IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Eylül 2014, 15:48   #1
Çevrimdışı
Yay Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu


sohbet


5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşan Yeniay, kendiniz için yeni hedefler belirlemeniz, sosyal hayatınıza önem vermeniz, arkadaşlıklar kurmanız, hayatı olumlu yanlarıyla ele alabilmeniz ve ilişki meselelerinde denge ve uyumu sağlamanız adına yapılacak düzenlemelerin işaretçisidir. 7 Ekim sonrası Venüs burcunuzda ilerlemeye başladığında dış dünya ile hızlı bağlantılar kurabilirsiniz. Yenilikleri uygulamak, gönlünüzden geldiği gibi hareket etmek, değişik bir şeyler yapmak arzunuz yükselir. Tabii ki, bu tarihteki durumunuz çok önemli. Herkes kendini pek hoş mutlu ve keyifli hissetmeyebilir. Sözgelimi 15 Ekim sonrası kariyer hayatınızla ilgili konular sizi bir hayli düşündürebilir. Eğer huzursuz bir işte çalışıyorsanız bir an evvel sorununuza çare bulmak istersiniz. Özellikle 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında her meseleyi kafanıza takabilirsiniz. Memnuniyetsizlik, kolay etkilenme, her şeyin altında bir şeyler arama nedeniyle zorlanırsınız. İyi bir gözlemde bulunmaya, neler yapabileceğini bilinçli bir şekilde gözden geçirmeye ihtiyacınız var.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars, Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç genel olarak girişimcilik, hırslı ve aktif olmak, isteklerinizi elde etme, size baskı uygulayan sistem ve kişilere karşı üstün olmaya çalışma şeklinde gelişir. Bir yanıyla güven duygunuz yüksektir diğer yanıyla içsel öfkeniz bir hayli öndedir. Özellikle baskı altına alınmaktan, umursamazlıktan, sizi hafife almalarından hoşlanmazsınız. Bu nedenle de, hakimiyeti ele geçirmeye, sözünüzü dinletmeye çalışırsınız. Yenilenmek, dönüşmek, güçlenmek arzunuz yoğundur. İnandığınız ne olursa olsun, taviz vermeden hareket edersiniz. Size söylenenlere değil, inandıklarınızı savunursunuz. Eğitim, iş, girişim anlamında cesaretiniz yüksektir. İki yıl sonra Aslan burcunda ilerleyecek Mars, Satürn-Akrep süreci ile zorlayıcı bir görünüm yapacaktır. Bununla ilgili gelişmeleri aşağıdaki paragrafta ele aldım. Gayet önemlidir. Değişimler de hayatınızda etkili olacaktır. Bu değişimlerin 14 ve 17 Eylül tarihlerinde olumlu yönde gerçekleşmesi mümkündür.
29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. 21 Ekim sonrası geri harekete geçecek. Biz bu yorumda geri hareket öncesi dönemden söz edeceğiz. Üç konuda önem taşıyor. Öncelikle gizli, mahrem meseleler, kimsenin bilmesini istemediğimiz sırlarımız bu süreçte hayli önemli. Bu ister özel hayatımız ister iş ortaklığımız veya mesleki konularda olsun fark etmez. Bu tarihler arasında, düşüncelerimizi, planlarımızı kimseyle paylaşmaya, konuşmaya niyetimiz yoktur. Önce kendi içimizde bir ele alırız, gözden geçiririz, sonra da yapacaklarımız üzerinde dururuz. Bazen canımız sıkılır, içten içe kızarız, kendimizi yükleniriz, bazen de yüklenmemiz gereken insanlara diyeceklerimizi deriz, hiç de çekinmeyiz. Ancak şu var ki, kim dost kim düşman bize diye düşünmeden edemeyiz. Çıkarlarımızı gözden geçiririz, hayatımızdaki krizlere nasıl bir çözüm bulurum diye endişeleniriz, kaygılanırız. Bu hallerin tümü aslında psikolojik ve fiziksel anlamda bizi yorar, kimi zaman sırf bu yüzden gözlerden uzak kalırız. Bu gözden uzak halimiz, bir iş üzerinde araştırma, çalışma, kafayı yorma, pürüzleri ayıklama, planları gözden geçirip tamam hale getirmek için de olabilir.
Ancak döneme genel olarak baktığımızda görünen o ki, bu sessiz duruş, bu içten içe düşünüş, iş ve ilişki anlamında bir hayli etkili olacaktır. Bu sürecin bir başka önemli yanı, psikolojik ve fiziksel yönden kendimizi gözlemlemek demiştik. Evet neler üzerimizde baskı yaratıyor, neler kafamızı bozuyor, neler bizi yoruyor bunları ele almaktır. Ancak bazen tek başımıza altından kalkamayabiliriz. Destek alabiliriz. Derdimizi bu konuda uzman birine anlatmak, bir takım ritüeller yoluyla rahatlamak gibi. Metafizik çalışmaları, , yoga, meditasyon bunların arasında yer alabilir veya mesleğimiz gereği biz başkalarının sıkıntılarına merhem olabiliriz. Ben 21 Ekim tarihine kadar içinde bulunduğunuz durumu, mesleki kaygılarınızı veya yapmak istediklerinizi, iş ve ilişki ortaklıklarınızı gerçekçi bir şekilde ele almanızı tavsiye ediyorum. Bu süreç Merkür ileri-geri hareketini göz önüne alırsak, Aralık ayına kadar devam edebilir. 6 ve 8 Ekim tarihlerinde hangi konuda olursa olsun çok iyi düşünün. Hiç kimsenin, hatta siz bile gereksiz meseleler yüzünde kendinizi üzmeyin. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim.


