat bir yaşam sürmeliyim diye düşünürsünüz. İşte bu düşünce, maddiyatla ilgili konularda harekete geçmenizi sağlayabilir.
3 Ekim tarihinde, sizi huzursuz eden, üstünüzde yük oluşturan problemlerden bir an önce kurtulmayı düşünürsünüz. Kişisel çıkarlarımızı korumamız, dilediğimiz sonuca ulaşmamız için bir hayli mücadele verebiliriz. Maddi ortaklıklara, kimlerle iş birliği yaptığımıza çok dikkat etmek gerekir. Bir de borcu borçla kapatmayalım, kimseye güvenip zor durumda kalmayalım.


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-11-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-15-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5
Yeniay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 15-16-17
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşacak Yeniay, maddi ve manevi kazanç elde edebileceğimiz ilişkilerin kurulmasında, dengeli, huzurlu ve uyumlu şekilde sürdürülmesinde yardımcıdır. Yeniayın oluştuğu bu tarih hem çevresel ilişkilerde hem de ailevi konularda güzelliklere sahip olma arzumuzu yükseltir. İsteriz ki, kazançlı çıkalım ve isteklerimize kolayca kavuşalım. 7 Ekim tarihi itibariyle hoşgörülü ve iyimser yaklaşımların sizin için önemi büyüktür. Bazıları için bu tarih yeni bir yere taşınma arzusu, yeni bir şeyler yapma isteğinin işaretçisidir. Biz baskı altına alan sorumluluklardan biraz olsun uzaklaşmak isteriz. Fırsat bulduğumuzda en azından hafta sonları bir yerlere kaçabiliriz. Evimizle ilgili güzel bir şeyler satın almak, bir parça olsun değişim yapmak hoşumuza gider. Ancak bütçeyi aşmamakta yarar var. 15 Ekim sonrası başarılı girişimlerde bulunabilir, iş hayatımızla ilgili meselelere eğilebilir, durumumuzu gözden geçirebiliriz. Yeni kararlar verebiliriz. Amacımız, verimli bir şekilde çalışmak ve hayatımızı düzenlemektir. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında iş-eğitim-çevremizle alakalı konularda derinlemesine bir analiz şarttır. Yolunda yürümeyen işler, istediğimiz gibi yürümeyen ilişkiler üzerinde bir hayli endişelenebiliriz.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu süreç iki yönlü tesir edebilir. Birincisi, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek amacıyla yapılacak bir hazırlanma dönemi olabilir. Belli bir amacınız, hedefiniz varsa, bunu gerçekleştirmek adına bu süreci kullanırsınız. İkinci yönü, bir şeyler canınızı bir hayli sıkıyordur. Elinizden bir şey gelmediği için mecburen katlanıyorsunuzdur. İşte böyle bir durumda Mars-Aslan seyri boyunca içsel bir çatışma yaşanabilir. Baskı altında kaldığınızı düşünürsünüz. İkincisi tabii ki zorlayıcıdır. Dikkatli olmakta yarar vardır. Çünkü ruhsal ve fiziksel anlamda bu enerji boşaltılmadığı takdirde gerginliklere neden olur. Sürekli çalışan, düşünen, çok fazla girgin yapıda olmayan kişilerin mutlaka enerjilerini doğru şekilde kullanabilecekleri ritüellere yönelmelerinde fayda görüyorum. (meditasyon v.b) Bu dönemin asıl önemli etkisi görünümleriyle anlaşılır. Şimdi, birlikte Mars geçişindeki etkili tarihlere bir bakalım.
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Venüs, ailevi meselelerin gözden geçirilme, derinlikli olarak ele alındığı zaman dilimidir. Birbiriniz üzerinde baskı kurmadan, idealleriniz çerçevesinde ve hoşgörülü bir şekilde bağlantılarda bulunabilirsiniz. Eviniz alanı içinde bir değişim, yenilik düşünülebilir. Uzak yerlere gidebilirsiniz. Malum Kurban Bayramı 15-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Aynı şekilde birileri size ziyarete gelebilir. Sınırların azaldığı, güven duygusunun temini için, ailenin birbirine karşı ılımlı yaklaşımlar sergilendiği bu süreçte, problemler kolayca halledilir. Bitmiş midir? Eğer gerçekten samimi bir niyetle ve kalıcı bir temel üzerine oturtuyorsanız, neden olmasın. Venüs-Yay geçişleri evden yapılan işler, maddiyatla alakalı alışverişler, bilgilenmek ve farklı konular üzerinde bazı kişilerle bağlantılar kurmak mümkündür. Ancak hiçbir zaman abartılı kararlar verilmemelidir. Önümüze ardımıza bakmamamızda yarar vardır. Ne de olsa, Venüs-Yay burcu seyri, bu süreçte Merkür gerilemesiyle örtüşüyor. O yüzden hesabı bilmekte, yaptığımız işin getiri ve götürüsünü hesaplamakta, ilişkimiz, yerleşim ve ailevi konularda keskin ve abartılı kararlar verilmemelidir. Dönemin astrolojik olarak etkisi genel olarak bunlardır. Şimdi biraz daha derinlikli bakalım. Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm, alışverişi maddi ve manevi anlamda kendimizi huzur ve güvende hissetme arzumuzu gösteriyor. Özellikle karşı cinsle olan ilişkilerimizde yarınlara dönük olarak düşünüyoruz. Hem sevgi hem cinsel anlamda yenileşmek, tazelenmek, canlanmak niyetindeyiz. Sevginin, saygı ve güvenin sağlanmadığı, istikrarsız ve şüpheli bir beraberlik bizi isyan ettirebilir. Gerektiği zaman sertleşebiliriz. Eğer yeni bir beraberlik yaşıyorsak en başından işi sıkı tutmak istiyoruz. Geçmişte yaşanmış kötü tecrübelerin izleri hala üzerimizdeyken bu sefer toleranslı davranmaya hiç niyetimiz yok.


