IRCForumları - IRC ve mIRC Kullanıcılarının Buluşma Noktası
  kral sohbet
 
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18 Şubat 2007, 00:01   #361
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Türkiye'nin başkenti İstanbul değil miydi?"


Boğaziçi Üniversitesi'nin misafiri olan Avrupa ve Akdeniz ülkelerinden öğrencilerin çoğunun, düne kadar İstanbul'u 'başkent' sandığı anlaşıldı

AYTEN GÖRGÜN

Boğaziçi Üniversitesi (B&#220
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
Eğitim ve Araştırma Kulubü'nün aldığı Avrupa Komisyonu fonuyla İstanbul'u ziyarete gelen gençlerin çoğunun, Türkiye'den 'biraz habersiz' oldukları anlaşıldı.
Avrupa Komisyonu'ndan 'Avrupa Gençliği ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme' adlı projeyle 25 bin Euro fon almaya hak kazanan BÜ Eğitim ve Araştırma Kulübü, 8 - 14 Şubat günleri arasında Avrupa ve Akdeniz ülkelerinden 44 genci İstanbul'da ağırladı. Portekiz, İspanya, Danimarka, İsrail ve Malta'nın çeşitli üniversitelerinden İstanbul'a gelerek Türkiye'nin tarih, kültür ve ekonomisi konusunda çalışmalara katılan gençlerin, Türkiye'nin başkentinin Ankara değil İstanbul olduğunu sandıkları ortaya çıkınca, hemen tarihi bir İstanbul gezisi düzenlendi.

'Türkiye'siz Avrupa olmaz'
BÜ Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Günhan Danışman rehberliğinde Şehzade ve Süleymaniye Camileri ile Sultanahmet, Ayasofya, Yerebatan ve Topkapı Sarayı'nı gezen gençlerin birkaçının İstanbul izlenimleri ise şöyle:
Keren Shabat (21, İsrail): Meğer başkent değilmiş. Kentin bir ruhu var. Hemen her sokağında, binasında, insanlarında bunu hissediyorsunuz. Türkiye, Avrupa Birliği'nin bir parçasıdır. Elbet bir gün bunu anlayacaklar.
Laszto Zoltain Rev (24, Macaristan): İstanbul'u ve Türkiye'yi farklı kılan, insanları. Öyle sıcaklar ki. Türkiye'siz tam bir Avrupa Birliği olamaz.

 

IRCForumlari.NET Reklamlar
radyo44.com.tr
Alt 18 Şubat 2007, 00:01   #362
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Ordu 'da Süleymancı bir grubun &#214
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
S kursu açacağı bilgisini alan Jandarma Bölük Komutanı, acilen Mehmetçik Dershanesi'ni hizmete soktu.


Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Derelioğlu, Nakşibendi tarikatına bağlı Süleymancılar'ın desteği ile açılan OKS ve &#214
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
S kurslarının yakınındaki eski Tekel Fabrikası'nı dershane yaptı. Genelkurmay 13 asteğmeni öğretmen tayin etti.


Ordu'nun Mesudiye ilçesinde Süleymancı bir grubun &#214
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
S kursu açacağı bilgisini alan Jandarma Bölük Komutanı, acilen Mehmetçik Dershanesi'ni hizmete soktu.

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde tarikatçıların yatılı &#214
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
S'ye hazırlık dershanesi açacağını haber alan Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Gürgün Derelioğlu, ilçede bir Mehmetçik Dershanesi açılmasını sağladı. Tarikatçıların dershane olarak kullanmayı planladıkları binaya 200 metre mesafedeki bir binayı dershaneye dönüştüren yüzbaşıya Genelkurmay da destek verdi ve 13 öğretmen asteğmeni ilçeye atadı. Bu gelişme üzerine Süleymancı olarak nitelendirilen grup dershane açma fikrinden vazgeçti. Mesudiye ilçesinde bulunan ve Süleymancılara ait olduğu iddia edilen Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı (MESVAK) ilçede birkaç yıldır üniversite ve Anadolu liselerine giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için kurs açıyordu. Bu yıl ise yatılı bir dershane açma kararı aldı. Vakfın bina tutacağı ve yüzlerce öğrenciyi yatılı olarak sınava hazırlayacağı bilgisi üzerine Yüzbaşı Derelioğlu, tarikat örgütlenmesinin önüne geçilmesi amacıyla ilçede bir Mehmetçik Dershanesi açılmasını sağladı.