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


Yaylar için dikkat edilecek noktalar:
Merkür gerilemesi, içsel yüzleşmelerde bulunmak açısından gayet faydalıdır. Şöyle durup her şeyi gözlemler insan. Bastığı yeri anlamak, kendinin farkına varmak ve olan bitenin ardındaki gerçekleri görmek için bundan daha iyi zaman düşünemiyorum. Kendiyle baş başa kalan kişi, zihinsel anlamda artan algılama gücüyle olayları ele alır.
Sözgelimi ilişkide sorunlarınız varsa, aranızda belli bir kopukluk söz konusu ise, bu zamanda oturup bir düşününüz. Sizi bu hale getiren mesele nedir. Siz ne düşünüyorsunuz, o ne diyor. Bunları mercek altına alınız.
Eğer önceden bir mesele üzerinde karar verdiyseniz ancak uygulamaya dökmediyseniz beklemede kalın. 17 Kasım sonrası bir daha tetkik edersiniz.
Geri hareket süresince gizli saklı işlerden kaçınınız. Sözgelimi sevgilinizi izlemek, ona ait bilgileri öğrenmeye çalışma gibi. Bunun yerine, size olan davranışları ve ilişkinize bakış açısı nedir. Bunun üzerinde saptamalarda bulunun. Geri hareket sonrası bunlar üzerinde konuşursunuz.
Bu dönem bir planın, projenin yürürlüğe konması için uygun değildir. Ancak eksiklerin tamamlanması anlamında olumludur.
Eğer bir şeyler canınızı sıkıyor, sizi stres altına alıyorsa geri hareket döneminde bir psikologla görüşebilir, içinizi boşaltabilirsiniz.
Gizli bilgilerinizi, kıymetli evraklarınızı güvende saklayınız. Birilerinin sözlerini kafanıza takıp kendinizi üzmeyin.
Güvenmediğiniz insanlara sırrınızı vermeyin. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