İŞ VE KARİYER
Yöneticiniz Merkür, 29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 düz seyirle Akrep burcunda ilerleyecek. 21 Ekim tarihinde gerileyecek. Yorumunuzda geri harekete kadar etkili olan konular üzerinde duracağız. Bu süreçte, yakın çevremizle olan ilişkilerimiz, eğitim ve iş hayatımız, kariyer yaşantımız ve toplum içindeki yerimizle alakalı her durumu derinlikli bir şekilde gözden geçiririz. Bu çok ılımlı bir düşünme hali olmayabilir. Hani samanın altında çöp aramak, denizin dibinde inci aramak gibi bir şeydir. Derinlere inilir, inildikçe daha fazla bilgiye sahip olma arzusu büyür. İşimizde güçlü olmak, girişimlerimizde başarılı olmak, birilerinin önüne geçmek, güçlü olmak arzusu ön plandadır. Zihin gayet keskin, hızlı ve güçlü çalıştığı için, görünenle, sahip olunanla yetinmek kolay değildir. Bazen sözlerimiz bir iğne gibi batıcı olabilir. Ancak bu dostluğundan, size olan davranışlarından arkadan dolap çevirdiğini düşündüğünüz kişilere yöneliktir. Ser verip sır vermezsiniz.
Fakat yeri, günü geldiğinde de gerekeni şöyle yavaşça ama oturaklı bir şekilde yapıştırırsınız. Bu dönemde iş girişimlerinde bulunmak, araştırma yapmak, bir mesele üzerinde odaklanmak gayet yararlıdır. Bir de kendi düşüncelerinizi, insanlar hakkındaki düşüncelerinizi gözden geçirerek şöyle bir yüzleşmede bulunmak faydalıdır. Başaklar olarak zaten gözlem gücünüz yüksektir. Bir de Akrep geçişini göz önüne alırsak, bu analizler sonucunda öz bilgiye ulaşmak mümkündür. İş hayatında çevresel ilişkilerin önemi bu zamanda öne çıkar. Bilginiz, tecrübeleriniz ve yetenekleriniz doğrultusunda tercihlerde bulunmak için 21 Ekim tarihine kadar vaktiniz var. 21 Ekim sonrasında yapılacak işler, verilecek kararlar Aralık ayına kadar sürebilir. Bir de bu geçişte, 6 ve 8 Ekim tarihlerinde iş, yerleşim ve kişisel anlamda önemli kararlar alınabilir. Bir ufak uyarıda bulunayım. Lütfen sözel iletişime dikkat ediniz. Dinlemeyi biliniz. Önyargılı düşünmeyiniz. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.
Başaklar için dikkat edilecek noktalar:
Gerileme dönemi süresince yaşanması muhtemel gecikmeleri, yanlış anlaşılmaları, çözülmemiş problemlerin ortaya çıkmasını doğal karşılayınız. Çünkü bunlar gözden geçirmelerde bulunmanız, yüzleşmeniz ve ne yapacağınıza karar vermeniz için evrensel uyarılardır.
Geri hareket dönemi onarım sürecidir. Geçmişin gözden geçirilmesini, geleceğin tanzim edilmesini sağlar. Korkmak yerine bilakis neler yapılmalı sorusuna bilinçli bir şekilde cevap aramakta yarar vardır.
Geri hareket süresince yakın çevrenizle aranızda görünmez bir duvar oluşabilir. İletişim aksayabilir. Daha önceden yaşanmış olayların etkisi üzerinizde daha fazla büyür. Kafanız karışır, ne yapacağınızı tam olarak kestiremezsiniz.
Bazen kin ve nefret duyguları üzerinizde hakim olur. Ancak lütfen keskin sirke küpüne zarar diyerek otokontrolünüzü yapınız.
Karşınıza bir teklif çıktığında 17 Kasım tarihine kadar düşününüz. Enine boyuna araştırınız. Haberleşme, nakliye konularında güvenli firmaları tercih ediniz.
Bilgisayarınızdaki önemli bilgilerin güvence altına alınız. Neyin altına imza attığınızı biliniz. Uzmanlardan bilgi alınız.
Çevre değişimi için bu zaman dilimi yerine geri hareket sonrasını tercih ediniz. Daha önceden bir yere yerleştiyseniz, geri hareket bitene kadar sabırlı olunuz.
Borç alarak mal sahibi olmayınız. Bekleyip fiyatları araştırınız. Eğitimden iş girişimlerine kadar her alanda aklınız başında, gözünüz açık olsun.
Bazı meseleler tekrar karşınıza çıkabilir. Son duruma bir bakınız.
Komşularınızla, akrabalarınızla gereksiz meseleler yüzünden karşı karşıya gelmeyiniz. Arabanızın, evinizin sigortasını yapınız. Vergilerinizi ödeyiniz.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