GENELKURMAY DESTEĞİ

Belediye Başkanı Ahmet Baki Yılmaz'ın desteğiyle Mesudiye'deki kullanılmayan eski Tekel binası Mehmetçik Dershanesi için tahsis edildi. Binanın onarımında jandarmaya Mesudiyeliler Derneği, Ordu Valiliği ve İstanbul'da yaşayan kimi Mesudiyeliler de yardım etti. Mehmetçik Dershanesi'nin daha önce açılması üzerine tarikatçı oldukları iddia edilen grup dershane açmaktan vazgeçti. Mehmetçik'in çoğu Doğu ve Güneydoğu illerinde olmak üzere 60 adet &#214
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
S'ye hazırlık, 24 adet da OKS'ye hazırlık dershanesi var. Dershanelerin bulunduğu iller şöyle: Hakkâri-Çukurca, Mardin-Kızıltepe, Mardin, Mardin-Midyat, Mardin-Nusaybin, Silopi, Şanlıurfa, Ağrı-Patnos, Ordu, Siirt, Bitlis, Şırnak-Cizre, Kahramanmaraş, Muş, Bursa-Orhaneli, Balıkesir- Kepsut, Batman, Diyarbakır.

Belediye Başkanı Yılmaz: Kurslardan rahatsızdık

Mesvak'ın Süleymancı olarak bilinen tarikatla bağlantıları olduğunu söyleyen Mesudiye Belediye Başkanı Ahmet Baki Yılmaz bu kuruluşun birkaç yıldır açtıkları küçük çaplı kurslardan rahatsız olduklarını söyledi. Bu kurslarla bağlantılı olarak öğrencilere burs adı altında daha derin tarikat bağlantıları sağlandığını anlatan Yılmaz, "Bu nedenle Yüzbaşı Derelioğlu'nun girişimlerini hep beraber destekledik. Tarikatçılar İlçe Milli Eğitim Müdürü'nden bile destek alıyordu. Hatta İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmetçik Dershanesi'nin açılmaması için çok çaba gösterdi. Ama bizlerin desteğiyle dershane açıldı. Tarikatçılar da amaçlarına ulaşamadı" dedi. Bu arada Mesudiye İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Gül'ün daha önce irticai faaliyetler ve Atatürk büstünü gerekçesiz kaldırmaktan dolayı soruşturma geçirdiği belirtildi.

(haberturk)

 

Alt 18 Şubat 2007, 00:01   #363
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Kimi sevgilisine çikolata banyosu, kimi uzay patatesi, kimi HIV testi ikram etti. Muhafazakâr Hintliler ise âşıklara dayak attı

Sevgililer Günü, dünyanın dört bir yanında farklı şekillerde kutlandı. Tayland'ın başkenti Bangkok'ta 1000'den fazla çift, Sevgililer Günü'nü toplu nikâh töreniyle kutladı. Budist geleneklere göre nikâhı kıyılan ilk 10 çifte hayat sigortası ve balayı tatili hediye edildi.

İster çikolatayla, ister şarapla!
Japonya'da bir sağlık merkezi, Sevgililer Günü'nü kutlayacak çiftler için çikolata banyosu hazırladı. Sağlık merkezi, misafirlerine aralarında 'şarap banyosu', 'kahve banyosu' ve 'sake banyosu'nun da bulunduğu çeşitli seçenekler de sundu.

