IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Eylül 2014, 15:46   #1
Çevrimdışı
Terazi Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu


sohbet


5 Ekim tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, hem kişisel hem maddi hem de çevresel ilişkilerimizi uyumlu ve dengeli hale getirmemiz için bir fırsat niteliğindedir. Huzur ve güzelliklere olan düşkünlüğümüz artar. Etrafımızdaki insanlarla işbirliğine yatkın oluruz. Fiziksel görüntümüz, sağlığımız bizim için son derece önemlidir. Kendimize önem veririz ve beğenilmekten hoşlanırız. Yeniay, parasal konularda yapılacak görüşmeler, çevremizle alakalı değişimler anlamında olumludur. 7 Ekim tarihi itibariyle yeniliklere bir hayli açık oluruz. Arkadaşlıklar kurmak, yeni tanışmalar, yeni bir çevre edinmek, gezmek, değişik yerler görmek anlamında şansımız yükselir. 15 Ekim sonrası, iş hayatımız ve bazı önemli meselelerin gözden geçirilmesinde yarar var. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında maddi konular üzerinde derinlikli düşünelim. Bütçemizi gözden geçirelim. Mümkünse borç vermeyelim, borç almayalım.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek Mars, sizlerin sosyal hayatta aktif ve girişimci olmanızı sağlayan, güven duygunuzu yükselten, amacınıza yönelik hareket etmenizde destekleyici olan bir dönemdir. Mars, enerji verir, yaratıcı yönlerinizi açığa çıkarır, liderlik yönünüzü öne çıkardır. Eğer bir arzunuz varsa, bunu elde etmek istiyorsanız, bu süreçte elinizden geleni yaparak ona ulaşmak istersiniz. Tavırlarınızla kendinizden emin olduğunuzu gösterir, takdir toplamaya çalışırsınız. İddiacısınızdır. Çünkü haklı olduğunuzdan eminsinizdir. Özellikle yaratıcı gücünüz bir hayli yüksek olduğu için, bu dönemde insanları etkilemenizi sağlayan özel yeteneklerinizi ve sanatsal anlamdaki becerilerinizi gösterebileceğiniz alanlara yönelebilirsiniz. Mars geçişi, ilişki ve maddi konularda da etkilidir. Yeni bir tanışma veya devam eden ilişkide her iki tarafın da kendine olan güveni hayli fazladır. Hedefleriniz aynı yönde ise, sorun çıkmaz. Ancak taraflardan biri baskın olmaya çalışırsa diğerinin buna pek müsaadesi yoktur. Bu süreçte özellikle parasal konularda çok iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum. Şimdi süreci bir de önemli görünüm ve tarihlerine göre inceleyelim.
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönem her sene farklı tarihlerde gerçekleşse de, mevsim sanki yaz gibidir ve satır satır güzellikler yazdırır insana. Coşkuyla, hevesle ilişkiler kurulur, ilişkilerimiz canlanır, çevremizle olan bağlantılar tazelenir, yenilenir. Bizimle ortaklık kuracak insanlar karşımıza çıkar. Bunlar ister maddi ister manevi anlamda olsun, iletişimin türlü yollarıyla hayatımıza dahil olurlar. İnternet üzerinden, bir etkinlikte, yolculukta, sosyal bir aktivede bir bakarsınız karşılaşmışsınız. Bu yıl Venüs-Yay burcu geçişini yöneten Jüpiter-Yengeç burcunda. Yüceldiği bir pozisyonda. Öyle her şeye atlamayız. Güvence meselelerini öne alırız. İlişki kurduğumuz insanlarla aramızdaki alışverişlerde iyi niyetin ölçüsünü kaçırmamaya dikkat etmemiz gerekebilir. Genel anlamıyla olumlu, sürpriz karşılaşmaları, tanışmaları işaret edebilecek bir süreç olarak görebiliriz. Kurban bayramına denk gelen 15-18 Ekim tarihlerinde kısa bir seyahat hoş olabilir. Dönemi daha net anlamak için, Venüsün bu süreçteki görünümleri bize rehberdir.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlayıcı görünüm, inandığımız yolda ilerlememizin, dilediğimiz gibi hareket etmemizin, öz benliğimize uygun şekilde kendimizi ifade etmemizin önünde duran her türlü engeli yenme çabamızı gösteriyor. Buna ilişkilerimiz de dahil. Dostluklarımızın devamlılığı gayet kıymetli. Ancak birileri gereksiz sözleri ve davranışlarıyla bizi üzmeye devam ediyorsa bugün susmamız pek mümkün değil. Gerekeni söyleyebilir, bir adım geri atmayız.