İŞ VE KARİYER
Güneş-Terazi burcu seyri bu sene, 22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Genel olarak bu süreç için söylenebilecek tabii ki gayet olumlu sözler vardır. Güneş-Terazi geçişlerinde sosyal hayatta kurulan ilişkiler, yeni insanlarla tanışmak, beraberliklerimizde uyum ve paylaşımdan yana düşünmek kolaylaşır. Maddi konularda girişim arzumuz yoğundur, hedefimize varmamızı sağlayacak insanlara ulaşma ihtiyacımız bir hayli yüksektir. Aşka kapılarımız açıktır. Başkaları bizden farklı düşünse de, bu farklılıkları adil ve nazik biçimde dengeye oturtmak isteğimiz ön plandadır.
Ancak asıl önemli olan, dönem içindeki görünümler ve bu görünümlerin bizler üzerindeki yansımalarıdır. Bu sene bu geçişi yöneten Venüs, Akrep burcunda ilerlediği için, 28 Eylül tarihinde ilerisi adına düşündüğümüz, girişimde bulunmak istediğimiz konularda ihtiraslı davranabiliriz. Bir şeyler canımızı yakıyorsa onu bir an önce değiştirmekten yana oluruz. Bilinçaltımızdaki tutkular bize öylesine egemen ki, var olan gücümüzü sırf isteklerimizi elde etmek adına kullanabiliriz. Bu yolda kaybetmeğe kesinlikle tahammülümüz yok. Gerekirse bizi yavaşlatan ve yolumuz üzerinde engel çıkaran ne varsa yıkıp geçebiliriz. Ancak dikkatli olmayı da bilelim.
Şimdi bu geçişi bir de, Ekim ayındaki önemli iki görünümü çerçevesinde ele alalım. 2 Ekim tarihinde, yeni bir işin yürürlüğe konması için ihtiyaç duyulan paranın göstergesidir. Ayrıca parasal konuları merkez aldığımızın göstergesidir. Stresli olabiliriz. İş hayatınız, sosyal çevreniz, arkadaşlıklarınız, umutlarınız yönünde mantıklı düşünmekte yarar vardır. Zaman kaybetmek istemediğiniz, kazanmaktan yana olduğunuz için en ufak bir problem olduğunda kendinizi baskı altına alınmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak ben derim ki, yapmak istediklerinizden vazgeçmeyin ancak her şeyi etraflıca gözden geçirmeyi de unutmayın. Özellikle kazandırır mı, kaybettirir mi diye atacağımız adımlara bir bakmak lazım.
3 Ekim tarihinde, enerjiniz gayet yüksek olacak. Yeni bir girişim söz konusu olabilir. Artık durmaya, beklemeye niyetiniz yoktur. Hem aşkta hem hayatınızı ilgilendiren konularda atılımda bulunmaya çalışırsınız. Hem çevrenizle ilişkilerinizde popülerliğiniz yükselir hem de aşkta aktifsinizdir. Uyumlu dostlar, adil insanlar, sosyal yaşam, dengeli dostluklar ve amacınıza uygun işlerle adınızı duyurmaktan yana düşünürsünüz. Yaşamınızda önemli bir gelişim ve yenilik söz konusu olabilir.
Güneş-Terazi geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihi: 27, 28 Eylül
Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 3, 5, 12, 19 Ekim


PARA KONULARI
Sevgili Yaylar burcunuz üzerinde parlak bir ışık gibi yansıyacak olan Venüs süreci bu sene, 7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında gerçekleşecektir. En doğal astrolojik hakkınız olarak, sizler de ışık demeti gibi pırıl pırıl parlamaya hazır olunuz. Venüs ilişkilerle birebir alakalı astrolojik bir fenomendir. Yay ise, keşiftir, bilmektir, hevestir, coşkudur, yeniliktir, gelişimdir. Bütün bunlar burcunuz üzerinde bu süreçte bir hayli etkili olur. Çalışma hayatınız, sosyal yaşamınız, hedeflerinizle alakalı olarak ilişkiler kurulur, bunlar yenilenir, canlanır. Sizi öne atılmaya, bağlantılar kurmaya teşvik eden Venüs, girişimci olmaya teşvik eder. Amacınıza ulaşmanızın önündeki engellerin üzerinden kolayca atlanılır. Pozitif şekilde bağlantılar kurulur, bu bağlantılar sosyal hayatta isminizi duyurmanızı sağlar. Teşvik edilirsiniz, teşvik edersiniz. Yanınızda bulunmaktan zevk alırlar. Karşı cins üzerinde etkinliğiniz yükselir. Sizi kısıtlayan zincirlerinizden kurtulursunuz. Daha özgür kararlar alabilecek bir cesarete sahip olursunuz. Dönemin genel etkileri bunlardır. Ancak asıl önemli olan Venüsün bu süreçteki görünümleridir. Böylece enerjinin astrolojik açıdan nasıl şekilleneceği anlaşılmış olur.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm hedeflerimizi, dostluk ilişkilerimizi, umutlarımızı hem ilişkilerim hem de kendi bakış açımız çerçevesinde ele alacağımızı gösteriyor. Bizim için burada en önemli kıstas, sevgi-dostluk-kardeşlik. Eğer bu kriterleri bize hissettirmeyen, dost görünüp düşmanca hareket eden, bizi kıskanan, kutsal saydığımız değerleri umursamayan, inciten kişiler varsa, bu kim olursa olsun onunla bağımızı koparabiliriz. Kimsenin bizi dışlamasına izin veremeyeceğimiz için, bu kopuşların doğal karşılanması gerektiğini düşünebiliriz.