Uzay patatesiyle asil bir yemek!
Çin'in Şanghay kentinde birçok lokanta, Sevgililer Günü mönüsüne 'Pembe Orkide Ağacı' da denilen ve bir uzay aracında mutasyona uğratılarak elde edilen tohumlardan büyütülen patatesi dahil etti. Lokantalar, tanıtımlarında, bu patatesin Sevgililer Günü'nün asaletini temsil ettiğini belirtti.

Sevgilim sana 'HIV testi' aldım!
Güney Afrika'da çiçek ve çikolata hediye etmekten sıkılanlar için "HIV testi" yeni ve orijinal bir hediye seçeneği olarak sunuldu. Johannesburg'da bir tıp merkezi, 9 kişiden birinin AIDS'e neden olan HIV virüsünü taşıdığı bir ülkede ideal hediye olarak HIV testini çiftlere yaklaşık 4 YTL fiyatla yapacağını bildirdi.

Hint sevgililere meydan dayağı!
Hindistan'ın Keşmir bölgesinde ise Duhtaran e-Millet (Milletin Kızları) adlı bir Müslüman örgüt, lokantaları basarak sevgilileri dövdü, Sevgililer Günü kartpostallarını yaktı. 14 Şubat'ı bir yürüyüşle protesto eden örgüt üyeleri, "Batı kültürünün Müslüman Keşmir'de kök salmasına izin vermeyeceğiz" diye slogan attı.

Uçak gövdesinde evlenme teklifi!
14 Şubat Sevgililer Günü, İstanbul'da renkli etkinliklerle kutlandı. Günün en ilginç buluşu 'uçak gövdesine yazılan evlilik teklifi'ydi

Maltepe Belediyesi, ilçenin meydanında aşk mesajları için bir "sevgi duvarı" oluşturdu. Maltepeliler kalp şeklinde yapılan kutucuklara aşklarını dile getirdi.
Nişantaşı'nda vatandaşlara doğal Viagra olarak bilinen afrodizyak hap 'Vittesse' dağıtıldı. Mankenler Nadya İvanova ve Elena Marinova'nın dağıttığı ilaçlar kapışıldı.

Beyoğlu Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi'nde yürüyüş düzenlendi. Galatasaray'da vatandaşlara Çigan müziğinden örnekler sunuldu.

Şişli Belediyesi'nin etkinliğinde ise Şişli Meydanı'nda canlı müzik eşliğinde aşk şarkıları çalındı. Vatandaşlara balon dağıtılırken, meydanın iki köşesine kurulan sevgi ağaçları dileklerle doldu. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül yaptığı konuşmada, CHP lideri Deniz Baykal'ı isim vermeden şöyle eleştirdi: "Beni bir tek gün bile güldürmek istemeyenler var. Türkiye'nin gülmesini istemiyorlar.
Benimle uğraştıkları kadar Türkiye için uğraşsalardı iktidar olurlardı. Allah bizi o Ankara'daki bir zalim var, o zalimin şerrinden korusun. O benim yüzümü güldürmedi. Allah da onun yüzünü güldürmesin."

Türküm, evliyim, boşanmam
Dünyada her 10 kişiden 7'si evliliğin ömür boyu sürmesi gerektiğini düşünüyor.
Halkın yüzde 92'sinin ömür boyu evlilikten yana olduğu Türkiye, bu konuda dünya genelinde ikinci sırada geliyor.

AC Nielsen şirketinin Sevgililer Günü için 46 ülkede 25 bin kişinin katılımıyla yaptığı araştırmaya göre, ömür boyu evlilik fikrine inananlar arasında ilk sırada yüzde 97 ile Endonezyalılar, yüzde 92 ile Türkler, yüzde 89'la da Filipinliler ve Malezyalılar geliyor.
Batı dünyasında ömür boyu evlilik taraftarlarının en fazla olduğu ülkenin ABD olduğu, Amerikalı erkeklerin kadınlara oranla bu fikri daha fazla savunduğu belirlendi.