İŞ VE KARİYER
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş sürecini şöyle bir genel olarak incelediğimizde tabii ki gayet olumlu olduğunu söylemek gerekir. Ne de olsa bir yaş daha almak, kendimizce kararlar vermek, şöyle bir geçmişte yaşadıklarımıza bakmak, geleceğimizi, ilişkilerimizi doğru şekilde yönlendirmek isteyeceğiz. Bu dönemde bizim için önemli olan, kimseyle çatışmadan, gerilmeden, uyum ve paylaşımdan yana bir süreç geçirmektir. Bu bizim doğamızda zaten var olan bir olgudur. Ancak süreci ve sizi yöneten güç Venüs, Akrep burcunda 7 Ekim tarihine kadar geçiş yapacağı için, maddi konular ve ileriye yönelik hedeflerimiz söz konusu olduğunda, bazen uyumlu olmak, adil düşünmek kolay olmayabilir. Kaldı ki, 28 Eylül tarihindeki görünüm, azla yetinmek, idare etmek gibi bir niyetiniz olmayacağını gösteriyor. Tüm gücünüzü toplayarak, kazanmak ve başarılı adımlar atmaktan yana olduğu için, kimsenin peşinden koşmak, insanları idare etmek, birilerini düşünmek istemeyebilirsiniz. Girişim ve maddi konularda bir hayli hırsla öne atılabilirsiniz.
Ekim ayına şöyle bir bakarsak, buradaki iki görünümün en başta önemli olduğunu söylemeliyim. 2 Ekim tarihinde, hayatınızı yönlendirmek amacıyla bir iş üzerinde karar vermeniz gerekebilir. Ailevi konularda, evinizle alakalı meselelerde, ofis ortamında çalışıyorsanız bu alanda bir baskı söz konusu olabilir. Yoğun bir mücadele söz konusudur. Düşündüğünüz yeniliklerin, değişimlerin yavaşça ve gayet tutarlı, dengeli bir şekilde gerçekleştirilmesi lazım. Başarılı olmak için, mutlaka iyi bir planlamaya ihtiyacınız var.
3 Ekim tarihinde, değişim ihtiyacı ve yenilik arzusu özellikle ikili ilişkilerde veya iş ortaklıklarında bir hayli önem taşıyor. Taraflar olarak konuşmanın doğru olacağını, çekişmenin, huzursuzluğun, uyumsuzluğun, anlaşmanızın önünü tıkayacağını bilmenizi isterim. Bazı Teraziler için bu tarih, yeni bir ilişki anlamına gelebilir. Ancak partnerin ilişkileri ele alış biçimi ile sizinki arasındaki farkı iyi gözlememekte yarar var. Problemler bu tarihte, beraberliklerde sürpriz gelişmelere neden olabilir. Aklımız başımızda olsun.
