IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
42Beğeni(ler)

 
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13 Mart 2016, 21:17   #11
Çevrimiçi
Cevap: Ankara'da patlama
yarım saate yayın yasağı.


ertesi gün kınama sert konuşma.


2-3 gün sonra çicek karanfil bırakma


1 haftaya başkanlık havalarına girer.


1 ayıda millet unutacaktır diğer patlama gibi. Ölen yine insanlara.


Amerika bile 2 gün önceden vatandaşlarına uyarma yapıyor


[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

__________________
Çok Yakında Yenilikler....

Parayı Hayatınızın Her karesinde bulabilirsiniz ama Dostu Her zaman bulamazsınız.
 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 13 Mart 2016, 22:59   #12
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
Siyaset yerine, rahmet dilemek gerek. Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun TÜRKİYE..

 

Alt 13 Mart 2016, 23:12   #13
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
Gözlerini kapatıp nasıl rahat uyku uyuyabiliyorlar merak ediyorum.

Yaşamını yitiren günahsız insanlara Allah Rahmet eylesin.
Başımız sağolsun

 

Alt 13 Mart 2016, 23:34   #14
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
kişi basına düşen makarna arttı öyle demeyin bide duble yol çakarlar kınadılar mı tamamdır bizim halkımız unutur 2 güne haftayada derbi var

__________________
Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan."
 

Alt 13 Mart 2016, 23:35   #15
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
1) Yayın yasağı
2) Sabrımızı zorluyorlar
3) Takdiri ilahi
4) Bu işin fıtratında var
5) Teröre lanet
6) Kapanış

 

Alt 14 Mart 2016, 00:28   #16
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
1) Devlet hatalari.
Yillardir siyaset ile ilgili konusmamaya ozen gosterdim bir sonuca varamayacagimi bildigim icin elbette Turkiye'nin baskentinde yani merkezinde bomba patlatilmasi heleki 2 hafta arayla olmasi Devlet'in zaafiyet gosterdiginin isaretidir bu tartisilamaz... Asil gulunc olan, her seyi biliyoruz orada bomba patlatilacagini, birkac hadsizin Ulke'ye giris yapip eylem yapacagini da biliyoruz ve bunu raporluyoruz ah be kardesim, madem onlem almayacaksin madem sadece bilmek ve bilgilendirmekle yetineceksin o zaman rapor alma! kimseyi de uyarma.. Uyarma ki, ''ben bilmiyordum'' demek icin yuzunuz olsun iste benim anlamadigim olay budur.

2) Millet hatalari)
Sonuc itirabiriyle olumlere alistirildik, ahlara eyvahlara yandim Âllah'lara tabii tutulduk, peki hepsi Devlet'in sucu mu? hayir, degil.
Devlet'i suclarken 2 kez oturup dusunun bu Devlet, bu millet sadece PKK, ıSİD ile savasmiyor icimiz ve disimiz o kadar sarilmis ki, kiskac daraldigi an patlama meydana geliyor.
İsrail'inden tutun, ABD'sine kadar herkes ama herkes bize dusman, hicbir Ulke'nin Basbakan'i, Cumhurbaskan'i yoktur ki Ulkesini yabanci ellere teslim etsin, etmez niye etsin kardesim? bu Ulke'yi hepimizin dedesi, ninesi korudu hepsinin kani var bu topraklarda, cografyada..
Birilerimiz, belki de binlerimiz gidecek birileri uzulecek birileri sevinecek ama bu Ulke asla hainlerin ellerine teslim edilmeyecektir.
Olenlere Âllah'tan rahmet, yakinlarina bas sagligi diliyorum. Unutulmamalidir ki, biz Turk milleti vicdanli insanlariz, neyin oyun neyin gercek oldugunu kavrayabilecek zekaya sahibiz her firsatta her olayda Devlet'i sorumlu tutmaktan artik vazgecmeli, kararlilikla arkasinda durmaliyiz. Sayet durmaz isek, iste o zaman parcalanacagiz.

__________________
Exy..
 

Alt 14 Mart 2016, 00:55   #17
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
evet..
birşey yazmayacaktım ama yorumları okuyunca dayanamadım..
biraz uzun olacak.. ama öyle yerleştirme işleri zaten uzun olur..

iki kişinin nette atışınca klavyeden atom bombası bile atabilirim cesareti vardırya.. bakıyorum herkesde bi ede bi seda masallah.. acaip kaslıyız.. ezer keseri biçer döveriz..

kimi hükümeti suçlar kimi hazı yeri gelmiş hem yasadıgı cografyadan hemde inandıgı ideolıjidendir yerleştirdikçe yereştirmiş takiyyenin everesti bulunmuş..hepimiz heroyuz.. (kahramanı yani)

bilende konuşmuş bilmeyende.. simdi tarih dersi vericek olsam osmanlıcılar,kemelistler,fasistler solcular dalar da dalarlar.. zaten bi dalarızki bogulana kadar böyleyiz yani..

evet..

girmeyeyim dedim ama gireyim.. gireyim.. size biraz cografya biraz 4. nesil savas birazda siyasal ders vereyim. lazım lazım..