Katolik ve muhafazakâr köklere sahip Avrupa ülkelerinin ise ömür boyu evlilik fikrine soğuk baktığı ortaya çıktı.

(Milliyet)

 

Alt 18 Şubat 2007, 00:02   #364
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Şubat ayının ilk anketine göre AKP geriliyor, MHP yükselişte, CHP yerinde sayıyor.

Partilerin seçim hazırlıkları hız kazanırken Şubat ayının ilk günlerinde yapılan bir anketten, hemen yapılacak bir seçimde Meclis’e AKP ve CHP’nin yanı sıra MHP ve DYP’nin de gireceği, böylece yeni Meclis’in 4 partili bir tablo oluşacağı sonucu çıktı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına destek konusunda da araştırma ve anketleriyle bilinen Türk Bilgi Danışmanlık ve Araştırma kuruluşunun Şubat ayının ilk günlerinde 10 büyük ilde yaptığı bir anket partilerin durumlarına ilişkin yeni ipuçları verdi. Anket, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Gaziantep, Mersin, Kayseri, Konya ve Samsun’da 1489 kişiyle yapıldı. Ankette katılımcılara "Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

AKP DÜŞÜŞTE MHP YÜKSELİYOR

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi ve sonrasındaki tartışmalar sürerken gerçekleştirilen anketin kararsızlar ve hiçbiri yanıtları dağıtıldıktan sonraki sonuçlarına göre hemen yapılacak bir seçimde AKP’de, yüzde 34 oyla iktidara geldiği 2002 seçimlerine göre bir gerileme görülüyor. Anketten AKP’ye yüzde 26.62 oranında oy çıktı. Anket, CHP’nin yüzde 18.66’yla 2002 seçimlerindeki oranını hemen hemen koruduğu, MHP’nin yükselişe geçerek yüzde 14.14 düzeyine geldiği, DYP’nin de yüzde 11.89’la Meclis’e girecek dördüncü parti konumunda olduğu sonuçlarını verdi.

DTP’DE DÜŞÜŞ

Ankete göre Genç Parti(GP), Saadet Partisi ve DSP’nin de yükseliş içindeki diğer partiler, DEHAP-DTP ise düşüşteki parti olarak görülüyor.

anka

 

Alt 18 Şubat 2007, 00:02   #365
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Otomobil ve benzinden sonra Türkiye, cep telefonu vergisinde de dünya şampiyonu.100 YTL’lik konuşma için tam 144.5 YTL ödeyen Türk insanının vay haline..

İspanya’nIn Barcelona kentinde düzenlenen dünyanın en büyük cep telefonu konferansı 3GSM’e dün 217 ülkedeki 700 GSM operatörünün oluşturduğu GSM Birliği (GSMA) tarafından yaptırılan vergi araştırması damgasını vurdu. Deloitte şirketine yaptırılan araştırmanın sonuçları, dünyada cep telefonu kullanımına en yüksek vergi uygulayan ülkenin Türkiye olduğunu ortaya koydu. Araştırmada, yüksek cep vergilerinin, büyüme hızlarına olumsuz etki ettiği de açıklandı.

Bindiği dalı kesenler
Araştırmanın sonuçlarına göre, cep telefonu kullanımında yüzde 10’luk bir artış o ülkenin büyüme hızına yüzde 1.2 oranında katkı sağlıyor.

Yani yüksek vergilerle insanların cep telefonu kullanmasını dolaylı yoldan engelleyen hükümetler, aslında büyüme hızı söz konusu olduğunda kendi bindikleri dalı kesiyorlar.

Araştırmaya göre bir ekonomide cep telefonu sahibi insanların oranı yılda yüzde 4 büyür, yüzde 10 penetrasyondan yüzde 20’ye ulaşılırsa bunun ekonomik büyümeye yıllık katkısı yüzde 5.2’ye ulaşıyor.