PARA KONULARI
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında Güneş-Terazi burcu sürecini tüm burçlar olarak deneyimleyeceğiz. Bu geçiş, astrolojik ifadesi gereği, en başta parasal konularda etkilidir. Kişi, hem ilişkilerinde hem de kazanç konularında bir strateji belirleme gereği duyacaktır. Çünkü huzur bulmak, hayatla uyum sağlamak, geleceği kurmak istiyorsa bu şarttır. Sadece maddi ve manevi anlamda değil, bu yıl ki geçiş fiziksel ve psikolojik yönde de tesirli olup kendimizi huzura kavuşturmak arzumuzun da birebir göstergesidir. Her ne kadar bazı problemlerle yüzleşmekten kaçınmak istesek de, maddiyatla ilgili başkalarıyla olan paylaşımlarımızda bu yıl dikkatli olmamızda yarar var. Bu geçişi yöneten Venüs 7 Ekim tarihine kadar Akrep burcunda ilerlediği için, 28 Eylül tarihindeki görünümü son derece önem taşıyor. Heyecan uyandırmayan, rutinleşmiş, alışagelmiş bir yaşam ve ilişki bizim için rahatsız edici olabilir. Amacımız hem kendimizi ispat etmek hem de neler olup bittiğini öğrenmek için derinlikli gözden geçirmelerde bulunmak. Eğer birilerine uymak zorunda kalırsak, bu tarihte bir hayli sıkılabiliriz.
Şimdi gelelim Ekim ayında önem taşıyan en önemli iki görünümü incelemeye. 2 Ekim tarihinde, iş hayatınız veya ilişkiniz, belki çocuğunuzla ilgili meseleleri halletmek için paraya bir hayli ihtiyaç duyabilirsiniz. Genel olarak şöyle bir durumunuzu gözden geçirdiğinizde, hayatın güzelliklerinin tadına varmak ve geleceğinizi yönlendirmek için paranın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha farkedersiniz. Artık bir şeyler yapmalı, güç kazanmalı ve rahat bir yaşam sürmeliyim diye düşünürsünüz. İşte bu düşünce, maddiyatla ilgili konularda harekete geçmenizi sağlayabilir.
3 Ekim tarihinde, sizi huzursuz eden, üstünüzde yük oluşturan problemlerden bir an önce kurtulmayı düşünürsünüz. Kişisel çıkarlarımızı korumamız, dilediğimiz sonuca ulaşmamız için bir hayli mücadele verebiliriz. Maddi ortaklıklara, kimlerle iş birliği yaptığımıza çok dikkat etmek gerekir. Bir de borcu borçla kapatmayalım, kimseye güvenip zor durumda kalmayalım.


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-11-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-15-16-22-23
Aşkta En Şanslı Günler : 11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5
Yeniay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 15-16-17
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
2014, aylık, başak, burÇ, burcu, ekim, yorumu

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aslan Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:45
Yengeç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:44
İkizler Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:43
Boğa Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:42
Koç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:41