Güneş-Terazi geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihi: 27, 28 Eylül
Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 3, 5, 12, 19 Ekim


PARA KONULARI
Merkür-Akrep burcu seyri, 29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 tarihleri arasında düz seyir, 21 Ekim-10 kasım arasında geri hareket ve ardından 10 Kasım-5 Aralık yine düz seyir şeklinde gerçekleşecektir. Biz şimdi birlikte 29 Eylül-21 Ekim tarihleri arasındaki gelişmeleri ele alacağız. Bu dönemde, maddi ve manevi değerlerimiz, kaynaklarımızı değerlendirme biçimimiz, fiziksel ve ruhsal sağlığımız, yeniliklere olan bakış açımız, eğitimden iş hayatına kadar olan meseleler üzerinde duracağız. Merkür-Akrep burcunda derinlemesine düşünme, gizlilik, çıkarları gözetme, etkili ve baskın olma tarzında bir süreç olduğu için, öyle pek ılımlı düşünmeyiz. Çıkarlarımızı gözetiriz. Hesabımızı iyi biliriz. Risk altına girmekten çekiniriz. Çünkü kaybetmek istemeyiz. Uzağı görür gözlerimiz ve gayet akıllı bir şekilde olan bitene bakarız. Ne kazanıyorum, ne kaybediyorum diyerek ilişkilerimizi gözden geçiririz. Bir adım atmadan önce, bu adımın her anlamda analizini yaparız. Hele değerlerimize biri laf etsin veya bizi zor duruma düşürsün, hemen gardımızı alır, gerekeni yaparız.
Biraz şüpheci, bazen eleştirel, kimi zaman kendimizi bile tanımakta zorlandığımız kaygılarımızla, baskın bir kimlik sergileriz. Bu elde olmadan bazen de bilerek takındığımız bir tavırdır. Bu kişi bana karşı bir dolaplar çevirebilir, şu kişi çıkarlarını düşünür, bu insandan zarar görebilirim diyerek gözlemde bulunacağız. Tabii ki, kimlerle ilişkimiz varsa ve bu ilişkilerin niteliği ne doğrultuysa ona göre tavır alacağız. Başkalarının görüşlerinin bizim için önemi, hayatımızda yerlerine göre değişebilir. İş anlamında kazanç ortaklıkları kurabiliriz. Bir iş veya yatırım için görüşmelerde bulunabiliriz. İşimizden elde ettiğimiz gelir konusunda düşünebiliriz. Piyasanın durumuna göre ilerisi adına bir yatırım planlayabiliriz. Benim tavsiyem 6 ve 8 Ekim tarihlerinde maddi konularda çok iyi düşünmeniz ve dikkatlice gözden geçirmelerde bulunmanız ve buna göre bir yol belirlemenizdir. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


Teraziler için dikkat edilecek noktalar:
Merkür döneminde, paranızı bilmediğiniz alanlarda değerlendirmeyiniz. Gerekirse uzman kişilere danışınız.
Miras, hisseli paralar, sigorta gelirleri, eşinizle paylaştığınız maddi kaynaklarınız konusunda her şeyi bir daha gözden geçiriniz.
Karşınıza bazı kişiler çıkabilir ve size şu yatırım araçları gayet faydalı diyebilirler. Siz yine de bilinçli bir şekilde hareket ediniz.
Bankadaki paranızı kontrol ediniz. Uygun faizle bir ev kredisi almayı düşünüyorsanız bu dönemi tercih etmeyiniz. Geri hareket bitene kadar diğer bankaları araştırınız. Eğer bir hesap açmayı düşünüyorsanız bankaların verdiği faiz oranlarına göre yatırımınızı yapınız.
Merkür Akrepte gerileyeceği için bu dönemde öyle fazla harcama yapılmaz. Ancak tamirat, kişisel sağlık ve önemli giderlerinizin bütçenizi aşmayacak şekilde yapılmasında yarar var.
Kimseye borç vermeyiniz ve kimseden borç almayınız. Alış-satış işlemlerinde dikkatli olunuz.
Mümkünse elinizden bir şey çıkarmayınız. Bilgilerinizi kontrol ediniz. Kıymetli kağıtlarınızı güvence altına alınız. Daha önceden yaptığınız anlaşmaları veya yapılacak sözleşmeleri kontrol ediniz.
Ortada görünenlere değil, bilakis arka planda olanlara dikkat ediniz. Önemli kararlar vermeyiniz.
Kafanızda bir proje veya plan varsa, bunu kimseyle paylaşmayınız. Biraz bekleyiniz. Geri hareketten sonraki duruma göre davranırsınız.