Araştırmaya konu olan 101 ülkenin 16’sında cep telefonu kullanımı “lüks tüketim” olarak değerlendiriliyor ve ona göre vergilendiriliyor. Bu ülkeler arasında en yüksek oran ise yüzde 44.6 ile Türkiye’ye ait. Türkiye’nin ardından gelen ülkeler ise Uganda, Zambia, Dominik Cumhuriyeti gibi az gelişmiş ülkeler. Yunanistan da Avrupa ülkeleri içinde yüzde 25 ile en çok vergi alan ülke. GSMA sorumlusu Tom Phillips, bu durumu şu sözlerle değerlendirdi: “Cep telefonu kullanımındaki artış, ülkelerin ekonomik büyümesi için çok önemli bir faktör. Hükümetler artık bunu kabul etmeli ve vergileri daha fazla cep telefonu kullanımını teşvik edecek yönde ayarlamalı...”

VATAN

 

Alt 18 Şubat 2007, 00:02   #366
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Hainler Mersin'de polisle çatıştılar...
Mersin'de gerginlik hızla tırmanıyor. Son yıllarda kentten gelen olaylı gösterileri PKK sempatizanlarının yapması dikkat çekiyor.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Mersin'de düzenleyeceği Türk bayraklı yürüyüşe şehirde giderek artan terör örgütü sempatizanları karşılık verdi. Önce polisle çatışan ardından da izinsiz gösteri yapmak isteyen ve çoğunluğunu çocukların oluşturduğu grup, polisin müdahalesiyle dağıldı.

Şevket Sümer Mahallesi toplanan grup, pankart açarak, lastik yaktı. Zaman zaman polisi de taşlayan gruptakiler, buradaki pazarcı esnafının tezgahları ile çöp konteynerlerinden yola barikat oluşturmaya çalıştılar.

Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesi sonucu göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı. Mahallede, ekiplerin, olası olaylara karşı güvenlik önlemleri aldı.


 

Alt 18 Şubat 2007, 00:03   #367
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
15 Şubat, 2007 14:33:00 (TSİ)


Irak Birliği, Google Earth'ün ayrıntılı Bağdat haritasını kullanıyor
İLGİLİ HABERLER
• Google karardan endişeli

• Doktorlara 'Google'dan faydalanın' çağrısı

• Google Talk'ın yeni sürümü çıktı

• Google en büyük kütüphaneyle anlaştı

• Google kötü programları durduruyor


Google'ın online uydu haritası, Irak'ın başkenti Bağdat'taki mezhep savaşından kurtulmak isteyenler için çok önemli yardım sağlıyor.

Bağdat'ta şiddetin giderek artması karşısında bazı Iraklılar kurdukları internet siteleri aracılığıyla ölüm timlerinden kaçmayı sağlayabilecek bazı önemli uyarılarda bulunuyorlar.

Bu siteler içinde en bilineni olan Irak Birliği, Google Earth'ün ayrıntılı Bağdat haritasını kullanarak, kaçış yollarını ve barikat kurulan yerleri, mezhep çatışmasından kaçmak isteyenlere gösteriyor.

İngiltere'den yayın yapan ve "Eğer yakalanırsanız öldürülür veya işkenceye uğrarsınız" diye açılan Irak Birliği adlı site ayrıca, kullanıcılarına Google Earth ile saldırganların nereden yaklaştığının da anlaşılabileceğini öğütlüyor.

Tüm Iraklıların şiddetten kaçmalarını sağlamayı hedeflediğini belirten, ancak daha çok Sünni toplumuna hitap eden web sitesi, en büyük riskin yanlış ellere düşmek olduğuna işaret ediyor.

Yakalanmamak için insanların yakınlarına güvenlik eğitimi vermeleri ve şüpheli bir faaliyet gördüklerinde yerel koruma görevlilerini uyarmaları gerektiğine dikkat çeken internet sitesi, Bağdatlıların sürekli yollarını değiştirmeleri ve mümkünse Sünni olmayan bir başka isimle kimlik edinmeleri gerektiğini de salık veriyor.