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-17-18-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11
Yeniay : 8-9-10
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 21-22-23-24
(Ay-İkizler geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
5 Ekim tarihinde Terazi burcunda oluşan Yeniay, kendiniz için yeni hedefler belirlemeniz, sosyal hayatınıza önem vermeniz, arkadaşlıklar kurmanız, hayatı olumlu yanlarıyla ele alabilmeniz ve ilişki meselelerinde denge ve uyumu sağlamanız adına yapılacak düzenlemelerin işaretçisidir. 7 Ekim sonrası Venüs burcunuzda ilerlemeye başladığında dış dünya ile hızlı bağlantılar kurabilirsiniz. Yenilikleri uygulamak, gönlünüzden geldiği gibi hareket etmek, değişik bir şeyler yapmak arzunuz yükselir. Tabii ki, bu tarihteki durumunuz çok önemli. Herkes kendini pek hoş mutlu ve keyifli hissetmeyebilir. Sözgelimi 15 Ekim sonrası kariyer hayatınızla ilgili konular sizi bir hayli düşündürebilir. Eğer huzursuz bir işte çalışıyorsanız bir an evvel sorununuza çare bulmak istersiniz. Özellikle 21 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında her meseleyi kafanıza takabilirsiniz. Memnuniyetsizlik, kolay etkilenme, her şeyin altında bir şeyler arama nedeniyle zorlanırsınız. İyi bir gözlemde bulunmaya, neler yapabileceğini bilinçli bir şekilde gözden geçirmeye ihtiyacınız var.