Elektronik mallar alımında dikkatli olunuz. Mümkünse bekleyiniz.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 11-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7
Yeniay : 4-5-6-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 17-18-19
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
5 Ekim tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, hem kişisel hem maddi hem de çevresel ilişkilerimizi uyumlu ve dengeli hale getirmemiz için bir fırsat niteliğindedir. Huzur ve güzelliklere olan düşkünlüğümüz artar. Etrafımızdaki insanlarla işbirliğine yatkın oluruz. Fiziksel görüntümüz, sağlığımız bizim için son derece önemlidir. Kendimize önem veririz ve beğenilmekten hoşlanırız. Yeniay, parasal konularda yapılacak görüşmeler, çevremizle alakalı değişimler anlamında olumludur. 7 Ekim tarihi itibariyle yeniliklere bir hayli açık oluruz. Arkadaşlıklar kurmak, yeni tanışmalar, yeni bir çevre edinmek, gezmek, değişik yerler görmek anlamında şansımız yükselir. 15 Ekim sonrası, iş hayatımız ve bazı önemli meselelerin gözden geçirilmesinde yarar var. 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında maddi konular üzerinde derinlikli düşünelim. Bütçemizi gözden geçirelim. Mümkünse borç vermeyelim, borç almayalım.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek Mars, sizlerin sosyal hayatta aktif ve girişimci olmanızı sağlayan, güven duygunuzu yükselten, amacınıza yönelik hareket etmenizde destekleyici olan bir dönemdir. Mars, enerji verir, yaratıcı yönlerinizi açığa çıkarır, liderlik yönünüzü öne çıkardır. Eğer bir arzunuz varsa, bunu elde etmek istiyorsanız, bu süreçte elinizden geleni yaparak ona ulaşmak istersiniz. Tavırlarınızla kendinizden emin olduğunuzu gösterir, takdir toplamaya çalışırsınız. İddiacısınızdır. Çünkü haklı olduğunuzdan eminsinizdir. Özellikle yaratıcı gücünüz bir hayli yüksek olduğu için, bu dönemde insanları etkilemenizi sağlayan özel yeteneklerinizi ve sanatsal anlamdaki becerilerinizi gösterebileceğiniz alanlara yönelebilirsiniz. Mars geçişi, ilişki ve maddi konularda da etkilidir. Yeni bir tanışma veya devam eden ilişkide her iki tarafın da kendine olan güveni hayli fazladır. Hedefleriniz aynı yönde ise, sorun çıkmaz. Ancak taraflardan biri baskın olmaya çalışırsa diğerinin buna pek müsaadesi yoktur. Bu süreçte özellikle parasal konularda çok iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum. Şimdi süreci bir de önemli görünüm ve tarihlerine göre inceleyelim.
7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönem her sene farklı tarihlerde gerçekleşse de, mevsim sanki yaz gibidir ve satır satır güzellikler yazdırır insana. Coşkuyla, hevesle ilişkiler kurulur, ilişkilerimiz canlanır, çevremizle olan bağlantılar tazelenir, yenilenir. Bizimle ortaklık kuracak insanlar karşımıza çıkar. Bunlar ister maddi ister manevi anlamda olsun, iletişimin türlü yollarıyla hayatımıza dahil olurlar. İnternet üzerinden, bir etkinlikte, yolculukta, sosyal bir aktivede bir bakarsınız karşılaşmışsınız. Bu yıl Venüs-Yay burcu geçişini yöneten Jüpiter-Yengeç burcunda. Yüceldiği bir pozisyonda. Öyle her şeye atlamayız. Güvence meselelerini öne alırız. İlişki kurduğumuz insanlarla aramızdaki alışverişlerde iyi niyetin ölçüsünü kaçırmamaya dikkat etmemiz gerekebilir. Genel anlamıyla olumlu, sürpriz karşılaşmaları, tanışmaları işaret edebilecek bir süreç olarak görebiliriz. Kurban bayramına denk gelen 15-18 Ekim tarihlerinde kısa bir seyahat hoş olabilir. Dönemi daha net anlamak için, Venüsün bu süreçteki görünümleri bize rehberdir.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlayıcı görünüm, inandığımız yolda ilerlememizin, dilediğimiz gibi hareket etmemizin, öz benliğimize uygun şekilde kendimizi ifade etmemizin önünde duran her türlü engeli yenme çabamızı gösteriyor. Buna ilişkilerimiz de dahil. Dostluklarımızın devamlılığı gayet kıymetli. Ancak birileri gereksiz sözleri ve davranışlarıyla bizi üzmeye devam ediyorsa bugün susmamız pek mümkün değil. Gerekeni söyleyebilir, bir adım geri atmayız.