Google'ın Earth adlı ayrıntılı online harita hizmetini, hedeflerini ayrıntılı incelemek isteyen direnişçilerin de kullandığı düşünülüyor.

 

Alt 18 Şubat 2007, 00:03   #368
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
Pelosi, Bush'un İran söylemini eleştirdi
İLGİLİ HABERLER
• "İran yönetimini suçlamak zor"

• Bush: "İran'a saldırma niyetim yok"

• "Irak'a silah sokan Hamaney'in grubu"


ABD yönetimi ve ordusu, İran'a yönelik saldırı hazırlığı içinde olmadıklarını duyurdu.

ABD Başkanı George Bush'un İran söylemini eleştiren Amerikan Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi de, Kongre'nin onayı olmadan İran'ın işgal edilemeyeceğini söyledi.

Pelosi, Bush'un "diplomatik çözümden yana olduğu" yönünde açıklamalar yaptığını hatırlattı, "Bunu onun verdiği söz olarak kabul ediyorum" dedi.

Amerikan Savunma Bakanı Robert Gates de İran'a karşı bir savaş hazırlığı bulunmadığını belirtti ve "Savaşmak için gerekçe yaratma çabasında değiliz" diye konuştu.

Genelkurmay Başkanı Peter Pace de Tahran yönetiminin Irak'taki direnişe verdiği destekten emin olmadıklarını tekrarladı.

Bush yalanlamıştı

ABD Başkanı George W. Bush, 13 Şubat'ta yaptığı bir açıklamada, İran'a saldırmak gibi bir niyeti olmadığını söylemiş ve bu konuda söylenenlere 'şayia' demişti.

C-Span TV'ye demeç veren Başkan Bush, "Savaşmak istediğime ilişkin söylentilerdeki taktiği anlamıyorum. Bu siyasi bir şey galiba" ifadesini kullanmıştı.

Bush, "Ama diğer taraftan Kongre üyelerinin nükleer silaha sahip bir İran'ın yaratacağı tehlikenin farkına varacağını da ümit ediyorum" diye konuşmuştu.

 

Alt 28 Şubat 2007, 02:47   #369
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
PKK'dan 10 kişilik suikast timi
27 Şubat 2007 Salı 09:20
Haftalık haber dergisi Aksiyon'da yer alan habere göre PKK, terör örgütü Asala'nın yaptığı gibi Avrupa'daki Türk diplomatlara suikast hazırlığında. PKK'nın hedefleri arasında, elçilik ve konsolosluklar veya Türkiye'nin temsil edildiği dernek, araştırma merkezleri ve THY gibi noktalar bulunuyor.

Derginin haberine göre, Dr. Bahoz Erdal adını kullanan ve PKK'nın etkili ismi haline gelen Suriyeli Fehman Hüseyin (aynı zamanda TAK komutanı) tarafından iki hafta önce verilen talimata göre TAK (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) içinde eğitim almış Kemal Bacıyan (kod adı da olabilir) isimli bir terörist suikastları organize etmek için Yunanistan üzerinden Avrupa'ya geçti.

Talimata göre Bacıyan, Avrupa'daki PKK'lı tetikçileri organize edecek ve gerekli altyapı çalışmalarını sağlayacak. Bu amaçla teröristlerin hangi elçiliğe, hangi diplomata veya görevliye suikast düzenleyeceklerini belirleyecek, ona göre yer ve zaman ayarlaması yapacakları belirtiliyor. Eylemleri gerçekleştirmek için toplam 10 kişiden oluşan yetiştirilmiş tetikçi ve suikastçının görevlendirildiği de önemli bir ayrıntı olarak aktarılıyor. Eylem gücünü yitiren terör örgütünün bu manevra ile hâlâ güçlü olduğunu gösterme gayretinin olduğu da aktarılıyor.