6 asırlık devletimizin çöküşünden bahsederek balayayım; şimdi tarihi böyle son dönem yazarlarının eskiyi sevmeyen kitaplarından örenenler gocunmasın...

neyse.. çöken( çökertilen) osmanlı sanayi devriminde birbirini yiyen avrupa
ne b.k yiyecegini bilemeyen milletiyle gelecegin kaynaklarına söylece bi hucum eder.. dev bir medeniyet hasılı kelam çöker.. sonra..

harialar cizilir bazı ülkelere liderler atanır, suudlar, esedler filanlar.. bizde kurtuluruz daha merme atmadan giden devletlerin ipotek ettigi kaynaklarımız karsısında kutlarız persah persah sokak sokak zaferimizi.. sonra.. zaman gelir..

planlar değişir sömürü değişir.. artık yerin altı tamamdır ama üstününde sömürülmesi gerekirki. zaten afika gibi ülkelerde elmasın üstünte yasatıp okla tasla savastırdıkları artık onları kesmez.. hulasa..

simdi harita cizip lider verdikleri devletlerin adamları artık diktatördür.. simdi onları yıkmak halk uyansın ayagına kendi askerleri de halklarıda ölmeden bol kanlı cok katılımlı cok canlı savaslar yapılır..
hem böyle zamanlarda önce müzeler tarih kurumları ve devlet daireleri vurulur ki ileri hafıza bastan yok olur.. gecmişimizde örnegi vardır.. arşivlerin trenlerle gitmesi gibi.. ırakın ilk vurulan yerlerinden birinin kadastro binası olması gibi..

eh amma uzattım degilmi.. gelecegim de sadede biraz hafızamızı birazda aklımızı bulalım dedim..


heh simdi öfkelenir ya herkes lan bu kesin hükümet yanlısı filan.. hem olsam ne olmasam ne..

bakalım biz dersimize.. bunlar basımıza neden geliyor.. koy basını ellerinin arasına düşün.. işte şimdi hatırlarsan ütteki yazılanı.. anlayacaksın basına geleni..

sen almanın carkına comak sok, sen ingilizin carkına somak sok.. sen düzenin carkına comak sok... ozaman bunlar normal..

bakınca kimse yapanı suclamıyor yaptıranı suclamıyor da; yok efendim o öyle izin vermiş bu böyle demiş su sunu yapmıs bu bunu yapmış, sagcılar solcular, teistler ateistler cumbür cemaat herkes prof masallah..

oturdugumuz yerden pek bi güzel martavallar o kuruz yazarız.. sonra aman ya yarın pazartesi işimiz var gücümüz var der yatarız...

kimin neyine dokundu isem bilerek yaptım.. bilincli yaptım.. haberiniz ola.. olaki uyanın. ki birlik olmayı ögrenmezsek birbirimizi yersek daha cok sey görürüz.. birbirimizi anlayalım saygılı olalım.

Milletimiz, Devletimiz, Başımız sağolsun..

 

Alt 14 Mart 2016, 02:13   #18
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
Yemin ederim bu ülke delirmek için ideal bir yer. Napsın bu insanlar? Green Card'a başvurup çekip gitsinler mi?
şu birkaç senedir biz ne büyük acılar çekip hepsini sineye çektik. İnsan merak ediyor ama, biz denek miyiz? Sabır limitimiz ne?
Başımız sağolsun diye diye biz nereye kadar gideceğiz? Genzimize kan doldu.
Benim zerre umudum kalmadı bu ülkeye dair..

Terörü lanetlemiyorum, teröre izin verenleri lanetliyorum.
Masum insanların kanında boğulun.

__________________
''Mükemmel olmamak, tek istediğim. Dünkü kendimden daha bir şey olayım yeter;
Daha yorgun, daha verimli, daha anlayışlı, daha umutlu, daha kırgın,
daha çok şarkı bilen, daha bile erken uyanan…
Mükemmel olmanın endişesinde muhteşem şeyleri kaçırmak istemem.''
 