AŞK VE İLİŞKİLER
28 Ağustos saat 05:05-15 Ekim saat 14:05 tarihleri arasında Mars, Aslan burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç genel olarak girişimcilik, hırslı ve aktif olmak, isteklerinizi elde etme, size baskı uygulayan sistem ve kişilere karşı üstün olmaya çalışma şeklinde gelişir. Bir yanıyla güven duygunuz yüksektir diğer yanıyla içsel öfkeniz bir hayli öndedir. Özellikle baskı altına alınmaktan, umursamazlıktan, sizi hafife almalarından hoşlanmazsınız. Bu nedenle de, hakimiyeti ele geçirmeye, sözünüzü dinletmeye çalışırsınız. Yenilenmek, dönüşmek, güçlenmek arzunuz yoğundur. İnandığınız ne olursa olsun, taviz vermeden hareket edersiniz. Size söylenenlere değil, inandıklarınızı savunursunuz. Eğitim, iş, girişim anlamında cesaretiniz yüksektir. İki yıl sonra Aslan burcunda ilerleyecek Mars, Satürn-Akrep süreci ile zorlayıcı bir görünüm yapacaktır. Bununla ilgili gelişmeleri aşağıdaki paragrafta ele aldım. Gayet önemlidir. Değişimler de hayatınızda etkili olacaktır. Bu değişimlerin 14 ve 17 Eylül tarihlerinde olumlu yönde gerçekleşmesi mümkündür.
29 Eylül saat 14:38-21 Ekim saat 13:29 arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. 21 Ekim sonrası geri harekete geçecek. Biz bu yorumda geri hareket öncesi dönemden söz edeceğiz. Üç konuda önem taşıyor. Öncelikle gizli, mahrem meseleler, kimsenin bilmesini istemediğimiz sırlarımız bu süreçte hayli önemli. Bu ister özel hayatımız ister iş ortaklığımız veya mesleki konularda olsun fark etmez. Bu tarihler arasında, düşüncelerimizi, planlarımızı kimseyle paylaşmaya, konuşmaya niyetimiz yoktur. Önce kendi içimizde bir ele alırız, gözden geçiririz, sonra da yapacaklarımız üzerinde dururuz. Bazen canımız sıkılır, içten içe kızarız, kendimizi yükleniriz, bazen de yüklenmemiz gereken insanlara diyeceklerimizi deriz, hiç de çekinmeyiz. Ancak şu var ki, kim dost kim düşman bize diye düşünmeden edemeyiz. Çıkarlarımızı gözden geçiririz, hayatımızdaki krizlere nasıl bir çözüm bulurum diye endişeleniriz, kaygılanırız. Bu hallerin tümü aslında psikolojik ve fiziksel anlamda bizi yorar, kimi zaman sırf bu yüzden gözlerden uzak kalırız. Bu gözden uzak halimiz, bir iş üzerinde araştırma, çalışma, kafayı yorma, pürüzleri ayıklama, planları gözden geçirip tamam hale getirmek için de olabilir.
Ancak döneme genel olarak baktığımızda görünen o ki, bu sessiz duruş, bu içten içe düşünüş, iş ve ilişki anlamında bir hayli etkili olacaktır. Bu sürecin bir başka önemli yanı, psikolojik ve fiziksel yönden kendimizi gözlemlemek demiştik. Evet neler üzerimizde baskı yaratıyor, neler kafamızı bozuyor, neler bizi yoruyor bunları ele almaktır. Ancak bazen tek başımıza altından kalkamayabiliriz. Destek alabiliriz. Derdimizi bu konuda uzman birine anlatmak, bir takım ritüeller yoluyla rahatlamak gibi. Metafizik çalışmaları, , yoga, meditasyon bunların arasında yer alabilir veya mesleğimiz gereği biz başkalarının sıkıntılarına merhem olabiliriz. Ben 21 Ekim tarihine kadar içinde bulunduğunuz durumu, mesleki kaygılarınızı veya yapmak istediklerinizi, iş ve ilişki ortaklıklarınızı gerçekçi bir şekilde ele almanızı tavsiye ediyorum. Bu süreç Merkür ileri-geri hareketini göz önüne alırsak, Aralık ayına kadar devam edebilir. 6 ve 8 Ekim tarihlerinde hangi konuda olursa olsun çok iyi düşünün. Hiç kimsenin, hatta siz bile gereksiz meseleler yüzünde kendinizi üzmeyin. Merkür-Akrep burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 6, 7, 8 Ekim.


AKREP BURCUNDA GERİ HAREKET ve ETKİLERİ
21 Ekim saat 13:29- 10 Kasım saat 23:12 arasında geçerlidir.
Geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi olan 14 Ekim itibariyle burcunuz için aşağıda belirtilen Dikkat edilecek noktalar geçerli olmaya başlar ve bitiş tarihinin bir hafta sonrası olan 17 Kasım itibariyle yenilikler uygulanabilir. Bunlar Gölgeli günlerdir ve gerileme döneminin etki süresi dahilinde kabul edilir.