Dr. Bahoz Erdal, PKK'nın silahlı mücadelesinin her türlü şekilde devam edeceğinin altını ısrarla çiziyor. Bahoz'un Asala taktiği ile eylem yapma talimatı vermesinin nedenleri arasında Avrupa ülkelerinde son günlerde PKK'ya yönelik ağır darbeler verilmesi de gösteriliyor. Örgütün eylemlerle hem Türkiye'yi şoke etmeyi hem de Avrupa'ya gözdağı vermeyi amaçladığı öne sürülüyor. Eylemlerin özellikle Fransa, Almanya ve Belçika ülkelerine yayılması planlanıyor.

 

Alt 28 Şubat 2007, 02:47   #370
Çevrimiçi
Cevap: Türkiye ve Dünyadan Haberler ( 2007 )
'Türkiye Türklerindir' davası
27 Şubat 2007 Salı 08:42
Kadıköy 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen dava dosyasındaki bilgilere göre, yönetici İshak Baruh, apartman içinde tamirat yaptırırken Esin Yavuzer yanlarına geldi ve ne yaptıklarını sordu. Burada çıkan tartışma sırasında Baruh, Yavuzer'in "Bunu yapmak için kimden izin aldınız" sözlerine, "Siz kendi işinize bakın" diyerek, tepki gösterdi.

Bunun üzerine Yavuzer, "Burası Türkiye, ben de Türk'üm. Burada Türk kanunları geçerlidir. Türkiye Türklerindir" dedi. Yavuzer'in sözleri üzerine suç duyurusunda bulunan Baruh, Yavuzer'in bu sözleri, kendisinin dini kimliğinden dolayı söylediğini, böylelikle hakaret ettiğini savundu. Kadıköy Başsavcılığı, Baruh'un şikâyeti üzerine Yavuzer hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açtı. Savcı Suat Gül iddianamesinde, Yavuzer'in, İshak Baruh'un Yahudi kökenli Türk vatandaşı olduğunu bildiği halde "Burası Türkiye, Türkiye Türklerindir" diyerek hakaret ettiğini kaydetti.

KARŞI DAVA AÇTI
Bu davadan sonra Yavuzer de yöneticisi Baruh hakkında suç duyurusunda bulundu. Yavuzer, Baruh'un "Sana bu sözlerini apartman toplantısında yalatacağım" sözlerinden şikâyetçi oldu. Soruşturmayı yine Kadıköy Başsavcılığı yürüttü. Başsavcılık bu kez de Baruh hakkında "hakaret" suçundan dava açtı ve 73 yaşındaki Baruh'un da 2 yıl 4 aya kadar hapisle yargılanmasını istedi. Kadıköy Başsavcılığı'nın açtığı her iki dava daha ilk duruşmalardan sonra tek bir dosyada toplanarak Kadıköy 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nde birleştirildi. Bu durumda Baruh ve Yavuzer aynı davada hem sanık hem şikâyetçi olarak mahkemeye çıkacak.

AVUKATI KERİN&#199
Bu forumdaki linkleri ve resimleri görebilmek için en az 25 mesajınız olması gerekir.
İZ
İstanbul Ataşehir'deki apartmanla ilgili davada Esin Yavuzer'in avukatlığını Kemal Kerinçsiz yürütüyor. Yavuzer'in emekli albay eşi Yakup Yavuzer'in, Kuvvai Milliye Derneği'nin internet sitesinde Kerinçsiz'i öven yazıları var.

(Ersan Atar/Sabah)

 

 

Etiketler
2007, dunyadan, haberler, ve

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
HABERLER Türkiye'nin uçuş ağı 203 noktaya ulaştı Chelt Havacılık Haberleri 0 11 Şubat 2011 15:16
Türkiye kardiyolojide dünyadan geri değil Juventus Sağlık Köşesi 0 16 Haziran 2009 11:39
2007 Komik Haberler BLaCK_and_WHiTe Komedi ve Mizah 1 26 Aralık 2007 21:20