İŞ VE KARİYER
22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş sürecini şöyle bir genel olarak incelediğimizde tabii ki gayet olumlu olduğunu söylemek gerekir. Ne de olsa bir yaş daha almak, kendimizce kararlar vermek, şöyle bir geçmişte yaşadıklarımıza bakmak, geleceğimizi, ilişkilerimizi doğru şekilde yönlendirmek isteyeceğiz. Bu dönemde bizim için önemli olan, kimseyle çatışmadan, gerilmeden, uyum ve paylaşımdan yana bir süreç geçirmektir. Bu bizim doğamızda zaten var olan bir olgudur. Ancak süreci ve sizi yöneten güç Venüs, Akrep burcunda 7 Ekim tarihine kadar geçiş yapacağı için, maddi konular ve ileriye yönelik hedeflerimiz söz konusu olduğunda, bazen uyumlu olmak, adil düşünmek kolay olmayabilir. Kaldı ki, 28 Eylül tarihindeki görünüm, azla yetinmek, idare etmek gibi bir niyetiniz olmayacağını gösteriyor. Tüm gücünüzü toplayarak, kazanmak ve başarılı adımlar atmaktan yana olduğu için, kimsenin peşinden koşmak, insanları idare etmek, birilerini düşünmek istemeyebilirsiniz. Girişim ve maddi konularda bir hayli hırsla öne atılabilirsiniz.
Ekim ayına şöyle bir bakarsak, buradaki iki görünümün en başta önemli olduğunu söylemeliyim. 2 Ekim tarihinde, hayatınızı yönlendirmek amacıyla bir iş üzerinde karar vermeniz gerekebilir. Ailevi konularda, evinizle alakalı meselelerde, ofis ortamında çalışıyorsanız bu alanda bir baskı söz konusu olabilir. Yoğun bir mücadele söz konusudur. Düşündüğünüz yeniliklerin, değişimlerin yavaşça ve gayet tutarlı, dengeli bir şekilde gerçekleştirilmesi lazım. Başarılı olmak için, mutlaka iyi bir planlamaya ihtiyacınız var.
3 Ekim tarihinde, değişim ihtiyacı ve yenilik arzusu özellikle ikili ilişkilerde veya iş ortaklıklarında bir hayli önem taşıyor. Taraflar olarak konuşmanın doğru olacağını, çekişmenin, huzursuzluğun, uyumsuzluğun, anlaşmanızın önünü tıkayacağını bilmenizi isterim. Bazı Teraziler için bu tarih, yeni bir ilişki anlamına gelebilir. Ancak partnerin ilişkileri ele alış biçimi ile sizinki arasındaki farkı iyi gözlememekte yarar var. Problemler bu tarihte, beraberliklerde sürpriz gelişmelere neden olabilir. Aklımız başımızda olsun.
Güneş-Terazi geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihi: 27, 28 Eylül
Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 3, 5, 12, 19 Ekim


PARA KONULARI
Merkür-Akrep burcu seyri, 29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 tarihleri arasında düz seyir, 21 Ekim-10 kasım arasında geri hareket ve ardından 10 Kasım-5 Aralık yine düz seyir şeklinde gerçekleşecektir. Biz şimdi birlikte 29 Eylül-21 Ekim tarihleri arasındaki gelişmeleri ele alacağız. Bu dönemde, maddi ve manevi değerlerimiz, kaynaklarımızı değerlendirme biçimimiz, fiziksel ve ruhsal sağlığımız, yeniliklere olan bakış açımız, eğitimden iş hayatına kadar olan meseleler üzerinde duracağız. Merkür-Akrep burcunda derinlemesine düşünme, gizlilik, çıkarları gözetme, etkili ve baskın olma tarzında bir süreç olduğu için, öyle pek ılımlı düşünmeyiz. Çıkarlarımızı gözetiriz. Hesabımızı iyi biliriz. Risk altına girmekten çekiniriz. Çünkü kaybetmek istemeyiz. Uzağı görür gözlerimiz ve gayet akıllı bir şekilde olan bitene bakarız. Ne kazanıyorum, ne kaybediyorum diyerek ilişkilerimizi gözden geçiririz. Bir adım atmadan önce, bu adımın her anlamda analizini yaparız. Hele değerlerimize biri laf etsin veya bizi zor duruma düşürsün, hemen gardımızı alır, gerekeni yaparız.