Yaylar için dikkat edilecek noktalar:
Merkür gerilemesi, içsel yüzleşmelerde bulunmak açısından gayet faydalıdır. Şöyle durup her şeyi gözlemler insan. Bastığı yeri anlamak, kendinin farkına varmak ve olan bitenin ardındaki gerçekleri görmek için bundan daha iyi zaman düşünemiyorum. Kendiyle baş başa kalan kişi, zihinsel anlamda artan algılama gücüyle olayları ele alır.
Sözgelimi ilişkide sorunlarınız varsa, aranızda belli bir kopukluk söz konusu ise, bu zamanda oturup bir düşününüz. Sizi bu hale getiren mesele nedir. Siz ne düşünüyorsunuz, o ne diyor. Bunları mercek altına alınız.
Eğer önceden bir mesele üzerinde karar verdiyseniz ancak uygulamaya dökmediyseniz beklemede kalın. 17 Kasım sonrası bir daha tetkik edersiniz.
Geri hareket süresince gizli saklı işlerden kaçınınız. Sözgelimi sevgilinizi izlemek, ona ait bilgileri öğrenmeye çalışma gibi. Bunun yerine, size olan davranışları ve ilişkinize bakış açısı nedir. Bunun üzerinde saptamalarda bulunun. Geri hareket sonrası bunlar üzerinde konuşursunuz.
Bu dönem bir planın, projenin yürürlüğe konması için uygun değildir. Ancak eksiklerin tamamlanması anlamında olumludur.
Eğer bir şeyler canınızı sıkıyor, sizi stres altına alıyorsa geri hareket döneminde bir psikologla görüşebilir, içinizi boşaltabilirsiniz.
Gizli bilgilerinizi, kıymetli evraklarınızı güvende saklayınız. Birilerinin sözlerini kafanıza takıp kendinizi üzmeyin.
Güvenmediğiniz insanlara sırrınızı vermeyin. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.
Merkür geri hareket sırasındaki etkili görünüm tarihleri: 28, 29 Ekim


İŞ VE KARİYER
Güneş-Terazi burcu seyri bu sene, 22 Eylül saat 23:44-23 Ekim saat 09:10 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Genel olarak bu süreç için söylenebilecek tabii ki gayet olumlu sözler vardır. Güneş-Terazi geçişlerinde sosyal hayatta kurulan ilişkiler, yeni insanlarla tanışmak, beraberliklerimizde uyum ve paylaşımdan yana düşünmek kolaylaşır. Maddi konularda girişim arzumuz yoğundur, hedefimize varmamızı sağlayacak insanlara ulaşma ihtiyacımız bir hayli yüksektir. Aşka kapılarımız açıktır. Başkaları bizden farklı düşünse de, bu farklılıkları adil ve nazik biçimde dengeye oturtmak isteğimiz ön plandadır.
Ancak asıl önemli olan, dönem içindeki görünümler ve bu görünümlerin bizler üzerindeki yansımalarıdır. Bu sene bu geçişi yöneten Venüs, Akrep burcunda ilerlediği için, 28 Eylül tarihinde ilerisi adına düşündüğümüz, girişimde bulunmak istediğimiz konularda ihtiraslı davranabiliriz. Bir şeyler canımızı yakıyorsa onu bir an önce değiştirmekten yana oluruz. Bilinçaltımızdaki tutkular bize öylesine egemen ki, var olan gücümüzü sırf isteklerimizi elde etmek adına kullanabiliriz. Bu yolda kaybetmeğe kesinlikle tahammülümüz yok. Gerekirse bizi yavaşlatan ve yolumuz üzerinde engel çıkaran ne varsa yıkıp geçebiliriz. Ancak dikkatli olmayı da bilelim.
Şimdi bu geçişi bir de, Ekim ayındaki önemli iki görünümü çerçevesinde ele alalım. 2 Ekim tarihinde, yeni bir işin yürürlüğe konması için ihtiyaç duyulan paranın göstergesidir. Ayrıca parasal konuları merkez aldığımızın göstergesidir. Stresli olabiliriz. İş hayatınız, sosyal çevreniz, arkadaşlıklarınız, umutlarınız yönünde mantıklı düşünmekte yarar vardır. Zaman kaybetmek istemediğiniz, kazanmaktan yana olduğunuz için en ufak bir problem olduğunda kendinizi baskı altına alınmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak ben derim ki, yapmak istediklerinizden vazgeçmeyin ancak her şeyi etraflıca gözden geçirmeyi de unutmayın. Özellikle kazandırır mı, kaybettirir mi diye atacağımız adımlara bir bakmak lazım.
3 Ekim tarihinde, enerjiniz gayet yüksek olacak. Yeni bir girişim söz konusu olabilir. Artık durmaya, beklemeye niyetiniz yoktur. Hem aşkta hem hayatınızı ilgilendiren konularda atılımda bulunmaya çalışırsınız. Hem çevrenizle ilişkilerinizde popülerliğiniz yükselir hem de aşkta aktifsinizdir. Uyumlu dostlar, adil insanlar, sosyal yaşam, dengeli dostluklar ve amacınıza uygun işlerle adınızı duyurmaktan yana düşünürsünüz. Yaşamınızda önemli bir gelişim ve yenilik söz konusu olabilir.
Güneş-Terazi geçişinin Eylül ayındaki etkili tarihi: 27, 28 Eylül
Ekim ayındaki etkili tarihleri: 2, 3, 5, 12, 19 Ekim