Alt 14 Mart 2016, 02:39   #19
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim ders vereyim demişsin de ne dersi vermeye çalıştığını anlamadım. Tarih dersi desem değil hümanizm dersi desem değil. Şu yazınla seni hükümet yanlısı olarak görmeyi bırak, ne anlatmak istediğini bile anlamadım. O kadar çok şey yazacağına son cümleni yazsan daha anlaşılır olurdun.

Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim. Osmanlı sanayisi mi vardı? Benim bildiğim Osmanlı sanayisi dediğin şey; tophane, tersane ve el sanatları dışında Osmanlının sanayisi yoktu ki... Osmanlı dünyada tekstil ve el sanatları bakımından lider konumdaydı. Zaten sanayi diye kavramın çıkması 19. yüzyıla dayanmaktadır. 19. yüzyılda sanayi akımı başladığında Osmanlının çöküşü başlamıştır. Çünkü sanayi, tekstile ve el sanatlarına sıçradıktan sonra Osmanlı iyi yaptığı şeylerde bile geriye düşmüştür. Sanayinin önemini sonradan anlayıp önlem almaya çalışma gayretleri de malesef yeterli olmamış ve çöküş başlamıştır.

Avrupa'nın sanayisi güçlenince Osmanlıyı yıkmayı başarmışlardır. Yani öyle senin dediğin gibi olmayan Osmanlı sanayisinin çökmesiyle Avrupa birbirini yememiştir. Tam tersi bizi yerle bir etmiştir.

Demem o ki ders vereyim derken ders almakta vaciptir.

__________________
Deniz ol dalgan olayım, sahil ol kumun olayım
Martına kanat olayım, tüyümü Maviye boya
Adın Mavi, Gözlerin Mavi, Aşkın Mavi
 

Alt 14 Mart 2016, 02:52   #20
Çevrimdışı
Cevap: Ankara'da patlama
Olaylara gunluk bakip, gunluk soylemlerle ugrasmayin derim... Biraz daha uzaklasalim tablodan bakalim neler gorecegiz? Ornegin 1965- 2016 tablosu...
Bu surec icinde once sagci solcu catismasi cikarildi... iller ve ilceler sagci-solcu olarak gruplandirildi...Bir millet birbirini kirdi...
Bunu alevi -sunni catismasi takip etti, illerimiz alevi kenti-sunni kenti diye adlandirildi... Bir millet birbirini kirdi...
Sonra Kurtk-Turk catismasi cikarildi. iller ve ilcelerimiz Kurt-Turk diye adlandirilmaya baslandi... ve millet hala birbirini kiriyor...

Hedef belli...
1-Turkiyeyi federatif bir eyalet sistemine donusturmek, (bu sistemin cok iyi oldugunu ABD orneklemesi ile anlatiliyor, ama sistemin neden bir turlu Irak"a oturtulamadigini kimse aciklamiyor)
2- her eyaleti, secilmis bir baskanla yonetmek ve icislerinde serbesti saglamak...
3-Eyaletler arasinda kabul edilebilir maksimum sinirda gerginlik olusturmak, birlikte hareket etmelerini onlemek...
4- Merkezi otoriteyi yok ederek Turkiye'yi gorunurde var ama aslinda yok hale getirip emperyalizmin zafer sayfalarina bir yenisini eklemek...

Turkiye diyip gecmeyin dunyanin sayili ekonomi pazarlarindan biriyiz, Altin, bor, dogalgaz ve petrol cikarilmaya baslandi, Avrupa ekonomisini zorlayacak ucuz ve kaliteli is gucune sahibiz...
Yani Turkiye Turklere birakilmayacak kadar degerlidir (bir emperyalizm atasozu)
Bu gercekleri goremeyen pek cok zavalli ise kendisine ogretilen ucuz ezberlerle akli sira kimlik savunuyor, din savunuyor hak ariyor... Aklimizi kisa zamanda basimiza almazsak ust kimligimizi elimize verecekler "SOMURGE" iste o zaman kimler kina yakacak merak ediyorum... gerci biliyorum... sadece ziplayan kuklalar gosterisinin bir an once bitmesini temenni ediyorum... ekran karsisinda duyar kasmak kotu hissettiriyor bana kendimi... sabir dilemekten baska birsey gelmiyor aklima... ne diyim....

 

 

Etiketler
ankara, kızılay, patlama

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ankara'da patlama Seth Haber Arşivi 0 23 Ekim 2014 15:42
Ankara'nın Göbeğinde Patlama! Düş Haber Arşivi 0 20 Eylül 2011 18:16
Ankara'da İkinci Patlama Coder Haber Arşivi 0 03 Şubat 2011 20:00
Ankara'da korkutan patlama Hayal Haber Arşivi 0 21 Nisan 2010 09:38