Biraz şüpheci, bazen eleştirel, kimi zaman kendimizi bile tanımakta zorlandığımız kaygılarımızla, baskın bir kimlik sergileriz. Bu elde olmadan bazen de bilerek takındığımız bir tavırdır. Bu kişi bana karşı bir dolaplar çevirebilir, şu kişi çıkarlarını düşünür, bu insandan zarar görebilirim diyerek gözlemde bulunacağız. Tabii ki, kimlerle ilişkimiz varsa ve bu ilişkilerin niteliği ne doğrultuysa ona göre tavır alacağız. Başkalarının görüşlerinin bizim için önemi, hayatımızda yerlerine göre değişebilir. İş anlamında kazanç ortaklıkları kurabiliriz. Bir iş veya yatırım için görüşmelerde bulunabiliriz. İşimizden elde ettiğimiz gelir konusunda düşünebiliriz. Piyasanın durumuna göre ilerisi adına bir yatırım planlayabiliriz. Benim tavsiyem 6 ve 8 Ekim tarihlerinde maddi konularda çok iyi düşünmeniz ve dikkatlice gözden geçirmelerde bulunmanız ve buna göre bir yol belirlemenizdir. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


Teraziler için dikkat edilecek noktalar:
Merkür döneminde, paranızı bilmediğiniz alanlarda değerlendirmeyiniz. Gerekirse uzman kişilere danışınız.
Miras, hisseli paralar, sigorta gelirleri, eşinizle paylaştığınız maddi kaynaklarınız konusunda her şeyi bir daha gözden geçiriniz.
Karşınıza bazı kişiler çıkabilir ve size şu yatırım araçları gayet faydalı diyebilirler. Siz yine de bilinçli bir şekilde hareket ediniz.
Bankadaki paranızı kontrol ediniz. Uygun faizle bir ev kredisi almayı düşünüyorsanız bu dönemi tercih etmeyiniz. Geri hareket bitene kadar diğer bankaları araştırınız. Eğer bir hesap açmayı düşünüyorsanız bankaların verdiği faiz oranlarına göre yatırımınızı yapınız.
Merkür Akrepte gerileyeceği için bu dönemde öyle fazla harcama yapılmaz. Ancak tamirat, kişisel sağlık ve önemli giderlerinizin bütçenizi aşmayacak şekilde yapılmasında yarar var.
Kimseye borç vermeyiniz ve kimseden borç almayınız. Alış-satış işlemlerinde dikkatli olunuz.
Mümkünse elinizden bir şey çıkarmayınız. Bilgilerinizi kontrol ediniz. Kıymetli kağıtlarınızı güvence altına alınız. Daha önceden yaptığınız anlaşmaları veya yapılacak sözleşmeleri kontrol ediniz.
Ortada görünenlere değil, bilakis arka planda olanlara dikkat ediniz. Önemli kararlar vermeyiniz.
Kafanızda bir proje veya plan varsa, bunu kimseyle paylaşmayınız. Biraz bekleyiniz. Geri hareketten sonraki duruma göre davranırsınız.
Elektronik mallar alımında dikkatli olunuz. Mümkünse bekleyiniz.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-22-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 11-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7
Yeniay : 4-5-6-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 17-18-19
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
2014, aylık, burÇ, burcu, ekim, terazi, yorumu

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başak Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:46
Aslan Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:45
Yengeç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:44
İkizler Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:43
Koç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:41