PARA KONULARI
Sevgili Yaylar burcunuz üzerinde parlak bir ışık gibi yansıyacak olan Venüs süreci bu sene, 7 Ekim saat 20:54-5 Kasım saat 10:43 tarihleri arasında gerçekleşecektir. En doğal astrolojik hakkınız olarak, sizler de ışık demeti gibi pırıl pırıl parlamaya hazır olunuz. Venüs ilişkilerle birebir alakalı astrolojik bir fenomendir. Yay ise, keşiftir, bilmektir, hevestir, coşkudur, yeniliktir, gelişimdir. Bütün bunlar burcunuz üzerinde bu süreçte bir hayli etkili olur. Çalışma hayatınız, sosyal yaşamınız, hedeflerinizle alakalı olarak ilişkiler kurulur, bunlar yenilenir, canlanır. Sizi öne atılmaya, bağlantılar kurmaya teşvik eden Venüs, girişimci olmaya teşvik eder. Amacınıza ulaşmanızın önündeki engellerin üzerinden kolayca atlanılır. Pozitif şekilde bağlantılar kurulur, bu bağlantılar sosyal hayatta isminizi duyurmanızı sağlar. Teşvik edilirsiniz, teşvik edersiniz. Yanınızda bulunmaktan zevk alırlar. Karşı cins üzerinde etkinliğiniz yükselir. Sizi kısıtlayan zincirlerinizden kurtulursunuz. Daha özgür kararlar alabilecek bir cesarete sahip olursunuz. Dönemin genel etkileri bunlardır. Ancak asıl önemli olan Venüsün bu süreçteki görünümleridir. Böylece enerjinin astrolojik açıdan nasıl şekilleneceği anlaşılmış olur.
Venüs-Yay burcu geçişinin Ekim ayındaki etkili görünüm tarihleri: 10, 16, 17 Ekim. 16 Ekim tarihindeki Venüs-Chiron arasındaki zorlu görünüm hedeflerimizi, dostluk ilişkilerimizi, umutlarımızı hem ilişkilerim hem de kendi bakış açımız çerçevesinde ele alacağımızı gösteriyor. Bizim için burada en önemli kıstas, sevgi-dostluk-kardeşlik. Eğer bu kriterleri bize hissettirmeyen, dost görünüp düşmanca hareket eden, bizi kıskanan, kutsal saydığımız değerleri umursamayan, inciten kişiler varsa, bu kim olursa olsun onunla bağımızı koparabiliriz. Kimsenin bizi dışlamasına izin veremeyeceğimiz için, bu kopuşların doğal karşılanması gerektiğini düşünebiliriz.


2013 Ekim Ayı Astrolojik Takvimi
5 Ekim saat: 03:35 Terazi burcunda Yeniay
7 Ekim saat: 20:54 Venüs Yay burcuna girişi
15 Ekim saat: 14:05 Mars Başak burcuna girişi
19 Ekim saat: 02:38 Koç burcunda Dolunay
19 Ekim saat: 02:51 Gölgeli Ay Tutulması
21 Ekim saat: 13:29 Merkür Akrep burcunda geri hareket başlangıcı
23 Ekim saat: 09:10 Güneş Akrep burcuna girişi
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-17-18-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11
Yeniay : 8-9-10
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 21-22-23-24
(Ay-İkizler geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Ekim ayının bizlere huzur, sağlık, mutluluk ve gönülden gönüle paylaşımlar getirmesini diliyorum.
  Alıntı ile Cevapla

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Cevapla

Etiketler
2014, aylık, burÇ, burcu, ekim, yay, yorumu

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Terazi Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:46
Başak Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:46
Aslan Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:45
Yengeç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:44
Koç Burcu Ekim 2014 Aylık Burç Yorumu AngeL Aylık Burç Yorumları 0 30 Eylül 2014 15:41